Een tot in de puntjes perfect uitgevoerde aanval van Paris Saint-Germain, afgelopen zaterdag tegen Girondins de Bordeaux. En niet geheel verrassend staan de drie opvallendste spelers van PSG aan de basis van de treffer. Neymar die over de bal heen stapt zodat deze bij Kylian Mbappé terechtkomt, Mbappé die de bal achter zijn standbeen terug hakt... tegenstander één is daarmee al op bijzondere wijze gepasseerd.
Het wordt nog mooier. Neymar ontvangt de bal en hoeft geen seconde na te denken. In één beweging stuurt hij de bal tussen twee tegenstanders de diepte in. Edinson Cavani, de spits, is inmiddels al gaan lopen. Hij zet de punt van zijn schoen tegen de bal en maakt daarmee de 2-0 voor PSG. Het is pas de twaalfde minuut.
Chemie
PSG is dit seizoen een van de grote favorieten voor het winnen van de Champions League. Zo'n treffer als deze is veelzeggend over de chemie die er in Parijs is ontstaan. Het was nog maar afwachten of het zou klikken tussen Neymar, Mbappé en Cavani. Maar de driemansvoorhoede legde eerder deze week Bayern München op de slachtbank en had nu ook een aanzienlijk aandeel in de monsterscore tegen nummer drie Girondins de Bordeaux.
Alle drie verkeren ze in topvorm. Cavani heeft er in de Ligue 1 al acht inliggen, Neymar zes en Mbappé twee. In het geval van die laatste is dat niet raar, want hij kwam pas in de week voor het sluiten van de transferdeadline naar Parijs. Hij toonde zich tegen Bordeaux ook nog belangrijk met een schitterende assist op Julian Draxler. Met een pass op maat vanaf de rechterkant bediende hij Draxler, die vanaf links snoeihard en doeltreffend uithaalde.
Intact
Als PSG de Champions League wil winnen, zal de huidige voorhoede intact moeten blijven. Dat is één ding dat vast staat, gezien de prestaties aan het begin van dit seizoen. Tegen Montpellier werden punten verspeeld en dat niet in de laatste plaats omdat Neymar niet inzetbaar was.
Na het interlandweekend staat er een competitieduel met Dijon op het programma, gevolgd door een Champions League-treffen met Anderlecht. De messen worden geslepen in Parijs. Met Neymar, Mbappé en Cavani in de basisopstelling kan het een voorbode zijn voor gigantisch veel goals.

