Laatste nieuws
18.05Sneijder waarschuwt Nederlands elftal en rekent niet op wereldtitel
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Kritiek op Baas na 'heel rare' rode kaart voor Ajax: 'Ga nou niet zulke gekke dingen doen'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
Resultaten x
Binnenland

Go Ahead Eagles houdt stand en promoveert

Na één jaar afwezigheid zijn de Eagles weer terug op het hoogste niveau in Nederland. De ploeg van Hans de Koning hield zondagmiddag op de Vijverberg stand (1-1) en promoveert naar de Eredivisie.
22-05-2016 14:25 door Redactie ELF Voetbal

Na één jaar afwezigheid zijn de Eagles weer terug op het hoogste niveau in Nederland. De ploeg van Hans de Koning hield zondagmiddag op de Vijverberg stand (1-1) en promoveert naar de Eredivisie. De Graafschap moet na één jaar alweer een stap terug doen, tenzij Willem II later deze dag nog de helpende hand aanbiedt.

De Graafschap wist wat de opdracht was: drie keer scoren. Dus begonnen de Superboeren furieus aan de wedstrijd. Go Ahead Eagles werd in de openingsfase compleet overlopen en de bezoekers kregen geen kans om op adem te komen. Binnen vijf minuten kregen de mannen van Jan Vreman al drie hoekschoppen. Toch lukte het De Graafschap niet om echt grote kansen te creëren. Andrew Driver was na ruim tien minuten spelen nog het dichtste bij de openingstreffer, nadat Norichio Nieveld op de lijn redding bood. Zijn poging kon echter gepakt worden door Theo Zwarthoed.

Binnen het half uur volgde dan toch de terechte 1-0 voorsprong. Driver gaf met links perfect voor en Piotr Parzyszek kopte in de verre hoek raak. De thuisploeg drukte door en probeerde de 2-0 nog voor rust te forceren, maar de goal viel aan de andere kant. Kenny Teijsse verlengde de lange bal van Zwarthoed en lanceerde zo Randy Wolters. De vleugelaanvaller vond Leon de Kogel en de spits schoot raak. Zo kregen de Eagles voor rust nog wat lucht.

En dus bleef de opdracht voor de Superboeren halverwege hetzelfde. Toch leek het erop dat het geloof er niet meer was bij De Graafschap. De thuisploeg bleef de aanval zoeken, maar de overtuiging ontbrak vaak bij het eindschot. Bart Straalman kreeg na ruim een uur spelen nog wel een grote kans op een presenteerblaadje. Achterin bij de Eagles ging het mis en zo kreeg de verdediger dé kans om het nog spannend te maken. Straalman schoot echter in de handen van Zwarthoed.

Zo bleef het spannend op de Vijverberg. Invaller Darren Maatsen had vroegtijdig een eind kunnen maken aan de hoop van de Superboeren, maar oog in oog met Hidde Jurjus kwam de doelman als winnaar uit de strijd. Zo bleef er dat sprankje hoop bij De Graafschap, wat wel met de minuut minder werd. Dean Koolhof, Bryan Smeets en Driver kregen nog mogelijkheden op de 2-1, maar de bal viel niet goed. Zo bleef De Graafschap strijden tot de laatste minuut, maar zonder succes.

Go Ahead Eagles viert na één jaar afwezigheid de promotie naar de Eredivisie. Vorig jaar ging het voor de ploeg uit Deventer mis in de play-offs tegen De Graafschap, nu hebben de Eagles revanche genomen voor die nederlaag. Voor De Graafschap breken er nu spannende tijden aan. Mocht Willem II de 2-1 nederlaag tegen NAC Breda goedmaken, dan zullen de Superboeren zich alsnog handhaven in de Eredivisie. Dit gebeurt pas als de straf voor FC Twente, degradatie naar de Jupiler League, blijft staan.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.