Laatste nieuws
20.23Feyenoord juicht in Milaan: Carranza maakt in slotfase gelijk
20.20Feyenoord flikt het tegen tien man van Milan: zieke Carranza kopt knap raak
20.20LIVE: Carranza verzilvert eerste Feyenoord-kans, Rotterdammers scoren in San Siro
20.18VI Live: Carranza kopt Feyenoord op gelijke hoogte in San Siro
20.15De beelden: Hernandez krijgt rood tegen Feyenoord door overduidelijke schwalbe
20.15Praat mee op VP: Benfica - Monaco
20.13VI Live: Feyenoord zet Milan-tiental met rug tegen de muur
20.08VI Live: Carranza lost Redmond af tegen tien spelers van Milan
20.00Praat mee op VP: Atalanta - Club Brugge
19.56VI Live: Hernández krijgt tweede geel na schwalbe tegen Feyenoord
19.55Opstootje in Milaan: Hernandez zorgt met zeer opvallende actie voor boos Feyenoord
19.54VI Live: Feyenoord ontsnapt aan weer een snelle tegengoal
19.51Van Basten tipt Feyenoord: 'Hij pakt dan een rode kaart, dat kun je ook bespelen'
19.50Praat mee op VP: Bayern München - Celtic
19.40Feyenoord-talent absoluut niet gediend van Hernandez, back doet 'Dumfriesje'
19.32VI Live: Feyenoord mag uitpuffen na eerste helft tegen AC Milan
19.30'PSV heeft laten zien een geweldig team te zijn in Champions League'
19.30Koekoek: Leão geeft Hadj Moussa koekje van eigen deeg met magistrale actie
19.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft sterkhouder terug, Lang in de basis
19.25Cynische Bosz is "angstig" voor zowel Juventus als Farioli
19.25VI Live: Paixão kreeg tik, maar staat weer binnen de lijnen
19.24VI Live: Paixão krijgt tik en strompelt tijdens Milan - Feyenoord
19.24Contract Denswil in Turkije ontbonden
19.17'PSV heeft het ons heel lastig gemaakt, hun stijl vergt heel veel energie'
19.10Koopmeiners kan kritiek bij Juventus prima hebben: 'Ben ook kritisch op mezelf'
19.10VI Live: Hernández raakt de paal tegen teruggedrukt Feyenoord
19.09Enorme frustratie over Feyenoord-start en Gimenez: 'Poppenkast, die clubliefde...'
19.05Horrorstart voor Feyenoord: uitgerekend Gimenez scoort na 38 (!) seconden
19.00VI Live: Feyenoord moet tegenhouden na snelle tegengoal Milan
18.50Rampzalig begin voor Feyenoord: Gimenez scoort na 37 seconden
18.50Gimenez appt Feyenoorder: 'Als je dat niet had gedaan, dan had ik gescoord'
18.50'Geweldig' Ajax-talent valt op: 'Alsof hij al 100 duels voor Ajax speelde'
18.46VI Live: Gimenez scoort na 37 seconden tegen Feyenoord
18.46VI Live: Gimenez scoort binnen de minuut tegen Feyenoord
18.40Van Basten en hoort opvallende trainerssuggestie Feyenoord: 'Zeker goede coach'
Resultaten x
Binnenland

Opgebloeide Ziyech: "De rust heeft mij goed gedaan"

Voorafgaand aan de terugwedstrijd met FC Kopenhagen (2-0 zege) vreesde Ajax de Deense mannetjesputters. Maar niet de Ajacieden, maar Kopenhagen was na negentig minuten fysiek gesloopt. Hakim Ziyech, die een week geleden nog om rust had gevraagd, hield het de hele wedstrijd vol.

17-03-2017 12:05 door Redactie ELF Voetbal

Wie Hakim Ziyech donderdag door de ArenA zag struinen, die kan zich amper voorstellen dat de middenvelder er nog niet zo lang geleden lichamelijk doorheen zat. Dat was de reden dat de Marokkaan in de aanloop naar de uitwedstrijd tegen Kopenhagen om rust had gevraagd. "Ik moest eerlijk tegen mezelf zijn. Ik voelde het overal, in mijn hele lichaam. Ik herstelde minder snel, was gewoon niet honderd procent fit", zei Ziyech tegen ELF Voetbal.

