AZ plaatst zich voor knock-outfase Europa League via gelijkspel tegen Metalist
AZ heeft zich donderdagavond weten te plaatsen voor de knock-outfase van de Europa League. In eigen huis speelden de Kaasboeren met 1-1 gelijk tegen Metalist Kharkiv. De ploeg van trainer Gertjan Verbeek is hierdoor net als PSV, FC Twente en Ajax verzekerd van Europees voetbal na de winterstop.

Bij AZ begon Brett Holman op de bank. De Australiër had teveel last van een voetkwetsuur, waardoor Johann Berg Gudmundsson op zijn plaats startte. Metalist, dat al zeker is van groepswinst, speelde met een B-ploeg. Vrijwel alle Zuid-Amerikaanse spelers van de Oekraïense club kregen vrijaf.
AZ begon direct scherp aan het duel. Binnen vijf minuten waren de Alkmaarders twee keer gevaarlijk met afstandschoten van Rasmus Elm en Nick Viergever.
Na een kwartier was er de eerste kans voor Metalist. Een schot van Serhiy Valyayev werd geblokt door de AZ-verdediging. Twee minuten later leek diezelfde Valyayev een overtreding te maken op Adam Maher in de zestien, echter liet de Spaanse arbiter doorspelen.
Na een half uur spelen moest AZ-doelman Esteban Alvarado voor het eerst reddend optreden. Na een snelle uitbaak van Metalist was de doelman alert. Vijf minuten later was Blanco namens de bezoekers dichtbij een doelpunt; de Argentijn schoot via een AZ-speler naast.
Echter was het even later wel raak voor de bezoekers. Devic kreeg de bal na een hoekschop gelukkig voor zijn voeten. De aanvaller bedacht zich niet en schoot raak: 0-1. Eén minuut na het tegendoelpunt was het alweer gelijk in het AFAS Stadion. Direct vanaf de aftrap trok AZ ten aanval, en na een voorzet van Jozy Altidore was het Maher die zijn ploeg op 1-1 zette. Vlak voor rust kreeg de thuisploeg via Elm nog twee prachtige kansen op de voorsprong. Eerst schoot de middenvelder vlak naast om enkele minuten later op de lat te mikken.
Ook na de theepauze was AZ de betere van de twee. Onder andere Gudmundsson en Elm kregen goede schietkansen. In de 61ste minuut kon Roy Beerens alleen op doelman Oleksandr Goryainov afstormen. De rechtsbuiten koos voor de verre hoek, maar zag zijn inzet gekeerd worden door de Metalist-sluitpost. Ook in de slotfase kregen beide ploegen nog enkele goede kansen, maar gescoord werd er niet meer.
Door het gelijkspel is AZ verzekerd van Europees voetbal in 2012. De Alkmaarders blijven Austria Wien, dat met 2-0 won van Malmö FF, voor door een beter doelsaldo.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 13:11 Iniesta: 'Het perfecte afscheidscadeau'
- 13:06 Walker verlegt focus van EK naar OS
- 13:03 Eriksen blijft bij Ajax: 'Ik heb nog genoeg te leren'
- 12:58 Suarez scoort typische goal.
- 12:52 Van der Vaart slaat golfbal op Ibrahimovic
- 12:48 Hazard genoot van vrije rol
- 12:43 'We hebben nu twee keepers voor een lang seizoen'
- 12:39 'Rooney is een tikkende tijdbom'
- 12:35 Schalk geniet bij Jong Oranje
- 12:31 'Als PSV komt, dan is dat wel een verrassing'
- 12:28 PSV bevestigt komst Waterman
- 12:22 'Lens moet thuisblijven'
- 12:16 Inter en ManU willen ver gaan voor Napoli-revelatie
- 12:11 PSV wil miljoenen vangen voor Toivonen 2
- 11:54 'Bij een uittrap door mijn knie gezakt'
- 11:45 'Nieuw onderkomen voor Helmond Sport'
- 11:36 Buffon: 'Afgelopen seizoen verbaasd door Van Persie'
- 11:27 Mourinho wil graag samenwerken met Figo
- 11:21 'Allemaal zaken die je favoriet maken'
- 11:08 Dzeko verwacht nog een seizoen bij City
- 11:03 'Wolfsburg krijgt concurrentie in strijd om Dost'
- 10:55 'We werken aan speler die we willen binnenhalen'
- 10:46 Sagna verwacht aanblijven Van Persie
- 10:36 Commercieel manager verruilt Doetinchem voor Amsterdam
- 10:32 De 73 treffers van Lionel Messi

