Laatste nieuws
06.20Aad de Mos: 'Quinten Timber gaat niet bijtekenen en gijzelt Feyenoord'
06.20Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
06.10Moet Oranje op WK vrezen voor uitblinkende Japanners in eredivisie?
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.57Feyenoord stelt nieuwe medewerker op non-actief
23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
Resultaten x
binnenland

Interview Abdou Harroui: "Ik voetbalde eerst vooral op straat"

In het 4-4-2-syteem van Sparta Rotterdam is er dit seizoen een belangrijke rol weggelegd voor Abdou Harroui (22). Als hangende rechtermiddenvelder moet hij meters maken. Grootgebracht met de couscous van zijn moeder is dat geen grote opgave voor de fysiek sterke Spartaan. ELF Voetbal prikte een vorkje mee en schoof aan voor een openhartig gesprek met Abdou en zijn familie.

20-02-2020 14:24 door Tim Beck

Bij het binnenlopen van de Leidse portiekwoning van broer Youssef zijn de grauwe en regenachtige omstandigheden van buiten snel vergeten. De familie Harroui ontvangt het bezoek met open armen en hebben kosten noch moeite gespaard. Moeder Fouzya zet zelfgemaakte Marokkaanse koekjes op tafel, schenkt als een volleerde prof verse muntthee en op het gasfornuis staat de couscous al te pruttelen. Logischerwijs niet uit pak, want ze heeft de grove tarwe volledig zelfbereid. De kookkunsten van zijn moeder heeft Abdou allerminst overgenomen. “Koken is niets voor mij”, lacht hij, terwijl hij voor de foto’s onwennig door de couscous roert. “Bij Sparta maakt de kok ’s middags mijn avondeten klaar.”

Intussen treffen vader Houmada en zus Imane in de woonkamer de voorbereidingen voor het avondmaal. Ze dekken de tafel en spelen de perfecte gastheer en vrouw. Abdous broer Youssef is op vakantie, terwijl zijn broertje Mohamed naar voetbaltraining is. Het avondeten laat nog even op zich wachten, want het gezin schuift eerst aan voor een gesprek over de weg die Abdou heeft afgelegd naar het hoogste niveau. Dit seizoen maakt de middenvelder immers een overtuigende indruk bij Sparta.

Abdou: “Het is mijn eerste volledige jaar in de Eredivisie en daarnaast zit ik bij Jong Oranje. Daar moet je direct meedraaien, maar ik ben iemand die zich makkelijk aanpast aan een hoger niveau. Dat heb ik altijd al gehad.”

Moeder: “Mijn man gaat vaak kijken bij Abdous wedstrijden, maar ik heb te veel stress. Ik kijk de wedstrijd terug, maar op het moment zelf volg ik alleen de tussenstand. Ik ga naar een vriendin of sporten als hij moet spelen.”

Abdou: “Ik voetbalde eerst vooral op straat. Pas op mijn twaalfde ben ik bij Rodenburg begonnen op het veld. Daarvoor trainde ik af en toe mee en speelde ik soms een wedstrijdje. Ik had helemaal niet het idee dat ik profvoetballer wilde worden. Ik vond het gewoon leuk om te doen.”

Het hele interview is te lezen in ELF nummer 2, die sinds afgelopen vrijdag in de winkelschappen ligt. Daarin vertellen Harroui en zijn familie over Abdous winnaarsmentaliteit, hun Marokkaanse roots en hoe Abdou prof werd. Verder blikken we vooruit op het aanstaande kampioenschap van Liverpool, portretteren we Sergino Dest, hebben we aandacht voor het verdwijnen van het programmaboekje en vertelt Cody Gakpo over zijn voorbeeld. De rest van de inhoud van de nieuwe ELF Voetbal vindt u hier




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.