Laatste nieuws
09.45Sven Mislintat aan de slag bij Fortuna Düsseldorf
09.45Hiddink ziet grote problemen bij Ajax: 'Het fundament is helemaal weggevaagd'
09.35Maduro ziet ook 'Grim-effect' bij Ajax: 'Het is wel een beetje zo'
09.1057-voudig Duits international mag transfervrij weg: 'Geen makkelijke jongen'
09.05De Boer geniet van Feyenoord-parel: 'Vind ik eigenlijk een Ajax-voetballer'
09.00Spelersbattle tussen Ajax en Feyenoord: 'De verschillen zijn wel een stuk kleiner'
08.55'Boca Juniors verrast met interesse in Gimenez: club wil oud-Feyenoorder huren'
08.38Ajax-aanwinst ontpopt zich tot publiekslieveling: 'Zij zijn de reden dat ik kwam'
08.25'Dominant' Feyenoord getipt voor Klassieker winst: 'Dan ga je de wedstrijd winnen'
08.20Jessey Sneijder volgt vader Wesley op met profdebuut: 'Heeft een appje gestuurd'
08.16Ajax-uitblinker Godts kijkt uit naar Klassieker: 'Grote wedstrijden leukste om te spelen'
08.10Trouw onthult: 'F-Side blijkt wirwar van rivaliserende en extreme facties'
08.05De Boer vol lof over Grim: 'Dat vergeet Ajax, stoten ons steeds aan zelfde steen'
07.34'Als de verdedigers van Feyenoord zo spelen gaat bij Dolberg de ketchupfles open'
07.25Van der Gijp keihard voor Feyenoorder: 'Boskamp zei het al: kan er geen klote van'
07.22'Wintertransfer lonkt: Salah en Slot botsen opnieuw intern bij Liverpool'
02.00Jong PSV geeft zege als vanouds uit handen
00.15Premier League-ster doet bijzonder pijnlijke onthulling: 'Ik heb maar 4 vingers'
00.00Gijp ziet nieuwe Ajax-trainer in de Eredivisie rondlopen: 'Geef hem de kans'

Gisteren

23.59Kramer kent weinig goede herinneringen aan Ajax: 'Heb er niet veel gewonnen'
23.45Van der Gijp steunt trainer in zwaar weer: 'Doe niet zo raar, man!'
23.35'Salah terug in selectie Liverpool na gesprek met Slot'
23.25Cambuur snoept play-offticket af van De Graafschap, debuut Sneijder en goal Neeskens
23.25Omgeving overtuigt PSV'er in keuze voor Curaçao: 'Dit was hét moment'
23.25Aanwinst raakt overtuigd in keuze voor PSV door ploeggenoot: 'Ik wist het gelijk'
23.10Driessen haalt uit naar Ajax-verdediger: 'Kan niet verdedigen en niet voetballen'
23.05Cryptogigant legt 1,1 miljard neer voor Juventus: Agnelli’s zeggen 'nee'
22.55PSV'er overladen met lof door Bosz: 'Hij heeft exceptionele genen'
22.55Driessen fileert Feyenoorder: 'Als je hem zo ziet, lijkt het nergens op'
22.55Vrouwen AZ schakelen Ajax in blessuretijd uit, ook Feyenoord en Hera United door in beker
22.51Dolberg openhartig over leven met suikerziekte: 'Het kost veel om stabiel te zijn'
22.50'Waanzin' bij Ajax over performance coaches: 'Die bepalen wie van het veld moet'
22.45Prachtig: Jessey treedt in de voetsporen van vader Wesley Sneijder
22.30'Bestuursraad grijpt in: prominent lid businessclub Ajax berispt'
22.30'FC Groningen richt pijlen op Zweeds toptalent van AIK'
Resultaten x
Binnenland

Gaat het tijdperk-Wenger zijn laatste wedstrijd in?

De klanken van #wengerout stormen heviger en heviger boven het Emerates Stadium. De hashtag is op social media een begrip geworden onder veel supporters van Arsenal. Het feit dat de club zich dit jaar niet wist te kwalificeren voor de Champions League, heeft de druk op trainer Arsené Wenger enorm gemaakt. Wordt de FA Cup-finale tegen Chelsea zijn laatste wedstrijd als coach van The Gunners?

