Oranje-international Maarten Stekelenburg krabbelde in de zeventiende minuut even over het achterhoofd. Novara had zojuist een tegendoelpunt gemaakt. Andrea Caracciolo verschalkte de 28-jarige doelman. AS Roma had echter niet lang nodig om de 0-1 achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong. Marquinho en Daniel Osvaldo deden een duit in het zakje, respectievelijk in de 25e en 34e minuut. De club van trainer Luis Enrique gaf die voorsprong niet meer weg.
In de tweede helft liep AS Roma zelfs uit naar een 4-1 voorsprong. Fábio Henrique Simplício en Bojan Krkic zagen hun naam op het scorebord verschijnen. Invaller Takayuki Morimoto deed in de 78e minuut nog wel wat terug, maar het mocht niet baten. Helemaal niet, omdat invaller Erik Lamela in de tweede minuut van de blessuretijd de eindstand op 5-2 bepaalde.
AS Roma, dat zaterdagavond aartsrivaal Lazio Roma zag verliezen op bezoek bij Parma (3-1), beschikt nu over een puntentotaal van 47. Daarmee blijft het zesde in de Serie A. Napoli en Udinese hebben slechts één punt meer, maar die clubs moeten vandaag nog wel in actie komen. Novara heeft nog altijd 24 punten en blijft daarmee de nummer negentien van Italië.

