In tien jaar tijd passeerden meer dan vier miljoen toeschouwers de poorten van de Groene Kathedraal, zoals de bijnaam van de thuishaven luidt, en werden ruim tweehonderd wedstrijden gespeeld. Meer dan honderd keer won de thuisploeg en er werden meer dan 550 doelpunten gescoord. 355 doelpunten voor en 228 treffers tegen, is te lezen op de clubsite.
Ron Jans is de trainer, die het vaakst in Euroborg langs de lijn stond. Hij coachte FC Groningen in totaal 91 keer. Tom Hiariej is de speler met de meeste wedstrijden (83) achter zijn naam in de accommodatie, die ook wel de groene Hel wordt genoemd. Tim Matavz heeft namens FC Groningen het vaakst gescoord in Euroborg (27), al staat Michael de Leeuw sinds het thuisduel met Feyenoord op 26 Euroborg-treffers. Gibril Sankoh is de speler met de meeste speelminuten achter zijn naam in 10 jaar Euroborg.
ELF Voetbal zet hieronder vijf bijzondere wedstrijden op een rij.
1.
FC Groningen - sc Heerenveen 2-0
Datum: 13 januari 2006
24. Nevland 1-0, 53. Buijs 2-0.
Vandaag tien jaar geleden werd het stadion officieel geopend door Arjen Robben. FC Groningen won met 2-0 de eerste competitiewedstrijd in het nieuwe stadion van sc Heerenveen. Erik Nevland zorgde na 23 minuten en elf seconden dat de Euroborg uit zijn voegen barstte. Op aangeven van Evgeniy Levchenko draaide Erik Nevland weg bij zijn tegenstander Marcel Seip. De Noor schoof de bal via de binnenkant van de linkerpaal in het doel: 1-0. Na rust eindigde een corner van Bruno Silva na een aantal kopballen en de handen van doelman Brian Vandenbussche voor de voeten van Danny Buijs die van één meter afstand verwoestend uithaalde voor de 2-0.
Een passend begin, waarna de thuisclub na een ongeslagen reeks van 22 competitiewedstrijden op rij in het Stadion Oosterpark en daarna Euroborg pas op 26 november 2006 de eerste thuisnederlaag leed. ADO Den Haag won die dag met 2-5.
2. FC Groningen - Feyenoord 6-0
Datum: 30 oktober 2011
1. Tadic 1-0, 16. Kieftenbeld 2-0, 18. Andersson 3-0, 57. Bacuna 4-0, 89. Van Dijk 5-0, 90. Suk 6-0.
FC Groningen kende een vliegende start. Binnen een minuut zette Dusan Tadic de 1-0 op het scorebord. Met een vlammend afstandschot verdubbelde Maikel Kieftenbeld de voorsprong. Het geflater bij Feyenoord hield aan en mocht blij zijn dat tot de rust enkel Petter Andersson scoorde. Na rust zorgden Leandro Bacuna (prachtig uit voorzet van links van Lorenzo Burnet), Virgil van Dijk en Hyun-Juk Suk voor een zesklapper.
3. FC Groningen - Willem II 7-1
Datum: 6 februari 2011
26. Granqvist 1-0, 33. Stenman 2-0, 45. Matavz 3-0, 52. Lasnik (strafschop) 3-1, 55. Matavz (strafschop) 4-1, 71. Matavz 5-1, 73. Enevoldsen 6-1, 84. Tadic 7-1.
Rode kaarten: 51. Granqvist (FC Groningen), 54. Swinkels, 68. Pressel (2x geel) (beiden Willem II).
De grootste overwinning. Dusan Tadic legde met zijn elfde assist van het seizoen een corner panklaar op het hoofd van Andreas Granqvist die binnenkopte: 1-0. Door op het achterhoofd van zijn tegenspeler te koppen, raakte hij bovendien geblesseerd aan de rechterwenkbrauw en moest in de catacomben gehecht worden. Toen hij terugkwam, kwam de 2-0 tot stand. Op aangeven van opnieuw Tadic schoot Fredrik Stenman nota bene met zijn rechterbeen laag bij de eerste paal binnen: 2-0.
Een minuut voor de pauze tikte Tim Matavz op aangeven van Dusan Tadic namelijk nog zijn derde doelpunt binnen: 3-0. Zes minuten na de pauze leek de wedstrijd flink te gaan kantelen. Andreas Granqvist werd wegens hands op de doellijn van het veld gestuurd en Lasnik maakte vanaf elf meter de 3-1. Twee minuten later beordeelde scheidsrechter Kevin Blom aan de andere kant dat ook Arjan Swinkels met zijn handen een doelpunt van Thomas Enevoldsen voorkwam. Rood voor hem. Tim Matavz maakte 4-1. Matavz (rebound), Thomas Enevoldsen (assist van Danny Holla) en Tadic (kopbal) bouwden de score nog uit naar 7-1.
4. FC Groningen - sc Heerenveen 3-1
Datum: 7 april 2013
3. Raitala (eigen doelpunt) 1-0, 42. Bacuna (strafschop) 2-0, 70. Maracek 2-1, 87. De Leeuw 3-1.
Nog steeds de best bezochte wedstrijd in competitieverband. Na een snelle openingstreffer van Jukka Raitala, die een voorzet van Andraz Kirm in eigen doel gleed, werd de Hel van het Noorden al snel op scherp gezet. Uit een strafschop maakte Leandro Bacuna de 2-0, nadat Bacuna zelf wel erg gemakkelijk naar de grond ging tegenover Joey van den Berg. Na rust bracht Lukas Maracek de spanning nog even terug. Maar Michael de Leeuw maakte net voor tijd aan alle onzekerheid een einde.
5. FC Groningen - sbv Excelsior 3-0
Datum: 8 april 2015
40. Hateboer 1-0, 53. Rusnak 3-0, 88. Chery 3-0.
De voorvreugde voor de bekerwinst werd een maand eerder in eigen huis gelegd. sbv Excelsior kwam op bezoek in de halve finale. Liefst 22.302 toeschouwers maakten er een feestje van. De opgekomen Hans Hateboer maakte na een combinatie met Tjaronn Chery de openingstreffer. Met een vlammend schot zorgde Albert Rusnak net na rust al voor de voorbeslissing. Net voor tijd maakte Chery ook nog 3-0.

