Laatste nieuws
18.30Wilfred Genee bezorgd om TikTokkende dochter (16): 'Maar ik kan het niet meer stoppen'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
Resultaten x
Column

Kindergarten Eredivisie heeft behoefte aan Edgar Davidsen

Edgar Davids kan het niet laten. 37 Jaar, twee jaar afwezig in het profvoetbal, maar tekende vorige week gewoon toch weer een éénjarig profcontract -via het no cure no pay-principe- bij Crystal Palace uit de Engelse Championship.

23-08-2010 08:50 door Redactie ELF Voetbal

Het was een mooi gezicht toen Davids op het biljartlaken van het traditionele Selhurst Park werd gepresenteerd. Een leger aan fotografen en cameramannen verdrong zich om het mooiste plaatje van de nieuwe 'Eagle', die trots met zijn rood-blauwe shirt met rugnummer 20 poseerde, te schieten. Over de fitheid en drive van zijn nieuwe aanwinst heeft manager Burley geen moment getwijfeld. Het enthousiasme van Edgar straalt er nog altijd vanaf en wie Davids de laatste weken op de trainingsvelden van De Toekomst bezig heeft gezien, weet meer dan genoeg. Messcherp en tierend als een trainingsmaatje van Jong Ajax ook maar één seconde tijdens een partijspel verzaakte.

Niet misselijk

De liefhebber Davids, ook oprichter van de Nederlandse Straatvoetbalbond, gaat nog één keer voor het avontuur. Toen ik het verrassende bericht las, dacht ik even terug aan Ajax - Roda JC, alweer zo'n negentien jaar geleden. Voor de wedstrijd hadden de Ajax-bestuursleden André Kraan en Wim Schoevaert (de levende Ajax-encyclopedie) al verheugd gereageerd bij het zien van de naam Edgar Davids, bij de wisselspelers, op het wedstrijdformulier. Een minuut of twintig voor tijd een wissel. Bryan Roy verliet het veld en voor hem in de plaats kwam een stevig ventje.
 
Edgar Davids dus, net twee turven hoog en nog lang niet in het bezit van de body die hem later de bijnaam 'pitbull' zou opleveren. Enkele weken geleden had hij zijn debuut tegen RKC met een aantal fraaie acties al glans gegeven. Het mannetje van Schellingwoude stond vijf seconden in het veld en maakte al zijn eerste overtreding op de zeker niet misselijke Eugène Hanssen. In mijn ogen een vorm van beginnersenthousiasme en ik liet het bij een kort fluitsignaal. Vijfenveertig seconden later vloog Ger Senden, ook geen lieverdje, na een stevige blocktackle als een circusacrobaat door de lucht. Enkele Haagse krachttermen smeet ik richting Davids in de hoop tot hem door te dringen en duidelijk te maken dat de grens van het toelaatbare voor hem nu al -binnen een minuut- was bereikt. Hij glimlachte en gromde wat. Begreep hij de boodschap, of deed hij alsof? Wat is dat voor een baasje vroeg ik me in het restant van die wedstrijd af? Die zit wel erg in zijn eigen wereldje. Zal in zijn jeugd wellicht alleen maar Hector Malots Alleen op de wereld hebben gelezen. Dat beeld is de laatste twee decennia wel bijgesteld. Tijdens wedstrijden van Juventus, Barcelona en AC Milan merkte ik van dichtbij hoe belangrijk spelers van zijn kaliber voor een elftal zijn en ik hoop voor hem dat zijn laatste kunstje een happy end krijgt.

Exhibitie

Afgelopen zaterdag liep ik als scheidsrechter tussen een vijftiental van Edgar Davids' generatiegenoten. Bij de opening van het fraaie, maar liefst 12 velden tellende, DSO-complex was een team van oud-internationals uitgenodigd om tegen de Zoetermeerse Eerste Klasser een exhibitie te verzorgen. Ook bij Davids' oud-Oranjemaatjes droop de klasse en spatte het plezier er vanaf en werd de aangeboren en tot in de kleinste vezels verder ontwikkelde winnaarsmentaliteit, zeker bij twijfelachtige buitenspelsituaties, als vanouds op de grensrechters afgereageerd. Ruim tweeduizend toeschouwers stonden regelmatig op de banken en klapten meerdere malen hun handen blauw. Oud-Oranje stond borg voor een heuse voetbalshow. Na afloop dacht ik weer even aan Davids. Als hij nog een comeback maakt, waarom een paar van deze toppers dan niet?

Als je ziet en leest dat veel elftallen in het betaald voetbal meer en meer op veredelde jeugdelftallen gaan lijken en de Eredivisie een Kindergarten wordt, lijkt routine niet overbodig en is het voor sommige clubs geen gek idee om eens een scout naar zo'n wedstrijd van die Oud-internationals te sturen. Topspelers als Ronald en Frank de Boer (hun doelpunten van zaterdag zullen zeker een hit op You Tube worden) en Arthur Numan lijken zonder problemen in veel elftallen te kunnen worden ingepast en zullen -ook niet onbelangrijk- in deze financieel wankele tijden een publiciteitsgolf teweeg kunnen brengen.

Een publiciteitsgolf waar de KNVB en Centraal Orgaan Top- en Hoofdklassen-voorzitter Harrie Derks bij de start van de Topklasse ook op hadden gehoopt. Wat hadden ze het goed voor elkaar. In samenwerking met RTL-7 zouden de wedstrijdbeelden van de Topklasse elke zaterdag en zondag op televisie te zien zijn. Alleen was men even vergeten dat veel clubs niet zomaar met het -slechts 29(!) voorwaarden tellende- eisenpakket akkoord zouden gaan. De meest bizarre eis was dat clubs 72 Televisie-meters (van strafschopgebied tot strafschopgebied) aan reclameborden ter beschikking van de sponsoren van de Topklasse moesten stellen. En bijgevolg reclameborden van eigen sponsoren moesten weghalen en contracten verbreken! Reclame-uitingen die zij aan vaak hondstrouwe hoofdsponsoren hebben verkocht. Lulligheid ten top. Hoe amateuristisch denk je als je als vanzelf aanneemt dat clubs maar alles zullen pikken dat van bovenaf wordt opgelegd en dus nog steeds niet door hebt dat je organisatie elke vorm van autoriteit ontbeert. Autoriteit die veel oud-internationals door hun professionaliteit en klasse van nature uitstralen.

Klik hier voor meer informatie over de auteur.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.