Laatste nieuws
12.00Verrassend: Celtic leidt de race om begeerde spits van stuntploeg Bodø/Glimt
12.00Kraay laat presentatrice Arias sprakeloos: 'Jij hebt Ihattaren net naakt gezien'
11.58Ihattaren onthult voor welke transfersom hij weg mag bij Fortuna Sittard
11.50Van Praag slaat terug naar Kroes: 'Hij veegt zijn eigen straatje schoon'
11.45Heeft FC Utrecht contact gezocht met Volendam-trainer Rick Kruys?
11.32Ajax had moeite met sleutelspelers FC Twente: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
11.28Ajax zag 'beste rechtsback van Nederland' over hoofd: 'Geef zo'n gozer de kans'
11.21Kraay ziet ideale club voor Saibari: 'Wat was hij verschrikkelijk goed'
11.16VI Live: Go Ahead en PEC Zwolle maken opstellingen IJsselderby bekend
11.15Aangeslagen Veerman: "Hij zit huilend in de kleedkamer en ik kan wel meehuilen"
11.15Praat mee op VP: Go Ahead Eagles - PEC Zwolle
11.15Urgentie ontbreekt in Amsterdam: 'Ajax was next level slecht'
11.05'We gaan Sterling zeker niet onderschatten, hebben veel respect voor hem'
11.00'Natuurlijk is er geen wanbeleid bij Ajax, je ziet verbeteringen'
11.00Europese droom AZ leeft: dit zijn de kwartfinales van de Conference League
10.58Zerrouki richt zich tot Twente en Ten Hag: 'Maar Feyenoord is er ook nog'
10.48Simeone vraagt arbitragecomité om uitleg na omstreden VAR-ingreep in topper
10.48'Toekomst Arbeloa bij Real Madrid is afhankelijk van de Champions League'
10.40Ihattaren fel toegesproken: 'Met deze kwaliteiten niet nog een jaar bij Fortuna'
10.40'Hoe kan iemand ineens 60 miljoen waard zijn?'
10.32Schreuder vol lof: 'Dé key player, zet hem bij Bayern en hij draait lekker mee'
10.30'Suray is de surprise van Go Ahead'
10.22Van Hanegem krijgt compliment: 'Denk dat Slot er blij mee is dat je dat zegt'
10.18Wrange gevoelens bij Ajax: 'Dat zijn nu beste spelers in opleiding van Feyenoord'
10.12Ajax-huurling schittert voor FC Groningen: 'Het kan een mooi einde worden'
10.01Yamal neemt niet deel aan Barça-feest: 'Hij was een beetje boos'
10.00Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
10.00'Moneytime' voor FC Groningen: 'Je moet pakken wat je pakken kan'
09.52Vaessen opgelucht na paspoortgate: 'Wie ben ik om het iemand kwalijk te nemen?'
09.52Garcia deelt blessure-update bij Ajax: 'Hij zal er als eerste weer bij zijn'
09.39Haller terug op weg bij FC Utrecht: 'In mijn hoofd zat het gewoon niet goed'
09.32Chery laat paspoortkwestie achter zich: 'Mijn familie werd er wel onzeker van'
09.30De Blatter-beslissing die zorgde voor een rode kaarten-regen
09.28Zelfspot bij Bosz: 'Wennen? De man die nooit prijzen pakt...'
09.24Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
Resultaten x
Binnenland

Fran Sol en Ogbeche: productief spitsenduo in Tilburg

Ze waren al goed voor zestien doelpunten in zeventien wedstrijden. Fran Sol en Bartholomew Ogbeche vormen het meest productieve spitsenduo in de Eredivisie. En dat terwijl ze beiden een flinke tegenslag kenden in het afgelopen jaar.
17-12-2017 10:45 door Thijs de Bruijn

Fran Sol

In 2016 kwam er opeens een Spanjaard met een Real Madrid-verleden in Tilburg aanwaaien. Fran Sol werd transfervrij overgenomen van Villarreal. Hij was in Villarreal beland nadat hij niet goed genoeg bleek voor Real Madrid, de club waar hij zijn hele jeugdloopbaan spendeerde. Ook in Villarreal bleek hij niet goed genoeg dus besloten de Spanjaarden hem van de hand te doen. Het was uiteindelijk Willem II die de spits transfervrij overnam. De Spanjaard had niet lang nodig om te acclimatiseren in Nederland, in zijn eerste wedstrijd voor Willem II was het meteen raak. In de loop van het seizoen bleek Fran Sol een hele bruikbare spits voor Willem II en hij speelde dan ook bijna alle wedstrijden. Hierin wist hij elf keer het net te vinden. Maar dat aantal van vorig seizoen heeft hij nu na al bijna overtroffen. Fran Sol heeft namelijk al acht doelpunten achter zijn naam staan in vijftien wedstrijden, een goed ratio. Het is een wonder dat Fran Sol aan een aantal van vijftien wedstrijden tot nu toe is gekomen. Eind oktober werd er namelijk teelbalkanker bij de Spaanse spits geconstateerd. Fran Sol overwon de ziekte bizar snel en hij stond na twee gemiste wedstrijden alweer in de basis. De publiekslieveling maakte ook zaterdagavond weer een doelpunt in de wedstrijd die met 2-3 van PEC Zwolle werd verloren.

Foto:

Bartholomew Ogbeche

Ook Bartholomew Ogbeche is een spits die de jeugdopleiding van een topclub doorliep. In de jongerenelftallen van Paris Saint-Germain stond de Nigeriaanse spits bekend als veelbelovend toptalent. Hij speelde 68 wedstrijden voor de miljoenenploeg uit Parijs om daarna uit het oog te verdwijnen. Ogbeche speelde bij een waslijst aan clubs uit Europa waar hij nooit zijn belofte kon inlossen. Hij mislukte bij clubs als AO Kavala en Deportivo Xerez. Zijn carrière leek als een nachtkaars uit te gaan totdat SC Cambuur de transfervrije spits een contract aanbood. Daar leerde Ogbeche opnieuw doelpunten te maken. Na twee succesvolle seizoenen in Friesland nam Willem II de spits voor drie ton over. Eenmaal in Tilburg aangekomen bleek Ogbeche tweede keus te zijn achter Fran Sol die ook in de zomer was aangetrokken. Na een paar invalbeurten sloeg het noodlot voor Ogbeche toe. Hij scheurde zijn kruisband af en dat betekende meteen einde seizoen. Door deze blessure miste Ogbeche ook nog de eerste negen wedstrijden van dit seizoen. Zijn eerste twee wedstrijden waren korte invalbeurten, maar daarna wist Erwin van der Looi een opstelling te vormen waardoor Ogbeche in de aanval langs Fran Sol kon spelen. Dit bleek een gouden zet. In zijn laatste zes basisplaatsen maakte de Nigeriaan acht doelpunten. Dat brengt hem op een ratio van acht doelpunten uit acht wedstrijden. Mede door deze goals speelt Ogbeche zich weer in de kijker en is er al buitenlandse interesse in de spits voor een eventuele overname.

Willem II staat op dit moment net boven de degradatiestreep. Willem II speelt goed en scoort veel, maar wint iedere keer net niet. Zo gaf de formatie van Erwin van der Looi zaterdagavond een 2-0 voorsprong tegen PEC Zwolle uit handen en verloor daardoor met 2-3 terwijl ze recht hadden op meer. Voor de Tilburgers is te hopen dat het spitsenduo na de transferperiode nog steeds voor hun club speelt. Om vervolgens met nog vele goals van de spitsen behoud in de Eredivisie veilig te stellen.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.