Laatste nieuws
01.05Dit is de route die Oranje Leeuwinnen moet voeren naar Olympische Spelen in Parijs
00.45Damaris Egurrola na heldenrol bij Oranje Leeuwinnen: ‘Met overal kramp rende ik naar voren’
00.30Oranje na bloedstollende ontknoping naar finaleronde Nations League
00.20Redder van Oranje Egurrola: 'Dit is waarom ik voetbal en van mijn team houd'
00.05Griekse scheidsrechters staken uit protest tegen supportersgeweld

Gisteren

23.55Spaans bekersucces voor Schreuder: droomloting komt dichterbij
23.55Engeland wint ruim van Schotland maar komt doelpunt tekort en loopt Spelen mis
23.53Uitzinnige Arteta: 'Ze staan allemaal te springen'
23.51Volgende bizarre ontknoping: Mönchengladbach maakt winnende goal in minuut 120
23.50Koploper Arsenal wint ternauwernood bij laagvlieger Luton Town: 4-3
23.45Fantastische beelden: Tilburg ontploft na late goal van Oranjeleeuwin Egurrola
23.35Rechtszaak El Ghazi schept mogelijk precedent: ‘Principieel en geruchtmakend’
23.30Arsenal kruipt in laatste seconden door oog van de naald tegen pechvogel Luton
23.30LIVE: Arsenal wint van Luton in bizar duel (gesloten)
23.27Recordaankoop Declan Rice helpt Arsenal in extra tijd van spektakelstuk aan zege op Luton
23.18Euforische Jonker over de blessuretijd: 'We zaten op de schommel'
23.17Rice redt Arsenal in geweldig spektakelstuk bij Luton
23.15Declan Rice brengt Arsenal met rake kopbal diep in blessuretijd in extase
23.14VI Live: Arsenal slaat in de 97ste (!) minuut toe bij promovendus
23.12Marciano Vink haalt na thriller uit op X: ‘Vreselijk slechte commentator'
23.10Damaris treedt in de voetsporen van Sylvia Smit
23.10Oranje Leeuwinnen houden olympische droom levend na krankzinnig slot met twee goals in blessuretijd
23.00Feestje Engeland eindigt in tranen: Sarina Wiegman en co hebben aan monsterscore niet genoeg
23.00Heet van de Herdgang: Louter complimenten voor PSV: 'PSV snijdt iedereen de adem af'
22.57Damaris beslist thriller in Tilburg: 'Dit is waarom ik voetbal speel'
22.55VI Live: Arsenal moet in slotfase aan de bak op bezoek bij promovendus
22.43Oranjevrouwen ontlopen met Houdini-act doemscenario en gaan door in Nations League
22.43Ongekende voetbalavond: Oranje houdt hoop op Spelen na ongelofelijke apotheose
22.41Oranjevrouwen blijven kans maken op Spelen na zinderend slot tegen België
22.40Heerlijk avondje voor Oranje: Spelen nog mogelijk na krankzinnig slot
22.37VI Live: Arsenal moet nog aan de bak op bezoek bij Promovendus
22.37VI Live: Damaris doet het wéér! Oranje gaat alsnog naar de Final Four
22.33VI Live: Damaris zorgt in blessuretijd voor de 3-0 van Nederland
22.17VI Live: Nederland met Miedema begonnen aan alles of niets-poging
22.10'Feyenoord deelt volgende beloning uit: topspeler dichtbij contractverlenging'
Resultaten x
Binnenland

De Boer zorgt voor verbazing met opmerkelijke analyse

FRANK DE BOER stond met teleurstelling in zijn ogen FOX Sports te woord na afloop van de 1-1 remise bij Willem II. Toch was er volgens de trainer van Ajax ook reden voor optimisme. Wat volgde was een opmerkelijke analyse van het treffen in Tilburg.

22-02-2015 19:50 door Redactie ELF Voetbal

Waar de meegereisde Ajax-supporters een draak van een wedstrijd kregen voorgeschoteld, met hun team in een afwachtende rol, had De Boer zijn spelers zien domineren.

"Vandaag was er maar één ploeg die verdiende te winnen, en dat waren wij", aldus een opvallend positieve De Boer. "Ik denk dat wij meer hadden verdiend. Zij kregen met Armenteros in de negentigste minuut pas hun eerste echte kans. Wij kregen via Bazoer en El Ghazi de beste kansen."

Volgens De Boer legde zijn team zelfs beter voetbal op de mat dan een week geleden in de Amsterdam ArenA, toen Ajax een 4-2 zege boekte op FC Twente. "Het spel was stukken beter dan de afgelopen weken. Ook beter dan tegen Twente. Ik heb vandaag veel mooie momenten gezien, alleen ging het te vaak mis in het laatste gedeelte. Willem II had veel moeite met onze lopende mensen. Wij domineerden."

Domineren, een woord dat met rode stift omcirkeld staat in het woordenboek van De Boer. Het is een opdracht die zijn spelers inmiddels kunnen dromen, domineren.

Maar werd die opdracht tegen Willem II ook uitgevoerd? Volgens De Boer dus wel, maar de cijfers laten een heel ander beeld zien.

Een licht overwicht in balbezit is te mager om te kunnen spreken van domineren. Ajax had zoals vertrouwd meer balbezit dan haar tegenstander. 59 procent om 41 procent voor Willem II. Veel doelpogingen leverde dat evenwel niet op. Met zeventien schoten waren de gastheren in dat opzicht veel bedrijviger dan Ajax (negen). Vier keer mikte een speler van Willem II tussen de palen, tegenover drie schoten van Ajax.

 

Schoten

Schoten op doel

Willem II

17

4

Ajax

9

3

(Bron: Opta)

Van domineren kan moeilijk sprake zijn wanneer de tegenstander een veelvoud aan doelpogingen creëert. Het verklaart waarom Willem II-trainer Jurgen Streppel een heel andere lezing paraat had, ten overstaan van persbureau ANP.

"Ik vind dat we dit gelijkspel zeker wel verdienen. Met een beetje geluk hadden we zelfs nog gewonnen", liet hij weten. "Samuel Armenteros kreeg in de slotfase een prachtige kans."




Aanmelden
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Deroy Duarte (Fortuna Sittard)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <