"Dit is voor mij een grote stap naar een grote club. Ik ben dan ook blij en trots dat ik vanaf nu Feyenoorder ben. Het voelt ontzettend goed en fijn om dit shirt te dragen", zegt Tapia (20) op de clubsite van Feyenoord, de huidige nummer drie in de Eredivisie.
Extra speciaal
De middenvelder, die ook centraal in de defensie kan spelen, werd in de zomer van 2013 door FC Twente opgepikt bij Club EGB in zijn geboorteland Peru en debuteerde een jaar later in het eerste elftal van de Tukkers. "Ik ben Twente erg dankbaar voor de kansen die ze me gegeven hebben."
"Ik heb me daar goed kunnen ontwikkelen als voetballer, maar nu was ik toe aan de volgende stap. Dit was het goede moment om de overstap naar Feyenoord te maken. Dat ik de eerste speler uit Peru ben die voor deze club gaat spelen, maakt het extra speciaal", verklaart Tapia.
Het Legioen
Met FC Twente ging de Peruviaan eerder dit seizoen met 5-0 onderuit. "Vanwege het resultaat was dat een wedstrijd om snel te vergeten, maar de sfeer heeft wél indruk op me gemaakt. De supporters bleven maar schreeuwen. Ik kijk er erg naar uit om als speler van Feyenoord in De Kuip te mogen spelen. Ik hoop dat ik een goede band ga krijgen met het publiek."
Tapia is tegen sc Heerenveen en ADO Den Haag nog niet speelgerechtigd voor Feyenoord. Hij hoopt volgende week tegen Roda JC te debuteren. "Als voetballer wil je zoveel mogelijk spelen en zo hoog mogelijk eindigen. Ik ga hard werken om goede resultaten te behalen met Feyenoord', besluit de enkelvoudig Chileens international.