De rust had hem ogenschijnlijk goed gedaan, getuige de manier waarop hij doorjaagde op de keeper. Oké, hij liet een paar ballen van zijn voet springen en leverde een paar slordige passes af, maar over het algemeen kon hij terugkijken op een goede wedstrijd. "De rust heeft me goed gedaan. Het ging op een paar slordige foutjes na lekker. Ik had mezelf wel mogen belonen met een doelpunt, maar de bal wil er al een tijdje niet in."

Slijtageslag

Ziyech doelt op het moment dat hij oog in oog kwam met Robin Olsen, nadat hij de Deense defensie met een listige passeerbeweging had verschalkt. "Ik wilde de bal laag langs de keeper schuiven, maar raakte hem niet goed. Dat mag met mijn traptechniek eigenlijk niet gebeuren. Nee, ik maak me niet druk dat ik het scoren ben verleerd. De bal gaat er vanzelf wel weer een keertje in."

Vlak voor het aanbreken van de blessuretijd was er contact tussen Ziyech en Lasse Schöne. Wat bespraken zij? "Het was een slijtageslag, dat was aan iedereen te merken. Lasse en ik keken elkaar aan, zo van oef, nóg vijf minuten. Toen zeiden we tegen elkaar: kom op, laten we er de laatste vijf minuten nog even alles uitpersen."



Wisselwerking

Ziyech dook op de linkerflank een aantal keer gevaarlijk in het gat dat linkerspits Amin Younes had getrokken. Zijn voorzetten, plus die van Nick Viergever, vonden Kasper Dolberg. De Deense tiener in Amsterdamse dienst was driemaal dicht bij zijn tweede treffer van de avond. De wisselwerking tussen Ziyech, Younes en Dolberg begint zijn vruchten af te werpen. "Ik speel al bijna zeven maanden met Kasper, heb zo langzamerhand wel het idee waar hij de bal wil hebben én welke loopactie hij maakt."

Waar Dolberg de bal het liefst wil hebben? Ziyech: "Zo tussen de keeper en de verdediger in, het liefst hard en door de lucht. Of een harde, strakke lage bal. Als ik die geef, dan weet ik dat hij er negen van de tien keer staat. Die bal kan ik blind geven. Kasper kickt op dat soort ballen."

Opvallend: na zijn acties over de linkerflank scheurde Ziyech gisteravond als een haas weer terug naar het middenveld. "Meeverdedigen hè. Als je mee naar voren gaat, móét je ook weer terug. Dat gaat me hier steeds beter af."

Persoonlijke vete

Zondag wacht Excelsior. "Dat is zeker geen makkelijk potje", waarschuwt Ziyech. "Natuurlijk moet je even genieten van het behalen van de kwartfinale. Maar vanaf vrijdag moet de knop om, moeten we ons voor de volle honderd procent focussen op Excelsior."

Na de wedstrijd in Kralingen volgt een interlandperiode. Ziyech is niet opgeroepen door de Marokkaanse bondscoach Hervé Renard. Ziyech en Renard leven al een tijdje in onmin. "Dit heeft niks meer met voetbal te maken. Dit is persoonlijk. Hij (Hervé Renard, red.) heeft de leiding. Hij beslist en daar heb ik geen invloed op. Het enige wat ik kan doen is om bij Ajax zo goed mogelijk te voetballen."

Wat hij dan gaat doen? "Nou ja, ik ben bij de club. Rustig aan doen. Zorgen dat ik topfit ben voor de komende weken. Er komen een paar belangrijke wedstrijden aan." Maar goed, zo benadrukt Ziyech, zondag eerst maar even winnen bij Excelsior. Op de dag dat hij zijn 24ste verjaardag zal vieren. "Een mooi cadeau? Geef mij maar die drie punten."




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.