Vroeg scoren, dan weet je het maar nooit. Met die instelling begon Inter aan het duel in Gelsenkirchen, maar al snel bleek het een vrij kansloze missie. Wesley Sneijder was de eerste die het probeerde, maar zijn schot verdween na vijf minuten in de handen van Manuel Neuer. Het was een van de weinige wapenfeiten van de Italianen, die moeite hadden de goed georganiseerde Duitse defensie kapot te spelen en weinig uitgespeelde kansen wisten te creëren.
In de zoektocht naar een goal gaf Inter uiteraard ruimte weg en daar profiteerde Schalke op slag van rust van. Manuel Jurado zette Raúl met een bekeken steekpassje vrij voor Julio Cesar, waarna de geslepen Spanjaard de goalie uitkapte en de 1-0 tegen de touwen schoof. Daarmee was de hoop van Inter definitief vervlogen, want nu moest de ploeg van trainer Leonardo zelfs vijf keer scoren om nog verder te gaan.
Dat lukte niet in deel twee. Thiago Motta maakte snel na rust gelijk, maar dat leidde niet tot meer dadendrang aan Inter-zijde. De bekerhouder geloofde het wel en leek de krachten te sparen voor de competitie, waarin de jacht nog moet worden ingezet op stadgenoot AC Milan. Het bood Schalke de kans om nog een tweede goal te maken via Benedikt Höwedes. Hij maakte tien minuten voor tijd het feest compleet door voor de 2-1 eindstand te zorgen.
Voor het eerst in de historie plaatst Schalke zich daardoor voor de halve finales van de Champions League. Daarin treft de ploeg van trainer Ralf Rangnick Manchester United. De speeldata zijn 26 april en 4 mei.

