Laatste nieuws
16.46Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.08PSV won thuis zes keer van een Spaanse club
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
Resultaten x
Binnenland

Dessers: "We moeten met het mes tussen de tanden beginnen"

Het is alsof de spelers van FC Utrecht in een botsauto zitten zonder muntjes. Het oogt weerloos. Van alle kanten wordt er op hun zelfvertrouwen ingebeukt. Voor trainer Eric ten Hag wordt het steeds lastiger om een ommekeer klaar te spelen. Het dwingt hem tot tactische herzieningen.
26-10-2017 09:43 door Cas Broxterman

Daar werd Cyriel Dessers afgelopen zondag slachtoffer van in het competitieduel met AZ. Utrecht wist niet te scoren en kreeg drie doelpunten tegen. Woensdagavond ging het in Venlo opnieuw mis.  In het Seacon Stadion De Koel keek de ploeg van Ten Hag al in de twintigste minuut tegen een achterstand aan.

Reservebank

AZ had het in Alkmaar ook al opvallend makkelijk. Basisdebutant Teun Koopmeiners knalde na 21 minuten met zijn chocoladebeen de 1-0 binnen. Dessers moest toekijken vanaf de reservebank. Door een blessure van Jean-Christophe Bahebeck viel hij al na ruim een uur spelen in bij Utrecht. Ook zijn inbreng mocht niet baten: Alireza Jahanbakhsh en Joris van Overeem scoorden nadien.

"Ik denk dat het fout ging bij de basis", zei Dessers na de nederlaag tegen AZ. "We moeten met het mes tussen de tanden beginnen aan de wedstrijd, zodat we enigszins in ons spel kunnen komen. Dat is niet gebeurd."

Het gebeurde ook niet tegen VVV. Toen wel met Dessers in de basis. En dat lijkt erop te duiden dat Utrecht nog steeds zoekende is. De naar de achtergrond verdwenen Gyrano Kerk redde als invaller de eer met de enige Utrechtse treffer. Kerk kwam in het veld voor Lukas Görtler; weer zo'n spits die in Utrecht rondloopt. Een Duitser die in de Eredivisie nog geen goal heeft gemaakt.

Maar als het aan Dessers ligt, zit het probleem hem in ieder geval niet in het scorend vermogen van Utrecht. "Zo voelt het in ieder geval niet", stelde hij. "Trek de statistieken er maar op na." Zelf nam hij met vier goals de meeste van de in totaal dertien competitietreffers van Utrecht tot nu toe voor zijn rekening. Bahebeck en Zakaria Labyad (allebei drie) deden ook een aanzienlijke duit in het zakje.

Kind van de rekening

Met opnieuw een teleurstellend resultaat achter de rug wordt van Ten Hag actie verwacht. Wat gaat hij doen om het tij te keren? Dessers weigert in ieder geval aan zijn invalbeurt tegen AZ af te lezen dat hij de komende weken het kind van de rekening wordt. "Ik voel mij niet gepasseerd. De trainer legt elke wedstrijd tactische accenten en bij de ene tactiek is de ene spits meer geschikt dan de ander."

"Hij hoeft dat niet iedere keer uit te leggen", vond de speler. "Ik denk ook dat het logisch is met zo’n brede selectie. Natuurlijk wil iedereen het liefst spelen. Het enige wat ik kan doen is hard werken en goed invallen. We moeten niet gaan forceren en gewoon terug naar de basis. Dan komt het wel goed."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.