Laatste nieuws
21.23PSV mag hopen op interessante ontwikkeling: 'Hij kan ontploffen op het WK'
21.20Liverpool valt voor Iraola van zowel de buitenkant als de binnenkant niet tegen
21.16Oranje-opponent Zweden verspeelt zege in laatste minuut, fraaie goal Gyökeres
21.05Scouts krijgen waar voor hun geld tijdens duel Oranje: 'Heel wat clubs voor hem'
20.57Horrorstart en -einde zorgt voor WK-chagrijn bij Oranje-opponent Zweden
20.50Brengt Andoni Iraola Liverpool terug naar de top?
20.49Opmerkelijk gerucht uit Engeland: 'Slot op shortlist van Premier League-club'
20.40Liverpool presenteert met Spanjaard Iraola opvolger van Slot
20.32Liverpool komt met bevestiging en presenteert verwachte opvolger Slot
20.30Van Slot naar Iraola: Liverpool wil weer knallen als in Klopp-tijd
20.28Liverpool kiest voor Iraola als opvolger van Slot
20.20Praat mee op VP: Frankrijk - Ivoorkust
20.10Praat mee op VP: Spanje - Irak
20.01Medici luiden noodklok na waterflesjesbesluit van de FIFA
19.51Italiaanse interesse kan PSV-vertrek betekenen: 'Gaan geen groot bedrag weigeren'
19.35Nieuwe club van El Karouani bekend: linksback tekent tot medio 2029
19.31El Karouani trekt van FC Utrecht naar Saoedi-Arabië
19.30Fresia tipt potentiële WK-verrassing: 'Zou stiekem wel leuk zijn'
19.25Oranje-tegenstander Zweden geeft zege weg in uitzwaaiduel met Grieken
19.18Curaçao werkt op het strand toe naar WK: Advocaat kijkt tevreden toe
19.10'In Nederland is er kritiek, maar het buitenland kijkt vol bewondering naar ons'
19.00Deze elf topspelers ontbreken tijdens dit WK: Trent, De Ligt, Lewandowski en meer
19.0042 graden en torenhoge druk: het extreme WK-avontuur van de Turken
18.45Zangeres van het Wilhelmus bij Nederland-Algerije over 'foutjes': 'Veel geoefend'
18.29'Guardiola heeft het Engelse voetbal veranderd'
18.25The Athletic: Liverpool zet door en begint gesprekken over Salah-vervanger
18.25Benfica bevestigt Real-interesse in Mourinho: Portugezen onthullen enorme clausule
18.20Ten Hag keek historische Ajax-wedstrijd nooit terug: 'Wat heeft dat voor zin?'
18.15Ex-Feyenoord-talent transfervrij: 'Bijzonder geliefd bij spelers, staf én de fans'
18.10Ieren verkleinen veld voor duel met Oranje: 'Als ze denken dat ze zo kunnen winnen...'
18.05'Ajax-trainer Míchel wil herenigd worden met Ter Stegen, Sommer ook op de lijst'
18.00Dennis te Kloese: 'Hoop dat mijn periode als succesvol wordt herinnerd'
17.55Zielinski neemt afscheid van Dumfries: 'Hij schreef geschiedenis bij Inter'
17.54Officieel statement Benfica: 'Real Madrid betaalt 15 miljoen voor Mourinho'
17.36Fans benoemen de kracht van Curaçao: 'Dat is onvoorstelbaar, niet te beschrijven'
Resultaten x
Column

Kindergarten Eredivisie heeft behoefte aan Edgar Davidsen

Edgar Davids kan het niet laten. 37 Jaar, twee jaar afwezig in het profvoetbal, maar tekende vorige week gewoon toch weer een éénjarig profcontract -via het no cure no pay-principe- bij Crystal Palace uit de Engelse Championship.

23-08-2010 08:50 door Redactie ELF Voetbal

Het was een mooi gezicht toen Davids op het biljartlaken van het traditionele Selhurst Park werd gepresenteerd. Een leger aan fotografen en cameramannen verdrong zich om het mooiste plaatje van de nieuwe 'Eagle', die trots met zijn rood-blauwe shirt met rugnummer 20 poseerde, te schieten. Over de fitheid en drive van zijn nieuwe aanwinst heeft manager Burley geen moment getwijfeld. Het enthousiasme van Edgar straalt er nog altijd vanaf en wie Davids de laatste weken op de trainingsvelden van De Toekomst bezig heeft gezien, weet meer dan genoeg. Messcherp en tierend als een trainingsmaatje van Jong Ajax ook maar één seconde tijdens een partijspel verzaakte.