26-05-2017 13:27 door Redactie ELF Voetbal

Bij een groot clubicoon hoort een groot afscheid. Vraag het Dirk Kuyt. De Feyenoorder pur sang maakte zijn club op de allerlaatste speeldag kampioen van de Eredivisie en zal voor altijd worden herinnerd als de man die Feyenoord de titel schonk. Vraag het Sir Alex Furguson. Hoe lekker was het voor hem om met Manchester United in zijn laatste seizoen nog even de Premier League te winnen? Zijn heldenstatus op Old Trafford kon al niet kapot, maar toch was het kampioenschap een laatste onderstreping van zijn klasse. De slagroom op de taart. Hij kon door een wagenwijde voordeur bij de club vertrekken. De club heeft sinds zijn vertrek de top-drie van de Premier League niet meer gehaald.

Het succes

Liefhebbers van dit soort sentiment moeten de laatste jaren van Arsenal met lede ogen aanzien. Arsène Wenger werd op 12 oktober 1996 manager van de club en boekte vooral in zijn eerste decennium veel succes. Hij bouwde met spelers als Thierry Henry, Patrick Vieira en Dennis Bergkamp een meesterploeg, die in 2004 ongeslagen de Premier League zou winnen. Het team, aan wie in de geschiedenisboeken gerefereerd zou worden als The Invincibles, was de ultieme bekroning van het werk van Wenger. Tussen 1998 en 2005 zou de club nooit lager dan tweede eindigen in de Premier League en in 2006 werd de finale van de Champions League behaald. Tegen FC Barcelona werd in de eindstrijd met 2-1 verloren.

Het verval

Na de overstap naar het Emerates Stadium in 2006 – het historische Highbury was te klein geworden voor de club – stokte de prijzenregen rap. De succesgeneratie vertrok geleidelijk uit Noord-London en Wengers plan om een nieuwe te creëren verliep moeizaam. Door heel Europa pikte de Fransman talentjes op, maar door de financiële armslag van concurrenten bleek dit niet goed genoeg om serieus voor de prijzen mee te doen. Arsenal kreeg de reputatie van een subtopper en moest op een gegeven moment zelfs zijn juweeltjes verkopen. De pijnlijkste transfer vond plaats in 2011, toen Premier League-topscoorder Robin van Persie aan rivaal Manchester United werd verkocht. De keuze van Wenger niet mee te gaan in de gekte van de transfermarkt, had het gat met de top enorm gemaakt.

De laatste jaren probeert de manager zich wél wat meer te laten gelden op de transfermarkt, maar op twee FA Cups na worden de glorietijden van weleer vager en vager. Dit seizoen eindigt de club voor eerst onder Wengers bewind buiten de top-vier. De vraag of Arsenal voor een nieuwe wind moet kiezen, wordt al jarenlang rondom het Emerates Stadium gesteld. Tegelijkertijd slaagt Wenger er niet in zijn criticasters de mond te snoeren.

De toekomst

De pers, de supporters, de spelers, niemand lijkt een idee te hebben hoe de bewindvoerders reageren als dit weekend de FA Cup-finale van Chelsea verloren wordt. Zelfs Wenger zelf moet het antwoord schuldig blijven. “Ik weet het niet”, zei hij op een persconferentie. “Of ik bezig ben met een afscheid? Nee, het enige wat ik wil is de volgende wedstrijd winnen. Het gaat niet om mij. Ik wil de beker voor Arsenal winnen.”

De Arsenal-manager heeft zich niet vaak zo onzeker over zijn toekomst uitgesproken. De druk voor de wedstrijd tegen Chelsea is immens. Belachelijk, oordeelt nota bene Sir Alex Ferguson. “Ik denk niet dat Arsenal snel een manager zoals hij zou krijgen. Je kan hem wel ontslaan, maar wie krijg je voor hem in de plaats?”, vroeg hij zich tegenover Sky Sports af. Nieuw betekent niet altijd beter, weet Sir Alex Ferguson als geen ander. Zijn Manchester United is het ultieme voorbeeld.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.