Laatste nieuws
08.10Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.06Live Transfers: Voormalig Ajax-goalie op radar van Arsenal, Dumfries naar PL?
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
Resultaten x
Binnenland

Ronald Koeman wil liefde en plezier terugbrengen bij Nederlands elftal

In december 2013 werd hij het niet, in februari 2018 wel. De nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal is Ronald Koeman (54). Op de KNVB Campus in Zeist werd hij dinsdag samen met directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma gepresenteerd, na een rondgang van algemeen directeur Eric Gudde in binnen- en buitenland langs spelers, directeuren, trainers en voetbalexperts. Met een glimlach op zijn gezicht wil Koeman het maximale uit Oranje halen.
07-02-2018 06:00 door

"Goedemiddag allemaal, fijn dat jullie er zijn", vertelt KNVB-persvoorlichter Bas Ticheler zittend aan een tafel met Nico-Jan Hoogma, Eric Gudde en Ronald Koeman. Op tafel staan microfoons, flesjes water en cola. Op het Oranje Plein in de KNVB Campus zijn journalisten uit binnen- en buitenland aanwezig. "Voor de meeste van jullie zal het een daverende verrassing zijn, wie hier aan tafel zitten... Jullie hebben ze uiteraard herkend", geeft Ticheler aan.

"Omdat tradities er ook zijn om niet verbroken te worden en Bert Maalderink in Zuid-Korea zit wil ik toch Tom Egbers, ook omwille van ook een live uitzending, heel kort de gelegenheid geven om het bal te openen met twee, maximaal tweeënhalve vraag", begint de persvoorlichter van de KNVB.

"Goedemiddag, van harte gefeliciteerd allemaal, aan de andere kant van de tafel. Ik wil graag beginnen met een vraag voor de bondscoach, de nieuwe bondscoach", zegt Tom Egbers, presentator van de NOS. "We hebben het geteld. Het is de tiende keer dat je wordt aangesteld als eerste coach. Ergens, waar dat ook. Ja, het is de tiende keer. Voelt dit anders?"

Ronald Koeman kijkt opzij, naar Ticheler: "Is het de bedoeling dat het zo gaat?"

Egbers: "Was het zo'n gekke vraag, Ronald?"

Ticheler: "Nee, je hebt gelijk Ronald. Ik maak een kleine fout, We zouden beginnen met een drietal heren die eerst zelf wat wilden vertellen voordat er vragen zouden worden gesteld. Een slordige fout dus, mijn excuses. Ik dien nu eerst het woord te geven aan Eric Gudde. Sorry allemaal."

"Dat gaat helemaal goedkomen", zegt Gudde, lachend.



Geen buitenlander

De algemeen directeur van de KNVB vertelt dat hij vanaf zijn aanstelling op 7 november 2017 honderd dagen uittrok om een bondscoach en technisch directeur te kunnen presenteren. Het werden er 91. Voor Koeman, opvolger van Dick Advocaat, volgt zijn presentatie in Zeist 106 dagen na zijn ontslag bij Everton. "Ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken dat ik de ambitie had om bondscoach te worden", vertelt de Zaandammer, die in 1997 stopte als profvoetballer en in hetzelfde jaar zijn trainerscarrière begon als assistent van Guus Hiddink, toen de bondscoach van het Nederlands elftal. Als assistent maakte Koeman het WK in 1998 mee. Daarna was hij assistent bij Louis van Gaal bij FC Barcelona en hoofdtrainer bij FC Barcelona B, Vitesse, Ajax, Benfica, PSV, Valencia, AZ, Feyenoord, Southampton en dus Everton.

"Ik ben superblij en vind het een geweldige uitdaging en een absolute eer om voor de komende jaren bondscoach van het Nederlands elftal te zijn", aldus Koeman, tussen 1983 en 1994 78 interlands en veertien goals én Europees kampioen in 1988. Koeman is na Rinus Michels, Kees Rijvers, Frank Rijkaard, Marco van Basten, Bert van Marwijk en Danny Blind de zevende bondscoach die als speler actief was in het Nederlands elftal.

Het idee om een buitenlandse coach aan te stellen als opvolger van Dick Advocaat spookte nog even door het hoofd van Gudde, vertelt hij. "Maar gaandeweg kwam ik tot de overtuiging dat een Nederlander met invloeden uit het buitenland de voorkeur geniet. Het is ook niet zo dat per definitie twee Albanezen of twee Russen voor vernieuwing zorgen. Nico-Jan en Ronald kunnen ook voor nieuw elan zorgen. Ze zijn gelouterd op nationaal en Europees gebied."



Liefde en plezier

Koeman begint volgende maand met een oefenwedstrijd tegen Engeland in Amsterdam. Daarna volgt een oefenwedstrijd tegen Portugal. Na het WK in Rusland begint de UEFA Nations League tegen Duitsland en Frankrijk. "Ik lig niet wakker van die tegenstanders. Tegen de beste tegenstanders leer je het meest. Ik zie genoeg perspectieven en talent in Nederland. Er zullen wel dingen moeten veranderen. We hebben niet meer de allerbeste spelers, maar dat zegt niet dat je geen goed team kunt formeren. We zijn niet zo slecht als we denken. Nederland hoort op een eindtoernooi te zijn. Het heeft geen zin om de film terug te draaien. We moeten nu positief zijn en hard werken."

De internationals moeten volgens Koeman ook weer plezier uitstralen. "We moeten meer doen in trainingen en op tactisch gebied, maar we kunnen ook leren van hoe andere sporters hun sport vertegenwoordigen. En hoe zij liefde, discipline en plezier uitstralen. Dat heb ik soms gemist bij het Nederlands elftal. Af en toe kreeg ik het idee dat ze dachten: we zijn weg bij onze club en het is even heerlijk rustig. Even uitblazen. Dat moet anders. Plezier maken is daarin wel belangrijk. Met een lach op je gezicht het maximale eruit halen", aldus Koeman.

Achttien miljoen

EURO 2020 bereiken is het doel. "Ons kwalificeren voor het EK is al heel wat", vertelt Koeman. "En oké, als je dan meedoet doe je dat niet voor Jan Lul. Nee, ik droom er nog niet van om ook als trainer Europees kampioen te worden. De prestatie op het WK in Brazilië is voor ons de standaard: met minder kwaliteit tot een geweldige teamprestatie komen. Met bloed, zweet en tranen. En duidelijkheid, binnen en buiten de lijnen. Een van mijn kwaliteiten is duidelijkheid scheppen over welke kant we opgaan en hoe. Ik ben ook een coach die vindt dat een team in meerdere systemen moet kunnen spelen. Niet uit angst voor tegenstanders, maar om er voordeel uit te halen. 4-3-3 blijft wel onze basis. Mijn vrouw zei tegen mij: weet waar je aan begint. Je krijgt vanaf nu te maken met achttien miljoen meningen. Als het dan tegenzit krijg je al die mensen op je dak. Ik zei tegen haar: gelukkig niet meer ieder weekend." Een lach verschijnt op Koemans gezicht.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.