Laatste nieuws
16.49Ajax is na droomstart nog één duel verwijderd van de CL
16.46'Van dichtbij weet ik dat Peter Bosz kruipend naar Zeist was gegaan in januari'
16.33'Nieuws uit Spanje: Cruijff en Ajax slaan toe en sluiten huurdeal met Barcelona'
16.28FC Utrecht zwaait voormalig PSV-belofte uit
16.15'Atleti strijdt met Inter om Romero, United verhuurt keeper aan Celta de Vigo'
16.10Ajax schrijft Brandt en Ter Stegen in voor Conference League, twee afvallers
16.05Druk op FIFA verder opgevoerd door European Leagues: 'Geen enkel overleg'
16.00Rondje Buitenland: Dumfries perfect voor Mourinho en Vinícius naar Arsenal?
15.56'Rangers meldt zich spoedig bij PSV met bod, Stewart zet in op 8 miljoen'
15.45'PSV wil geld zien van Inter: Perisic heeft clausule voor één bijzondere club'
15.45Bekijk hier het heldenonthaal voor Salah in Turkije
15.09Ter Stegen en Brandt maken meteen indruk bij Ajax: 'Zijn spelers van wereldklasse'
15.08FC Twente moet volgens Van den Brom leren omgaan met Europese voetbalwetten
15.07Reijnders laat zich zien bij oefenzege Man City in bloedheet Seoul
15.00VI Vooruitblik: kan Sparta heel voorzichtig weer aan Europees voetbal ruiken?
14.54PSV overleeft valse start en zet volgende stap richting Champions League
14.53PSV overleeft valse start en zet volgende stap richting CL
14.52PSV Vrouwen bereiken finale voorronde Champions League
14.50Van wereldster naar clubloze speler: 'man van 130 miljoen' Sancho traint bij tiendeklasser
14.47European Leagues voert druk op FIFA verder op, Filipijnen staan achter Infantino
14.41'Veel interesse in Hadj Moussa en Ueda, PL-club concreet voor Feyenoord-spits'
14.35'Atlético Madrid keert terug voor WK-finalist en zet bod van 30 miljoen klaar'
14.35'Hij mag er zo nog tien halen!', Ajax-fans enthousiast over beleid van Cruijff
14.30'Atleti strijdt met Inter om Romero, Man Utd verhuurt keeper aan Celta'
14.10Pikante optie genoemd bij Ajax: 'Als ze Sutalo en Itakura verkopen...'
14.00VI Vooruitblik: FC Groningen zoekt naar meer rendement
13.55Lecce wil talentvolle Nederlander (24): bod afgewezen, bijna persoonlijk akkoord
13.46'Spel is op de wagen: Premier League-gigant toont serieuze interesse in Gakpo'
13.45'Meer financiële details rond afgeketste Read-deal: dit bod weigerde Feyenoord'
13.34Ajax krijgt opvallend transferadvies: "Ik ben niet zo'n groot fan van Noa Lang"
13.30FIFA zet kwaad bloed: Amerikaanse steden hebben nog recht op miljoenen
13.30Oud-Ajacied (37) stopt, Luis Suárez reageert direct: 'Je was een broer voor mij'
13.25Transfers PSV: fans al op de foto met Kostic
13.25Ajax-fans kunnen hun geluk niet op met nieuwe versterkingen: 'Kan niet beter'
13.20PSV begint goed aan jacht op groepsfase Champions League, blessure voor Kalma
Resultaten x
Binnenland

Revolutie op komst bij MVV; nieuwe naam voor club en stadion

De verkoop van het stadion, een nieuwe naam voor het stadion en een nieuwe clubnaam. De gemeente Maastricht is bereid om het financieel zwaar getroffen MVV te redden, maar heeft daarvoor wel een stevig eisenpakket op tafel gelegd.

13-05-2010 09:12 door Redactie ELF Voetbal

Het Maastrichtse College van Burgemeester en Wethouders komt op 19 mei met een voorstel voor de gemeenteraad over het reddingsplan van MVV. Het reddingsplan voor het noodlijdende MVV is via diverse Limburgse media al uitgelekt. In het plan van de Initiatiefgroep staat, zoals verwacht, dat de gemeente Maastricht stadion De Geusselt overneemt. Voor hoeveel geld wil wethouder Luc Winants nog niet zeggen tegenover Dagblad De Limburger. Maar dat bedrag zou rond de 200.000 euro bedragen.

"We zijn nog steeds in onderhandeling met verschillende partijen," aldus Winants. De club gaat dan 75.000 euro huur per jaar betalen voor het stadion. Verder behelst het reddingsplan dat MVV zwaar wordt gesaneerd met onder meer een maximum-salaris voor de spelers, die voornamelijk semi-prof zullen zijn. De selectie wordt ingekrompen tot 20 man en de jeugdopleiding wordt afgeslankt. De naam van de club wordt MVV Maastricht, met parkeerbedrijf Q-Park als hoofdsponsor. Het stadion gaat de komende drie jaar MVV Maastricht Stadion Geusselt heten.

De zogenaamde Club van Elf, die onder leiding van Q-Park-topman Ward Vleugels, heeft het plan opgesteld. De groep opereert onafhankelijk van het MVV-bestuur en heeft het plan gestuurd naar zowel KNVB als de gemeente. B&W van Maastricht gebruikt het rapport als basis voor de besluitvorming.

De spelers zullen bijvorbeeld een laag basissalaris krijgen en wedstrijdpremies worden pas betaald als MVV in eerste divisie blijft. Club en spelers gaan zich nadrukkelijk inzetten voor maatschappelijke activiteiten. MVV moet zich verankeren in stad Maastricht. De oudste jeugd (A en B) wordt op termijn deel van de nog te vormen jeugdopleiding met Roda JC en/of Fortuna Sittard. De jongste jeugd (C en D) wordt ondergebracht bij Maastrichtse amateurclubs.

Harde schuldeisers (fiscus, persioenfonds) moeten betaald worden. Particulieren, die geld hebben geleend (onder meer Nol Hendriks), krijgen de transferrechten van de spelers in handen. Kleinere crediteuren moeten van hun vordering af zien. Wethouder Luc Winants benadrukt wel dat MVV een compleet nieuwe weg moet inslaan. "De club moet met een schone lei beginnen. Schuldenvrij en diep verankerd in de stad Maastricht."




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.