Na vier seizoenen in de Jupiler League konden de Venlonaren eindelijk weer genieten van het moois uit de hoogste Nederlandse voetbaldivisie. En VVV begon goed aan dit seizoen. Sparta en FC Twente waren de eerste slachtoffers van de kampioen van de Jupiler League. Daarmee stond het op een vierde plek en hield het Ajax en Feyenoord onder zich.
Tegen Ajax werd op het eigen veld verloren in speelronde drie en daarna volgde knappe gelijke spelen tegen FC Groningen, Vitesse en PEC Zwolle. En ook de belangrijke wedstrijd tegen Excelsior werd gewonnen. Clint Leemans en Ralf Seuntjens verzorgden de productie voor de ploeg uit Venlo. VVV stond na deze goede reeks op plaats zeven.

Maar daarna ging het minder in Venlo. De maand oktober was ronduit rampzalig door te verliezen van PSV, ADO Den haag en Heracles Almelo. Er werden in totaal drie doelpunten gescoord en het incasseerde maar liefst tien goals. Het zakte na deze dramatische reeks naar een plek in de middenmoot.
Daarna herstelde VVV-Venlo zich met gelijke spelen tegen NAC Breda, Willem II en Feyenoord. In de thuiswedstrijd tegen AZ verloren de Venlonaren, terwijl ze ook goede mogelijkheden kregen om te scoren. Zaterdag tegen SC Heerenveen sleepte het in de slotfase van de wedstrijd nog een gelijkspel uit het vuur.
Al met al heeft VVV zich tot nu toe aardig gehandhaafd in de Eredivisie. Het is wel langzaam aan het wegzakken en het verschil met nummer laatst FC Twente is nog maar zes punten.

