Laatste nieuws
12.55Sander Schimmelpenninck haalt uit naar AnneKee de Ligt: 'Dwangarbeid, nu'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.47PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.35Boel ziet 'Bob Ross' bij Go Ahead: 'Ik roep vaak dat hij een soort schilder is'
11.30'Alonso aan zijden draadje bij Real: spoedvergadering, naam Klopp valt intern'
11.25Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.09Van bankzitter naar held: 'Dit mis je als je niet speelt, wat ik bij PSV had'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Valente heen bij Oranje'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
09.55Afellay en Van Hooijdonk oneens over Ajax-talent: 'Nieuw wonderkid is opgestaan..'
09.40Vier jaar cel voor vrouw die Heung-min Son afperste met nepecho
09.40Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.35Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.30Neymar emotioneel na degradatiestrijd: 'Ik had de kracht niet meer'
09.23'Ajax nadert akkoord met talent die al op radar Europese topclubs verscheen'
09.10Onvrede bij AZ groeit na nieuw puntverlies: 'Moeten veel harder zijn tegen elkaar'
09.05'Liverpool houdt Salah mogelijk buiten selectie, volste vertrouwen in Slot'
09.00VP's Elftal van de Week: Feyenoord en PSV gedeeld hofleverancier, ook één Ajacied
08.57'AC Milan ziet aanvoerder van Indonesië als mogelijke winteraanwinst'
08.50Spaanse pers genadeloos: 'Real Madrid zakt door de ondergrens'
08.36Kieft en Van Hooijdonk bewieroken Valente: 'Dit is zeldzaam, een sensatie'
08.25'Schouten beste speler van Eredivisie, Feyenoord heeft kroonjuweel, hoop Ajax'
Resultaten x
Binnenland

Gelderse derby: drie spektakelstukken van deze eeuw

Fanatieke supporters van NEC en Vitesse kijken al wekenlang uit naar de Gelderse derby. Om 12.30 uur is het dan eindelijk zover. Hopelijk wordt deze editie even speciaal als één van de drie onderstaande burenruzies.

02-04-2017 11:00 door Redactie ELF Voetbal

Hoofdrol scheidsrechter Bossen in 'rode' derby
18 oktober 2012: Vitesse - NEC 4-1.

De grootste zegepartij van Vitesse op NEC sinds de eeuwwisseling, mede mogelijk gemaakt door scheidsrechter Ruud Bossen. Bij de laatste zes ontmoetingen tussen Vitesse en NEC bleven de rode kaarten op zak. Op 18 oktober 2012 was dat echter niet het geval.

Vlak voor het einde van een aantrekkelijke eerste helft, met een doelpunt van Melvin Platje (NEC) en Wilfried Bony (Vitesse), kreeg Victor Pálsson (NEC) zijn tweede gele kaart. Het bleek funest voor de wedstrijd. Binnen een minuut na rust schoot Guram Kashia de 2-1 tegen de touwen en pas laat viel de 3-1 van Bony.

In de slotfase stuurde Bossen binnen twee minuten tijd Rémy Amieux (twee keer geel) en Ryan Koolwijk (direct rood) van het veld, waardoor NEC met acht man eindigde. Kort daarna maakte Mike Havenaar nog de 4-1. Na afloop werd er flink gevierd in de kleedkamer van Vitesse, met dansende spelers op de massagetafel en het systeemplafond dat half naar beneden werd gehaald.

Koningskoppel voorkomt Van der Struijk-debacle

10 en 13 mei 2012: NEC - Vitesse 3-2, Vitesse - NEC 2-0.

Vitesse en NEC streden in de play-offs om een plekje in Europa. Het heenduel vond plaats in Nijmegen, in het Goffertstadion. Het werd de ongelukkigste avond uit het voetballeven van Frank van der Struijk (Vitesse), die onterecht een strafschop veroorzaakte (2-2) en vervolgens bij de 3-2 betrokken was. De bal ging via Van der Struijk over de doellijn. Althans, zo zag de arbiter het. Volgens velen was de bal de lijn nooit gepasseerd.

Het werd echter niet het tweeluik van pechvogel Van der Struijk, maar dat van 'koningskoppel' Nicky Hofs en Wilfried Bony. In het heenduel scoorden beiden eenmaal en Hofs gaf de assist bij de goal van de Ivoriaanse spits. In de return in Arnhem kwam NEC na een half uur met tien man te staan door rood voor Bram Nuytinck.

Vroeg in de tweede helft scoorde Hofs op aangeven van Bony en kort na de tweede rode kaart voor NEC - Nathan Foor kreeg zijn tweede geel - bediende Hofs teamgenoot Bony bij de 2-0. Het tweetal hielp Vitesse Europa in. De mensen in het uitvak werden helemaal gek en forceerden een veiligheidsdeur. Uiteindelijk moest NEC-doelman Gabor Babos eraan te pas komen om het uitpubliek te kalmeren.

De droom van Hristov en de nachtmerrie van Pothuizen
27 augustus 2000: NEC - Vitesse 4-1.

Zes jaar stond Patrick Pothuizen onder contract bij NEC, alvorens de verdediger in de zomer van 2000 naar rivaal Vitesse trok. In de tweede speelronde van de Eredivisie keerde hij voor even terug naar Nijmegen voor de Gelderse derby. Het werd een wedstrijd die Pothuizen nooit zal vergeten.

Pothuizen hield vast in duel met zijn vriend Jack de Gier en veroorzaakte halverwege de eerste helft een strafschop, een heel makkelijk gegeven strafschop. ?or?i Hristov ging achter de bal staan en verzilverde het buitenkansje. Hristov, de directe tegenstander van Pothuizen, scoorde in totaal driemaal in die wedstrijd. Dejan Stefanovi? zorgde namens Vitesse tussendoor voor 2-1 en Danny Hesp kopte de 3-1 tegen de touwen.

Pothuizen kende sportief geen beste periode bij Vitesse, waar hij door een deel van het publiek als verrader werd gezien vanwege zijn tijd bij NEC. In 2004 keerde Pothuizen terug naar NEC, om daar tot 2010 te spelen en er in een later stadium teammanager te worden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.