Laatste nieuws
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
19.05Feyenoord maakt komst Dévy Rigaux wereldkundig
19.05Marokko met Saibari, Mazraoui, Salah-Eddine en Amrabat naar WK, geen Ziyech
19.00Noa Vahle heeft verklaring voor oefeninterland tegen Oezbekistan vlak voor WK
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.35Voetbalbond van Curaçao neemt fel afstand van Johan Derksen: 'Niets mee te maken'
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
Resultaten x
Binnenland

Wat ging er wel goed tijdens Frankrijk - Nederland?

De cijfers waren keihard. Frankrijk - Nederland 4-0! Plaatsing voor het WK van 2018 staat nog op een kier, maar de kritiek op het spel van Oranje was niet bepaald mals.

01-09-2017 09:12 door Sander Berends

Logisch, want Oranje wist nauwelijks een kans te creëren. Het middenveld werd voortdurend overlopen, de ruimtes waren veel te groot en spits Vincent Janssen werd niet gevonden en waande zich op een eiland. Daarnaast wonnen de Fransen ook alle fysieke duels.

ELF Voetbal pakte echter de schijnwerper erbij en vond nog enkele lichtpuntjes. We sprokkelden ze bij elkaar en zetten ze op een rij.

1. Het optreden van Timothy Fosu-Mensah

Plotseling stond hij in de basis. Bondscoach Dick Advocaat toverde de huurling van Crystal Palace plotseling als konijn uit de hoge hoed voor de plek rechts achterin. Een positie, die ten koste ging van Joël Veltman. Fosu-Mensah speelde als enige verdediger goed. Hij leed geen balverlies en zorgde ervoor dat Thomas Lemar noodgedwongen vaak naar binnen trok.

Even leek kramp Fosu-Mensah, nog altijd eigendom van Manchester United, te vellen. Maar hij pakte al zijn moed op, beet flink op zijn tanden en ging er weer voor. Met een ultieme krachtsinspanning gleed hij acht minuten voor tijd nog een bal weg voor de voeten van recordaankoop Kylian Mbappé, die het leed voor Oranje nog erger wilde maken. Klasse Timothy!

2. De uitslag van Bulgarije

Het leek op ongepaste euforie. Arjen Robben, die na afloop van de afstraffing, blij was. Hij zou naar de kleedkamer gaan en uitschreeuwen dat 'we' nog steeds een kans hebben. Bulgarije wierp een laatste reddingsboei uit. De Oost-Europese ploeg klopte Zweden met 3-2, waardoor Oranje nog bijna alles in eigen hand heeft.

Als Oranje haar resterende drie wedstrijden tegen Bulgarije (thuis), Wit-Rusland (uit) en Zweden (thuis) wint, eindigt de WK 2010-finalist als tweede. Bijna zeker ook bij een van de acht beste nummers twee, waardoor een Play-Off wordt afgedwongen met een andere nummer twee. De winnaar plaatst zich alsnog voor het WK in Rusland.

3. De reddingen van Jasper Cillessen

Wat zou er zijn gebeurd als er een andere doelman onder de lat had gestaan? Jasper Cillessen hield Oranje diverse keren op de been. De Groesbekenaar zit bij FC Barcelona bijna wekelijks op de reservebank, maar liet in Parijs zien dat er niets mis is met zijn kwaliteiten. De 1-0 van Antoine Griezmann ging door zijn benen, maar op de andere drie treffers kon hij eenvoudigweg geen antwoord hebben.

Het meest speciaal was zijn redding op een inzet van Paul Pogba. De middenvelder van Manchester United slalomde wel erg gemakkelijk door het strafschopgebied van Oranje. Tot hij Cillessen op zijn weg vond. Vooraf werd Jeroen Zoet voorzichtig naar voren geschoven als eerste keus, maar die discussie is na donderdagavond snel beëindigd.

4. De invalbeurt van Tonny Vilhena

Voor rust vormde het Nederlandse middenveld één grote gatenkaas. Overal was er ruimte, overal liepen de pionnen op de verkeerde plaats en nergens kon een bal langer dan drie seconden worden vastgehouden. Wesley Sneijder, Kevin Strootman en Georginio Wijnaldum wisten niet waar ze het zoeken moesten.

In de rust verving Advocaat door Tonny Vilhena. De jonge Feyenoorder liet zich in zijn vijfde interland gelden. Voorbijkomende spelers werden afgestopt, ook al moest dat door een lichte overtreding. Met Vilhena kreeg Oranje in ieder geval meer grip op het middenveld. Ook al werd dat na de rode kaart van Strootman nog een graadje lastiger. Zondag in Amsterdam tegen Bulgarije zal Vilhena ongetwijfeld starten.

5. Robin is terug

Eigenlijk al afgeschreven. Maar donderdagavond volgde voor Robin van Persie toch interland nummer 102. De Rotterdammer, in dienst van Fenerbahçe, kon geen potten breken als invaller voor Vincent Janssen. Maar zijn ervaring voelt voor een team jonge honden als opluchting. Iemand die kan sturen op het veld en alles in het internationale topvoetbal heeft meegemaakt.

Ook al is zijn meespelen tegen Bulgarije in gevaar door een knie- en schouderkwetsuur. Maar misschien strooit hij ook zout in de ogen van het journaille en het Bulgaarse kamp en speelt hij het mysterieuze spelletje over een mogelijke opstelling vrolijk mee. Zijn ervaring in Oranje is onontbeerlijk. Want als Sneijder het niet meer kan waarmaken, dan Robin maar?




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.