Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.05Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland

Wereldgoal Santos drukt ADO Den Haag nog dieper in crisis

CHRISTIAN SANTOS zorgde vanavond letterlijk voor het hoogtepunt van de avond. De Venezolaanse spits scoorde met een prachtige omhaal en zette NEC op de juiste koers. NEC won met liefst 4-1 waardoor de crisis bij ADO Den Haag steeds grotere vormen gaat aannemen.

03-10-2015 20:20 door Redactie ELF Voetbal

Deze week werd bij ADO Den Haag het contract met trainer Henk Fraser met een jaar verlengd. De clubleiding sprak in een persbericht en op een speciaal ingelaste persconferentie alle vertrouwen in de oefenmeester uit. Maar na de zoveelste zeperd op rij lijkt de positie van de oefenmeester steeds meer in het geding te komen. Na de bekeruitschakeling tegen SC Genemuiden bleven de fans al twaalf minuten weg uit het stadion. En het Chinese circus, met als voorlopige klap op de vuurpijl de aanstelling van kennisoverdracht-assistent Gao Hongbo, maakt de situatie er niet bepaald rustiger op.

In Nijmegen speelde ADO Den Haag niet eens heel slecht, maar domineren of werkelijke vloeiende aanvallen waren niet bepaald aan de orde. De Residentieclub was zelfs zo aardig om de thuisclub op het juiste spoor te zetten. Na exact 19 seconden (!) werkte Aaron Meijers de bal uit een voorzet van de linkerkant van Anthony Limbombe met een sliding in eigen doel. Het was niet de allersnelste own-goal in de historie van de Eredivisie. Die eer blijft op naam van Arnold Kruiswijk, die in september 2006 al na zeven seconden scoorde in het shirt van FC Groningen namens Heracles Almelo.

In het vervolg kreeg NEC diverse mogelijkheden om het duel al voortijdig te beslissen. De meest opvallende was voor Christian Santos die met een omhaal net voor de doellijn een assist van Marcel Ritzmaier tot doelpunt wilde promoveren. Maar hij werkte de bal echter volledig de verkeerde kant op. In de 21e minuut kwam ADO Den Haag onverwacht op gelijke hoogte. Vito Wormgoor kopte raak uit een corner van de linkerkant van Edouard Duplan: 1-1.

In de tweede helft bleef het spelbeeld ongewijzigd. Het was wachten op de 2-1 en die viel uiteindelijk in de 63e minuut. En hoe! Een voorzet van de linkerkant van Navarone Foor leek aanvankelijk te onnauwkeurig. Dat maakte Santos niet uit. Met een geweldige omhaal knalde de in Duitsland geboren Venezolaan raak. Het doelpunt van het jaar wellicht. De genadeklap viel twaalf minuten later. Janio Bikel trapte in kansrijke positie half over de bal, waarna Anthony Limbombe bij de tweede paal beheerst binnenschoof.

Santos werkte in de 79e minuut ook nog de 4-1 binnen uit een scrimmage. Een mooie opsteker in de 1300e duel in de Eredivisie voor NEC, dat daarmee de elfde club in de historie is die deze barrière beslechtte. Het maakte het feest in Nijmegen alleen maar groter. En bij ADO Den Haag? Tja, nog meer kennisoverdracht lijkt op zijn plaats. Maar met welke trainer?




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.