Laatste nieuws
16.55Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.46Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.08PSV won thuis zes keer van een Spaanse club
Resultaten x
Binnenland

Rijnsburgse Boys en Achilles'29 overwegen stap naar betaald voetbal

Over zes uur sluit bij de KNVB de termijn dat Topklassers kunnen aangeven of ze de stap willen maken naar de Jupiler League of niet. Het zal echter niet storm lopen in Zeist. Enkel Rijnsburgse Boys en Achilles'29 houden die optie open.

30-11-2011 18:00 door Redactie ELF Voetbal

Sinds vorig jaar is het immers mogelijk voor de clubs uit de hoogste elite van het amateurvoetbal om te promoveren naar de Eerste Divisie. Indien de club algemeen landskampioen wordt, na een strijd tussen de kampioenen van de Topklasse Zaterdag en de Topklasse Zondag. Dan mag die beslissing worden genomen. Anders gaat het recht naar de verliezend finalist. Wil die ook niet, dan is er geen degradant in de Jupiler League. Vooralsnog lijkt dat laatste sterk het geval en zal er geen paniek uitbreken bij AGOVV Apeldoorn, dat dik en dubbel hekkensluiter is in de Jupiler League.

Alleen Rijnsburgse Boys en Achilles'29 houden de optie open om na dit seizoen te promoveren van de Topklasse naar de Jupiler League. SV Spakenburg, vv WKE en VV Noordwijk, clubs die eerder interesse toonden, zijn afgehaakt. Zij krijgen voor de zomer van 2013 ook geen nieuwe mogelijkheid meer. Maar zowel Rijnsburgse Boys en Achilles'29 eist eerst dat de KNVB een aantal condities laat vallen.

Zo moet een club in de Jupiler League nu verplicht zestien spelers onder contract hebben staan, wat gevolgen heeft voor cao-afspraken, belastingafdrachten en de gehele bedrijfsvoering. Die laatste moet op professionele basis gaan plaatsvinden en de vrijdagavond moet de verplichte thuisspeelavond worden. Daarnaast zijn er nog tal van maatregelen noodzakelijk op veiligheids- en accommodatiegebied. "De KNVB zal eerst daar iets aan moeten veranderen, maar we willen de boot niet bij voorbaat afhouden", gaf voorzitter Harrie Derks van Achilles'29, de huidige koploper in de Topklasse Zondag, al aan.

De clubs in de Topklasse hebben zich tegelijkertijd verenigd. In navolging van de Eredivisie en de Eerste Divisie is de Coöperatieve Vereniging Topklasse opgericht. Een gevolg van het al bestaande COTH, het Centraal Orgaan Top- en Hoofdklassen. Derks: "Maar de belangen tussen Hoofd- en Topklasse liepen te ver uiteen. Daarom zijn we met dit initiatief gekomen."

IJsselmeervogels, SV Spakenburg, Excelsior'31, vv UNA/Brinvast, Achilles'29 en HSC'21 zijn vertegenwoordigd in het bestuur. De CV moet vooral de commerciële mogelijkheden van de Topklasse onderzoeken.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.