Na een half uur spelen kwam de thuisploeg op een mooie manier op voorsprong, toen Smolders een schot van Jorgensen door zijn benen liet gaan en daarmee Standard-doelman Bolat veraste. Snel daarna verdubbelde de voorsprong van AA Gent: Smolders legde goed terug op Jorgensen, die vanaf de rand van het strafschopgebied binnenschoot.
Toen Kanu in de 66e minuut uit een hoekschop van Defour knalhard binnenkopte, leek het nog even spannend te worden. Maar drie minuten later was het - alweer - Smolders die orde op zaken stelde met een droge knal: 3-1.
Ljubijankic zorgde vlak voor tijd nog wel voor een flinke smet op het feestje van AA Gent. Scheidsrechter Gumienny trok resoluut rood voor het natrappen van de Sloveen op Kanu.