Niet misselijk

De liefhebber Davids, ook oprichter van de Nederlandse Straatvoetbalbond, gaat nog één keer voor het avontuur. Toen ik het verrassende bericht las, dacht ik even terug aan Ajax - Roda JC, alweer zo'n negentien jaar geleden. Voor de wedstrijd hadden de Ajax-bestuursleden André Kraan en Wim Schoevaert (de levende Ajax-encyclopedie) al verheugd gereageerd bij het zien van de naam Edgar Davids, bij de wisselspelers, op het wedstrijdformulier. Een minuut of twintig voor tijd een wissel. Bryan Roy verliet het veld en voor hem in de plaats kwam een stevig ventje.
 
Edgar Davids dus, net twee turven hoog en nog lang niet in het bezit van de body die hem later de bijnaam 'pitbull' zou opleveren. Enkele weken geleden had hij zijn debuut tegen RKC met een aantal fraaie acties al glans gegeven. Het mannetje van Schellingwoude stond vijf seconden in het veld en maakte al zijn eerste overtreding op de zeker niet misselijke Eugène Hanssen. In mijn ogen een vorm van beginnersenthousiasme en ik liet het bij een kort fluitsignaal. Vijfenveertig seconden later vloog Ger Senden, ook geen lieverdje, na een stevige blocktackle als een circusacrobaat door de lucht. Enkele Haagse krachttermen smeet ik richting Davids in de hoop tot hem door te dringen en duidelijk te maken dat de grens van het toelaatbare voor hem nu al -binnen een minuut- was bereikt. Hij glimlachte en gromde wat. Begreep hij de boodschap, of deed hij alsof? Wat is dat voor een baasje vroeg ik me in het restant van die wedstrijd af? Die zit wel erg in zijn eigen wereldje. Zal in zijn jeugd wellicht alleen maar Hector Malots Alleen op de wereld hebben gelezen. Dat beeld is de laatste twee decennia wel bijgesteld. Tijdens wedstrijden van Juventus, Barcelona en AC Milan merkte ik van dichtbij hoe belangrijk spelers van zijn kaliber voor een elftal zijn en ik hoop voor hem dat zijn laatste kunstje een happy end krijgt.

Exhibitie

Afgelopen zaterdag liep ik als scheidsrechter tussen een vijftiental van Edgar Davids' generatiegenoten. Bij de opening van het fraaie, maar liefst 12 velden tellende, DSO-complex was een team van oud-internationals uitgenodigd om tegen de Zoetermeerse Eerste Klasser een exhibitie te verzorgen. Ook bij Davids' oud-Oranjemaatjes droop de klasse en spatte het plezier er vanaf en werd de aangeboren en tot in de kleinste vezels verder ontwikkelde winnaarsmentaliteit, zeker bij twijfelachtige buitenspelsituaties, als vanouds op de grensrechters afgereageerd. Ruim tweeduizend toeschouwers stonden regelmatig op de banken en klapten meerdere malen hun handen blauw. Oud-Oranje stond borg voor een heuse voetbalshow. Na afloop dacht ik weer even aan Davids. Als hij nog een comeback maakt, waarom een paar van deze toppers dan niet?

Als je ziet en leest dat veel elftallen in het betaald voetbal meer en meer op veredelde jeugdelftallen gaan lijken en de Eredivisie een Kindergarten wordt, lijkt routine niet overbodig en is het voor sommige clubs geen gek idee om eens een scout naar zo'n wedstrijd van die Oud-internationals te sturen. Topspelers als Ronald en Frank de Boer (hun doelpunten van zaterdag zullen zeker een hit op You Tube worden) en Arthur Numan lijken zonder problemen in veel elftallen te kunnen worden ingepast en zullen -ook niet onbelangrijk- in deze financieel wankele tijden een publiciteitsgolf teweeg kunnen brengen.

Een publiciteitsgolf waar de KNVB en Centraal Orgaan Top- en Hoofdklassen-voorzitter Harrie Derks bij de start van de Topklasse ook op hadden gehoopt. Wat hadden ze het goed voor elkaar. In samenwerking met RTL-7 zouden de wedstrijdbeelden van de Topklasse elke zaterdag en zondag op televisie te zien zijn. Alleen was men even vergeten dat veel clubs niet zomaar met het -slechts 29(!) voorwaarden tellende- eisenpakket akkoord zouden gaan. De meest bizarre eis was dat clubs 72 Televisie-meters (van strafschopgebied tot strafschopgebied) aan reclameborden ter beschikking van de sponsoren van de Topklasse moesten stellen. En bijgevolg reclameborden van eigen sponsoren moesten weghalen en contracten verbreken! Reclame-uitingen die zij aan vaak hondstrouwe hoofdsponsoren hebben verkocht. Lulligheid ten top. Hoe amateuristisch denk je als je als vanzelf aanneemt dat clubs maar alles zullen pikken dat van bovenaf wordt opgelegd en dus nog steeds niet door hebt dat je organisatie elke vorm van autoriteit ontbeert. Autoriteit die veel oud-internationals door hun professionaliteit en klasse van nature uitstralen.

Klik hier voor meer informatie over de auteur.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.