Laatste nieuws
11.50Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
Resultaten x
Binnenland

Het bewogen seizoen van Sparta Rotterdam

Na zes jaar misère keerde Sparta Rotterdam vorig jaar terug in de Eredivisie. De jeugdige ploeg van Alex Pastoor ontving voor de winterstop veel complimenten over het frivole, onbevangen spel, maar zakte in de tweede seizoenshelft ver terug. 

12-05-2017 13:45 door Redactie ELF Voetbal

Om nacompetitievoetbal te voorkomen, moet Sparta in ieder geval winnen van het al gedegradeerde Go Ahead Eagles, maar is het tevens afhankelijk van het resultaat van Roda JC Kerkrade bij Vitesse. De Limburgers hebben twee punten voorsprong op de Rotterdammers. Een half jaar geleden was het nog bijna ondenkbaar dat de situatie van Sparta zo penibel zou worden. Een terugblik.

Jeugdigheid

Zes jaar lang slaagde Sparta er maar niet in om zich te ontdoen van de Jupiler League. Financieel wanbeleid, teleurstellende resultaten en een komen en gaan van trainers kenmerkten de oudste profclub van Nederland. Maar de aanstelling van Alex Pastoor bleek een gouden greep. Met een mix van eigen talenten en de ervaring van spelers als Michel Breuer kroonden de Rotterdammers zich overtuigend tot kampioen van het een na hoogste niveau. Waarmee een terugkeer in de Eredivisie eindelijk gerealiseerd was.

In de eerste maanden van het huidige seizoen toonde Sparta aan dat het zeker niet minder was dan ploegen die normaal gesproken tot het rechterrijtje van de Eredivisie behoren. Van de eerste zes competitieduels won de ploeg van Pastoor er drie, waardoor het zelfs even negende stond. In oktober zorgde Sparta zelfs voor een enorme stunt door PSV uit het toernooi om de KNVB Beker te kegelen. Met een 3-1 zege die zelfs dikverdiend was en op een manier die de ploeg kenmerkte. Met fris, aanvallend voetbal en met excellerende talenten als Denzel Dumfries (foto onder), Ryan Sanusi en Loris Brogno. 

Maar na de thuiszege op sc Heerenveen (3-1), op 4 november, brak er een moeilijke periode aan. Elf keer op rij werd er in competitieverband niet gewonnen. Acht duels daarvan gingen verloren. Sparta zakte daarmee langzaam af naar de onderste regionen van de Eredivisie. Gek genoeg bleef het team van Pastoor wél prima presteren in de beker. Er was zelfs uitzicht op de finale in De Kuip, maar in de halve finale bleek de latere winnaar Vitesse te sterk (1-2).

In maart leek Sparta toch even op te krabbelen, toen er zeer verrassend werd gewonnen van koploper en stadgenoot Feyenoord (1-0). Toen daar twee weken later een 3-1 zege op Heracles Almelo aan werd toegevoegd, leek de ploeg veilig. Maar de maand april was Sparta slecht gezind. Vijf nederlagen op een rij, waarvan een tegen concurrenten Excelsior, Roda JC en ADO Den Haag, duwden Sparta onder de streep. 

Vorige week werd er eindelijk weer eens gewonnen tegen FC Twente, maar omdat ook Roda en NEC hun duels wonnen, reist Sparta zondag als nummer zestien naar Deventer. Na zondag weet men in Rotterdam-West of het seizoen een ongewenst staartje krijgt of dat directe handhaving toch een feit is.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.