Laatste nieuws
12.30Keeperskwestie Oranje onder de loep: 'Hij zou mijn eerste keeper zijn geweest'
12.29Japanse spits maakt vlak voor WK-duel met Oranje miljoenentransfer
12.20Mossou vernietigend: 'Als schaamteloosheid een talent is, is hij een wonderkind'
12.10Van Meenen kritisch op arbitrage Eredivisie: 'Er zijn te veel fouten gemaakt'
12.00Elia haalt pijnlijke herinnering als voetballer op: 'Is me altijd bijgebleven'
12.00'Als Colombia het WK wint, ga ik naakt de straat op'
11.57Oosting volgt Boel op als trainer van Go Ahead Eagles
11.47'Ik zei tegen Ziggo: ik denk niet dat ik geschikt ben als voetbalanalist'
11.45Go Ahead Eagles presenteert Oosting als opvolger van Boel
11.31Advocaat even in de spotlights bij Miami Marlins
11.12Twente niet gevoelig voor eerste bod PSV op Nijstad
11.03Japanse verdediger ziet dat Oranje kwetsbaar is als team
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ferri en Vanhoutte zijn topversterkingen voor Feyenoord'
11.00WK Bankzaken Extra: 'FIFA droomt van Ameland tegen Legoland'
10.57'Snelle vervolgstap lonkt voor basisklant Heerenveen: interesse uit Bundesliga'
10.53Japanse verdediger roept op tot scherpte richting Oranje-clash
10.37Ronaldo valt uit de toon bij Portugal: 'Benen deden niet wat zijn brein wilde'
10.35Theo Janssen ziet probleem in Oranje-linie: 'Het is te veel van hetzelfde'
10.32'Rigaux wil verder winkelen in België: Feyenoord bereidt bod op spits voor'
10.30Hoe Hongkong inspiratie kan bieden voor Oranje
10.30Hoe Oranje tegen Japan kan profiteren van een variant uit Hongkong
10.21Bouw van het stadion van Nederland- Japan was een financieel fiasco
10.15LIVE Transfers: 'Feyenoord zeer actief op de markt, PSV doet bod op Nijstad'
10.05Go Ahead Eagles heeft nieuwe trainer: opvolger van Boel tekent voor twee jaar
10.03Ongelooflijk maar waar: FIFA benadert Orgel Joke voor optreden tijdens WK
10.00Reclames, rustinterviews en halftimeshow: het WK krijgt een Amerikaans sausje
10.00De absentie van voormalig PSV-ster Hirving Lozano bij Mexico verklaard
09.54Noorwegen laat 300 kilo vis verschepen voor het WK
09.45Transfers Feyenoord: 'Rigaux wil landgenoot naar De Kuip halen'
09.40Feyenoord laat talent ervaring opdoen en doet opnieuw zaken met FC Dordrecht
09.37Flinke aderlating voor Marokko: Aguerd en Ezzalzouli missen WK
09.33Ogawa ziet kansen tegen Van Dijk: 'We kennen zijn zwakke punten'
09.32''Serieuze interesse' PSV in Nijstad, geen nieuw 'Mats Rots-bedrag' voor Twente'
09.30Riyad Mahrez, groot geworden zonder havermoutpap
09.29Driessen verdedigt Rigaux na woorden Van der Vaart: 'Is nu een Belgische snotneus'
Resultaten x
Column

Kleine clubs zijn veel inventiever

In een week dat het Europese topvoetbal zich concentreert op de laatste vier in zowel de Champions League als de Europa League, de grote nationale competities naar spectaculaire climaxen toewerken en 15 bondscoaches bezig zijn zich minutieus op de EURO 2012 voor te bereiden (en de Engelse FA nog steeds op

04-04-2012 09:07 door Redactie ELF Voetbal

Niet alleen, omdat ik het af en toe beu ben om weer naar Manchester United, FC Barcelona of AC Milan te moeten kijken, maar ook omdat het voor ons Nederlanders uiterst leerzaam is om eens te kijken naar een manier, waarop clubs met kleine budgetten toch heel goed kunnen overleven.

In het Europese profvoetbal heb je ze niet veel kleiner dan Hartlepool United, een club(je) dat in League One (de op één na laagste Engelse profafdeling) traditiegetrouw vecht om te overleven. Een gevecht dat inventief maakt. Zó inventief zelfs, dat Hartlepool onlangs in Engeland de Football League Marketingprijs van het Jaar in de wacht wist te slepen, voor een slim plan dat bedoeld was om in één klap meer toeschouwers te trekken, meer inkomsten te genereren en daardoor ook de sfeer bij thuiswedstrijden te verbeteren. En daar tegelijkertijd het gehele stadje bij te betrekken.

Afgelopen zomer maakte de club bekend dat hoe meer seizoenskaarten ze zouden verkopen, hoe lager de prijs zou worden. Als er 3.000 of minder van de hand zouden worden gedaan, dan was de prijs per kaart 200 Pond. Als de inwoners van Hartlepool elkaar echter zo enthousiast zouden maken dat er 3.500 seizoenskaarten verkocht zouden worden, dan daalde de prijs VOOR IEDEREEN naar 150 Pond. En bij een verkoop van meer dan 5.000 kaarten, zou niemand meer hoeven te betalen dan 100 Pond. Het plan sloeg op overweldigende wijze aan en uiteindelijk kochten meer dan 6.000 van de 90.000 inwoners van het kleine kuststadje, pal onder Sunderland, een seizoenskaart en zorgen sindsdien steeds weer voor een uitbundige sfeer op The Vic (Victoria Park).

Het succesverhaal van Hartlepool werd vorige week uitgebreid besproken op de SoccerEx in Manchester, de grootste voetbalbeurs ter wereld waarvan ELF Voetbal - via het samenwerkingsverband ESM - mediapartner is en oogstte daar veel bewondering. Net zoals er trouwens veel aandacht was voor de Bringing The Boys to You-videocampagne van Burnley FC, een club uit de één na hoogste afdeling.

Via het eigen videokanaal Clarets Player produceerde de bescheiden club een ontzettend grappig filmpje, dat ook op You Tube is terug te vinden.
http://www.youtube.com/watch?v=2fOX7djt5wM. Het is een uitermate slim voorbeeld van een manier waarop de club met bescheiden middelen de boodschap communiceert dat het midden in de gemeenschap van Burnley wil staan. Kijk en glimlach naar de manier waarop Burnley-spelers hun fans helpen met het wassen van de auto, de was en de strijk.

Het seizoenskaart-prijs-plan en de video zijn twee prachtige voorbeelden van manieren waarop ook kleine clubs duidelijk kunnen maken, hoe belangrijk ze voor hun directe omgeving kunnen zijn. Als bindmiddel en als uitlaatklep. Dat het vertoonde spel daarbij niet de kwaliteit heeft van dat van Bayern, Real of FC Barcelona nemen de inwoners van Burnley, Hartlepool en al die andere kleine steden graag voorlief. Die hoogstandjes zien ze later wel. Op de TV!

Jan Hermen de Bruijn

Hoofdredacteur ELF Voetbal




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.