Laatste nieuws
04.55Oranje werkt oefenduels tegen Noorwegen en Ecuador af in Amsterdam en Eindhoven
02.00Jong PSV geeft zege als vanouds uit handen
00.15Premier League-ster doet bijzonder pijnlijke onthulling: 'Ik heb maar 4 vingers'
00.00Gijp ziet nieuwe Ajax-trainer in de Eredivisie rondlopen: 'Geef hem de kans'

Gisteren

23.59Kramer kent weinig goede herinneringen aan Ajax: 'Heb er niet veel gewonnen'
23.45Van der Gijp steunt trainer in zwaar weer: 'Doe niet zo raar, man!'
23.35'Salah terug in selectie Liverpool na gesprek met Slot'
23.25Cambuur snoept play-offticket af van De Graafschap, debuut Sneijder en goal Neeskens
23.25Omgeving overtuigt PSV'er in keuze voor Curaçao: 'Dit was hét moment'
23.25Aanwinst raakt overtuigd in keuze voor PSV door ploeggenoot: 'Ik wist het gelijk'
23.10Driessen haalt uit naar Ajax-verdediger: 'Kan niet verdedigen en niet voetballen'
23.05Cryptogigant legt 1,1 miljard neer voor Juventus: Agnelli’s zeggen 'nee'
22.55PSV'er overladen met lof door Bosz: 'Hij heeft exceptionele genen'
22.55Driessen fileert Feyenoorder: 'Als je hem zo ziet, lijkt het nergens op'
22.55Vrouwen AZ schakelen Ajax in blessuretijd uit, ook Feyenoord en Hera United door in beker
22.51Dolberg openhartig over leven met suikerziekte: 'Het kost veel om stabiel te zijn'
22.50'Waanzin' bij Ajax over performance coaches: 'Die bepalen wie van het veld moet'
22.45Prachtig: Jessey treedt in de voetsporen van vader Wesley Sneijder
22.30'Bestuursraad grijpt in: prominent lid businessclub Ajax berispt'
22.30'FC Groningen richt pijlen op Zweeds toptalent van AIK'
22.04ADO met de hakken over de sloot tegen Oss, bizarre comeback Roda JC
21.59Jong Ajax verliest weer eens, nu bij MVV
21.56Cambuur pakt periodetitel na houdini-act in blessuretijd tegen Willem II
21.45'Ajax wil verdedigende middenvelder huren, Resink pas in de zomer serieuze optie'
21.10Oude bekenden terug op De Herdgang: Ihattaren volgt Almere met Buijs
21.05Crisis in Rotterdam? 'Als je De Klassieker verliest, dan is er een mini-crisis'
20.44Live Transfers: Lyon wil shoppen bij Chelsea, United zegt nee tegen Ramos
20.39'Oud-PSV-target mag wéér vertrekken: Engels avontuur lonkt ditmaal'
20.34Bosz geeft steun aan opponent: 'Dat is een hele zware taak'
20.24Vuurwerk vanuit leeg uitvak: TOP Oss – ADO tijdelijk gestaakt
20.05Twee Eredivisie-clubs geopperd voor Fitz-Jim: "Zie het zo gebeuren"
20.00Valente: 'Ik vind dat persoonlijk jammer, van mij had de F-Side er bij mogen zijn'
19.40Ajax-speler op de weg terug na blessure: 'Niet voorgesteld toen ik terugkwam'
19.40Kramer foetert op Feyenoord: 'Dat was echt dramatisch, zorgelijk dat je verliest'
19.35Praat mee op VP: De Graafschap - Roda JC Kerkrade
Resultaten x
Binnenland

Hoe Hodgson Crystal Palace uit de brand helpt

Er werd schamper gedaan toen Roy Hodgson Frank de Boer opvolgde bij Crystal Palace. Zijn periode bij het Engelse nationale elftal, die eindigde met de hilarische uitglijder tegen IJsland, had zijn reputatie een flinke deuk bezorgd. Kon deze aardige man nou werkelijk iets uitrichten bij een ploeg die al ten dode was opgeschreven?
28-12-2017 15:59 door Jan Willem Spaans

In eerste instantie natuurlijk niet. Zijn eerste wedstrijden waren uit bij Manchester City en Manchester United. Veel ondankbaarder gaan taken in dit leven niet worden. Crystal Palace verloor uiteraard, met 5-0 in het Etihad Stadium en met 4-0 op Old Trafford. Zo stonden de Eagles na zeven wedstrijden puntloos onderaan, zonder gescoord te hebben en met zeventien stuks tegen. Het Griekse mythologische figuur Herakles moest allerlei veelkoppige beesten uitschakelen, maar voor de opdracht die Hodgson op Selhurst Park wachtte had hij ongetwijfeld gepast.

Hoeveel koppen Chelsea door de fantasierijke Griekse geschiedschrijvers toegedicht zou krijgen laat zich raden, maar met de ongrijpbare Eden Hazard en de onverwoestbare Álvaro Morata zijn het er een hoop. Hodgson wist de ploeg op miraculeuze wijze te temmen: Crystal Palace won 2-1. In het voetbal regeert de waan van de dag desondanks. De grote groep Crystal Palace-fans die in oktober de lange reis naar Newcastle United maakte, stond de week erop beteuterd op het station van Carlisle aan het begin van de avond.

Ten eerste was er een wisselstoring die de thuisreis bemoeilijkte, daarnaast was er ook nog een late, onnodige nederlaag geleden. Het overwinnen van kampioen Chelsea leek een eenmalige opleving, want met drie punten uit negen wedstrijden was er weinig dat hoop gaf. De tien wedstrijden die volgden, maakten het beeld toch een heel stuk fijner: Palace verloor nog maar één keer en hoefde ook nog maar tien keer te vissen. Toch had Hodgson nog even nodig om het echt leuk te maken.

Gelijke spelen op eigen veld tegen Everton en West Ham United zijn niet om over naar huis te schrijven. De 1-0 nederlaag op het Wembley waar Tottenham Hotspur zijn thuiswedstrijden even speelt is geen aanleiding voor een publieke inquisitie, toch waren vijf punten in twaalf wedstrijden reden voor enorme zorgen. Het moment om met dertien punten uit zeven te komen en vanaf dat moment niet meer te verliezen.

Winst op Stoke City. Gelijke spelen bij West Bromwich Albion en rivaal Brighton & Hove Albion. Een puntje tegen Bournemouth. Hadden er drie moeten zijn, maar Christian Benteke negeerde afspraken om een penalty in blessuretijd zelf te missen. Drie punten tegen Watford, een eclatante 0-3 op het veld van Leicester City en nog een punt bij Swansea City. Om dit te bereiken brak Hodgson met het wat avontuurlijkere voetbal van De Boer, de oud-trainer van Internazionale en Liverpool borduurt eerder voort op het voetbal van zijn voorganger Sam Allardyce. Die heeft er trouwens een handje van om Arsène Wenger en Arsenal dwars te zitten. Laat nou net de Gunners donderdagavond op bezoek komen in Zuidwest-Londen. Een gewaarschuwde ploeg telt voor twee, zeker in een stadsderby.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.