Laatste nieuws
10.19'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Spelers gaven me complimenten'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
Resultaten x
Binnenland

Niet Wang, maar clubleiding ADO Den Haag faalt

ADO DEN HAAG had nu een steenrijke club kunnen zijn en mee kunnen doen in het linkerrijtje. Maar door amateurisme en getreuzel van de clubleiding is eigenaar Wang Hui een fortuin misgelopen.

09-12-2015 09:00 door Redactie ELF Voetbal

Dat is volgens De Telegraaf de werkelijke oorzaak van de huidige relatie tussen de Hagenaars en Chinezen. In de ogen van Wang heeft de clubleiding in Nederland compleet gefaald bij de uitwerking van de ambitieuze plannen, die in Peking zijn ontwikkeld. Van de beoogde Chinese opleidingsprojecten, die met steun van ADO Den Haag gerealiseerd zouden moeten worden, is vrijwel niets terechtgekomen.

Chinese kinderen

Het trainen van Chinese kinderen lijkt op het oog een onbelangrijke zijtak in de overname van de eredivisionist door sportmarketingbureau United Vansen, waarvan Hui Wang eigenaar is, maar dat blijkt in de praktijk allerminst het geval. Met het geld, dat hij daarmee wilde ophalen, zou hij flinke investeringen doen in ADO Den Haag.

Wang dacht handig aan te sluiten aan een grootscheepse campagne van de Chinese voetbalbond. Dat wil met veel geld en middelen trachten het Chinese voetbal naar een hoger niveau te brengen. In 2030 moet de Wereldtitel worden veroverd. "Dit hele verhaal is alleen maar opgezet vanwege het overheidsbeleid", verklaart een anonieme bron in De Telegraaf. "Dáár is het grote geld te halen. ADO Den Haag is helemaal niet belangrijk. Als je ziet wat er aan subsidies wordt uitgereikt, dat is eigenlijk schandalig. Dat gaat om miljoenen en miljoenen."

Johan Cruijff

Ondanks afspraken om veel projecten op dit gebied gezamenlijk uit te rollen, is daar met het jaar 2016 in zicht nauwelijks iets terecht gekomen. Wang wilde met steun van Johan Cruijff duizenden voetbalscholen opzetten met de naam van ADO Den Haag en de voetbalfilosofie van Cruijff. De Bayi-school in Peking, waarmee kort na de overname van de club een samenwerkingsverband werd ondertekend, moest een eerste stap zijn.

De school heeft weliswaar twee jeugdtrainers van ADO Den Haag rondlopen, maar voor de Chinezen is de aanpak van de residentieclub veel te amateuristisch. Wang is teleurgesteld over het niveau van de trainers die vanuit Zuid-Holland naar China zijn verstuurd. Elke coach, die ooit een jeugdploeg had getraind, werd naar verluidt aangenomen. Inmiddels is United Vansen, dat een voorloperspositie dacht te bekleden, aan alle kanten voorbijgestreefd door andere initiatiefnemers.

Niets te begrijpen

Maandag belegde ADO Den Haag nog een persconferentie, waarin werd getracht Wang onder druk te zetten. Om hem alsnog te bewegen om de 1,9 miljoen euro, die voor dit seizoen was beloofd, uit te keren. Maar directeur Jan-Willem Wigt en zijn medewerkers lieten hiermee juist voor de zoveelste keer zien helemaal niets van de Chinese cultuur en manier van leiding geven te begrijpen.

De Chinees werd neergezet als een onbetrouwbare eigenaar die de club in financiële problemen brengt, waardoor er wordt geopperd de club weer snel te verkopen als de mogelijkheid daartoe is. Maar Wigt zou zelf een dubieuze rol hebben gespeeld, door op eigen houtje buiten Wang om beslissingen te nemen. Zo zou hij de komst van de Hondurese aanvaller en international Román Rubilio Castillo Álvarez hebben tegengehouden.

Wang is ook woedend dat de club er niet in is geslaagd een werkvergunning voor de door hem benoemde assistent-trainer Gao Hongbo te regelen. Bovendien zou hij woedend zijn over de suggestie dat hij geen geld heeft om in ADO Den Haag te investeren. Een grotere schoffering bestaat er in de ogen van Wang niet.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.