Laatste nieuws
06.20FC Groningen-fans tóch welkom tegen Ajax, maar Willem II-fans blijven thuis
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
21.18Twente-directeur Ten Hag plots op tribune gespot in België
21.15Praat mee op VP: Manchester City op achterstand, Arsenal ruikt titel
Resultaten x
Binnenland

Wijnstekers: "Heb het als supporter beleefd"

Zondagmiddag zag Ben Wijnstekers net als bijna vijftigduizend anderen in De Kuip hoe Feyenoord kampioen werd. Een hele generatie Feyenoordsupporters had dat überhaupt nog nooit meegemaakt, maar Wijnstekers was één van slechts een handjevol aanwezigen die enigszins wist wat de spelers moesten voelen. In 1984 werd de Rotterdammer namelijk zelf kampioen met Feyenoord. ELF Voetbal sprak op 'the day after' met hem.

15-05-2017 20:00 door Redactie ELF Voetbal

Wijnstekers staat over het algemeen al bekend als een vriendelijke man, maar op deze dag klinkt hij nog eens een slagje opgewekter dan normaal al het geval is. Hij had de wedstrijd gewoon in het stadion gezien, zoals altijd, en dan niet in een rol als oud-voetballer maar gewoon als supporter van Feyenoord. "Ik denk dat ik gisteren gewoon als iedereen zat te kijken en meeleven. Volgens mij heb ik het beleefd als een echte supporter." Een dag later is hij toch in staat terug te blikken op zijn tijd als speler en is duidelijk in zijn antwoord op de vraag op welke manier kampioen worden het mooiste is.

"Het mooiste is natuurlijk als speler. Kampioen worden en dan toegejuicht worden door 50.000 mensen en dan later nog op de Coolsingel, dat is nog mooier. Wij kwamen natuurlijk uit Tilburg(Feyenoord werd kampioen op het veld, red.) met de bussen en auto's achter ons aan. Dan word je ontvangen door een uitzinnige mensenmassa", herinnert Wijnstekers zich levendig. "Het was, ook als oud-speler, geweldig om dat nog eens mee te maken, dat iedereen zo blij was dat we weer een keertje een titel pakten."

Zoals tot in den treure benoemd was het laatste kampioenschap in 1999. De gewezen rechtsback benadrukt dat 'iedere titel bijzonder is', maar noemt deze toch specialer dan die van achttien jaar geleden. "Ook omdat het tegen Excelsior niet lukte is er zo lang naar toegeleefd. Het sfeertje was zo groot, in het stadion, in de stad. Ik denk dat het wel groter is geweest dan toen, ik geloof dat er bij de huldiging zo'n 150.000 mensen op de been waren."

Het is nu aan Feyenoord om te zorgen dat het succes van het afgelopen seizoen geen incident blijkt. Wijnstekers heeft wel een idee over hoe dat bereikt kan worden. 'Je zult moeten doorselecteren. Jongens waar je niet tevreden over bent zullen plaats moeten maken voor jongens die wel wat toevoegen om de aansluiting te houden. Er zullen twee of drie nieuwe spelers moeten komen. We moeten proberen kampioen te worden, dat is duidelijk."

Ook wacht Feyenoord voor het eerst sinds 2002 weer de Champions League, waarmee de Rotterdammers net als aartsrivaal Ajax Europees weer een rol van betekenis spelen. Wijnstekers hoopt dat zijn club op het miljardenbal goed voor de dag zal komen. "Van makkelijke tegenstanders kun je natuurlijk niet spreken, maar ik hoop wel dat we één of een paar rondes verder kunnen komen. Wat mij betreft hoeven we nog niet meteen tegen FC Barcelona, Real Madrid of Bayern München te spelen."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.