Mede dankzij een hoop rode prenten voor AZ en NEC Nijmegen (beiden acht) werd het record van vorig seizoen verbroken. Opvallend in deze is dat er de laatste jaren een trend zichtbaar is. In de laatste vijf seizoenen is het totaal aantal telkens hoger dan in de voorgaande jaren.
Ajax is naast landskampioen ook de club met de meest gedisciplineerde spelers. Ajax maakte over de gehele voetbaljaargang 2012/2013 de minste overtredingen (336) en kreeg ook de minste kaarten. 34 keer geel en 4 keer rood.
Kevin Conboy (NEC) en Joey van den Bergh (PEC Zwolle en SC Heerenveen) pakten allebei drie keer rood. Het drietal Mark van Bommel (PSV), Danny Holla (ADO Den Haag) en Sander Duits (RKC Waalwijk) kreeg het vaakst (allen negen) een gele kaart voorgeschoteld.

