Laatste nieuws
20.05'Ajax ziet in Julio Soler van Bournemouth gewenste linksback'
20.00Live Transfers: AC Milan wil ervaren spits als vervanger van geblesseerde Giménez
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
19.47Excelsior Maassluis - Ajax 'risicowedstrijd': 'Het blijft regio Rotterdam'
19.45'Feyenoord durft verantwoordelijkheid voor ontslag Van Persie niet te nemen'
19.45Praat mee op VP: AS Roma - Como
19.28Kersvers kampioen Inter Miami vindt opvolger stoppende Alba in Spanje
19.20'Manchester City wil Slot en Liverpool aftroeven in strijd om gewilde verdediger'
19.20Terry kampte met mentale klachten na CL-finale: 'Ging van alles door mijn hoofd'
19.05Driessen kraakt Feyenoorder na Klassieker: 'Alleen maar negatief aan het coachen'
19.05Suriname verwacht groen licht: 'Speler met uitzonderlijke kwaliteiten'
19.00Buijs laakt Fortuna en prijst Ihattaren: 'Andere jongens ver onder zijn niveau'
19.00Vermoedelijke opstelling PSV
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
Resultaten x
Binnenland

Geen supporters, maar wel punten voor Ajax in Den Haag

Ajax op bezoek bij ADO Den Haag wordt gezien als traditioneel een lastige uitwedstrijd. Of het komt omdat Ajax de laatste jaren zonder supporters moet afreizen naar de Hofstad of omdat de Hagenezen altijd met het mes tussen de tanden tegen Ajax speelt, zeg het maar. De cijfers beweren namelijk wat anders.
16-09-2017 10:30 door Redactie ELF Voetbal

Sinds 2006 mag Ajax al geen supporters meer meenemen op bezoek bij ADO Den Haag. Sindsdien werd er welgeteld éénmaal verloren, in een uitverkocht ADO-stadion in 2011. Frank de Boer liep met zijn elftal tegen een nederlaag aan, door goals van Frantisek Kubik, Lex Immers en Timothy Derijck. Dat Jan Vertonghen en Cristian Eriksen scoorden namens Ajax, deed aan die zege niets af. De wedstrijd wordt tegenwoordig overigens vooral nog herinnerd vanwege de 'óóóóh pizza' aan het adres van goalie Jeroen Verhoeven. Gedurende negentig minuten werd de Ajax-goalie 'toegezongen'.

Maar het verlies in 2011 is de enige nederlaag van Ajax sinds 1981 (!). Dat Den Haag sindsdien ook een flink aantal jaar in de eerste divisie speelde, doet aan dat feit niets af. Van de laatste 21 duels won ADO er namelijk slechts een, die in 2011. Vijfmaal eindige het duel zonder winnaar en liefst vijftien keer won Ajax.

ANGSTGEGNER

Ter vergelijking: van de laatste 21 duels met FC Utrecht wonnen de Domstedelingen er tien en hielden zij viermaal een punt over aan het duel. Slechts zeven keer daarvan won Ajax in Utrecht. Als je dan toch over angstgegners praat, waar Den Haag al snel in het rijtje na Utrecht volgt, zit er tussen beide clubs wel degelijk een groot verschil. Angstgegner lijkt voor Ajax zelfs een te groot woord.

De jaren dat Ajax het wél echt elk jaar enorm zwaar had tegen ADO, was in de jaren 1963 tot 1968. Van de zeven duels in Den Haag, verloren de Amsterdammers er liefst zes in die jaren. Slechts eenmaal was er een krappe zege (2-3, 1965). Daarvoor en daarna werd driemaal verloren.

'THE HUNTER'
Hoewel Davy Klaassen (3 goals in Den Haag) vertrokken is, kan Ajax dit seizoen rekenen op Klaas-Jan Huntelaar. The Hunter scoorde na Klaassen en John Bosman het vaakst namens de Amsterdammers op bezoek in Den Haag. In destijds nog het Zuiderpark maakte hij twee jaar na elkaar de winnende 1-2 voor Ajax (2005 & 2006). 

Ook in de wetenschap dat Ricardo Kishna voor ADO speelt, hoeft Ajax niet met angst en beven af te reizen naar Den Haag. Tweemaal ging de vleugelaanvaller namelijk mét de Amsterdammers op bezoek bij zijn huidige werkgever. Maar tot tweemaal toe werd hij voortijdig gewisseld en scoorde hij niet. Ook het aantal assists was nul.

Hoewel ADO-uit voor Ajax te boek staat als een lastige uitwedstrijd, blijkt dat de cijfers dus wel degelijk wat anders zeggen. Ook zonder aanvoerder Klaassen hebben ze een speler die makkelijk scoort in Den Haag binnen de geledingen. De laatste jaren dan weliswaar geen fans voor Ajax in Den Haag, maar wel punten. Al bieden garanties uit het verleden... 


 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.