Laatste nieuws
09.08Teruglezen: zo knokte PSV zich in blessuretijd naar zege op FC Utrecht
09.07'Het WK met Oranje valt in m'n vakantie, maar ik heb een annuleringsverzekering'
09.05Waarom García Konadu boven Dolberg bracht tegen FC Twente
09.00Ismael Saibari, de man van minimaal 60 miljoen?
08.57Nervositeit bij Arsenal op pijnlijke avond: 'Te veel koks in de keuken'
08.44Zien: Lionel Messi schrijft met uitgerekend een kopbal geschiedenis voor Miami
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.37Van den Brom en Van Rooij dolblij na zege op Ajax: 'Echt een fantastisch team'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
Resultaten x
Binnenland

De gedenkwaardigste CL-wedstrijden van Feyenoord de afgelopen twee decennia

Feyenoord en de Champions League: het is een huwelijk dat niet altijd even gelukkig is. Morgen tegen Manchester City wordt er weer een extra hoofdstuk aan toegevoegd. Wat waren de meest memorabele wedstrijden in het, toen nog, miljoenenbal in de meest recente geschiedenis?

12-09-2017 09:40 door Tim Beck

Elke voetballiefhebber met enigszins historisch besef kent de heroïsche wedstrijden van Feyenoord in de Europa Cup 1. De woede-uitbarsting van Coen Moulijn in de jaren zestig tegen Real Madrid. Of de voorzet van Wim Jansen tegen AC Milan die pardoes in de lange hoek belandde. In die jaren was Feyenoord nog toonaangevend in Europa, maar in de recentere geschiedenis zijn Champions League-wedstrijden in De Kuip even schaars als zitplaatsen tijdens de spits bij de NS. Wat waren de meest gedenkwaardige wedstrijden in de afgelopen twee decennia?

1997 Feyenoord-Juventus (2-0)
Dat deze wedstrijd veel betekent in Rotterdam en omstreken blijkt wel uit het feit dat FOX Sports er een hele documentaire aan wijdde. Didier Deschamps, Zinedine Zidane en Alessandro Del Piero; zomaar wat namen die op die novemberdag hun opwachting maakten in Rotterdam. Maar zij ontpopten zich niet tot de besten van het veld, want die eer was weggelegd voor Julio Ricardo Cruz (2 doelpunten), de soms ietwat luie Argentijn die onwijs goed kon voetballen.

Toenmalig trainer Leo Beenhakker in de documentaire van FOX over die wedstrijd: “Hij was zo onwijs goed die dag.” Huidig trainer Giovanni van Bronckhorst, die dag ook op het veld, zal de beelden in de aanloop naar Manchester City ongetwijfeld gebruikt hebben, want met spelers als Clemens Zwijnenberg, Henk Vos en Geoffrey Claeys het grote Juve kunnen verslaan, dat moet vertrouwen geven voor de wedstrijd tegen de Engelsen.

1999 Feyenoord-Rosenborg (1-0)
Vol verwachting ging Feyenoord met trainer Leo Beenhakker de Champions League in na het kampioensjaar. Een groep met Borussia Dortmund, Boavista en Rosenborg viel de Rotterdammers ten deel. Op het eerste oog een poule die te doen zou moeten zijn, toch duurde het tot de laatste wedstrijd vooraleer Feyenoord de tweede ronde zou veiligstellen.

Sterker nog: het duurde tot de 86ste minuut van die laatste wedstrijd tegen Rosenborg. In de eigen Kuip brachten miskopen Radoslav Samardzic en Somalia uiteindelijk de verlossing. De boomlange Braziliaan poeierde de bal na een voorzet van Samardzic zonder twijfel langs keeper Jörn Jamtfall.

1999 Feyenoord-Olympique Marseille (3-0)
Dat jaar zou Feyenoord een hoop wedstrijden brengen in de Champions League, want toen was de tweede ronde ook nog in een groepsvorm. Chelsea, Lazio Roma en Olympique Marseille stonden Feyenoord te wachten. Vooral over de thuiswedstrijd tegen de Fransen wordt nog steeds gesproken.

In de laatste fase van de wedstrijd werd Marseille dronken gespeeld. Het was al een hele prestatie van Feyenoord dat het nog gelijk stond, want ze speelden vanaf de derde minuut al met een tien man. Doordat Kees van Wonderen een doorgebroken speler neerhaalde, werd hij door scheidsrechter Vitor Melo Pereira naar de kant gestuurd. Wederom was er een grote rol weggelegd bij de bij vlagen onnavolgbare Julio Ricardo Cruz. 

Feyenoord-Newcastle United (2-3)
De laatste wedstrijd in de Champions League verliep een stuk minder florissant voor Feyenoord. Er moest in eigen Kuip gewonnen worden van Newcastle United, de club die Feyenoord in Engeland door een wondergoal van Sebastian Pardo wist te verslaan. In Rotterdam lukte dat echter niet, want het zou uitdraaien tot de wedstrijd van Craig Bellamy.

Wel toonde Feyenoord veerkracht door nog terug te komen na een 0-2 achterstand. Door goals van Mariano Bombarda en Anthony Lurling, die nog altijd in de boeken staat als laatste doelpuntenmaker van Feyenoord op het hoogste Europese niveau. Laat daar maar snel verandering in komen.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.