Laatste nieuws
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
07.27Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
07.20Ten Cate hoopt op WK-deelname: 'Dat WK is nog wel een dingetje'
07.09Driessen gruwelt: 'Ajax-onwaardig, zelfs Farioli maakte het niet zo bont'
07.00Memphis helpt Corinthians aan finaleplek met benutte strafschop
07.00Het veelbesproken moment: PSV ontsnapt na discutabele beslissing van arbitrage
06.55Van Hanegem snoeihard: 'Denkt Van Persie dat wij allemaal achterlijk zijn?'
06.45Hadj Moussa hevig onder vuur: 'Je laat nu gewoon je elftal in de steek'
06.30De samenvatting: Ajax wint Klassieker en vergroot zorgen bij Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
Resultaten x
Binnenland

In het spoor van Van Persie: "Hoop gewoon veel mensen blij te maken"

Er was interesse vanuit Engeland, Brazilië, de Verenigde Staten, het Midden-Oosten en Azië, maar Robin van Persie (34) wilde terug naar Feyenoord, terug naar Rotterdam. De eigenzinnige zoon van een beeldend kunstenaar en een schilderes vertrok in 2004 als een onbegrepen rebel uit De Kuip en keerde in januari 2018 na een ontdekkingsreis langs Londen, Manchester en Istanbul weer terug als een gelukkige family man. In ELF Voetbal volgde Van Persie tijdens zijn eerste weken bij Feyenoord.
22-02-2018 12:00 door

De eerste schooldag van zoon Shaqueel (11), die in de jeugd van Feyenoord gaat spelen, en dochter Dina Layla (8) in Rotterdam zit er net op als de familie Van Persie op maandagmiddag 22 januari 16.00 uur, een paar uur na het ondertekenen van het contract en de eerste training van Van Persie, achterin de Fred Blankemeijer-zaal in De Kuip gaat zien. Van Persie wilde zijn echtgenote Bouchra en twee kinderen graag bij de presentatie hebben.

“Het is een hele mooie reis geweest”, vertelt hij, zittend aan een tafel, met op de achtergrond tv-schermen waarop zijn hoofd en de tekst ‘Robin van Persie, #rvpisback’ staat. In de perszaal journalisten uit binnen- en buitenland. Van Persie, rustig: “Ik zie wat oude bekenden”.

Hij werpt een blik op de aanwezige journalisten. “Ik had deze aandacht niet verwacht. Leuk. Van veel mensen in Rotterdam heb ik ook hele leuke reacties gehad. Zo van: ‘Hé, tof dat je terug bent’. Ik loop hier rustiger over straat dan in Istanbul, Manchester of Londen. Mijn vrouw en ik zijn een beetje wereldburgers geworden. Het is een verrijking om in het buitenland te hebben geleefd.Je leert nieuwe culturen kennen, maar in het Engels heb je een mooie uitspraak. ‘Your home is where you put your head’. Iets in die richting. Dat is nu dus Rotterdam. Deze nieuwe fase is exciting. Ik ben met Bouchra in 2004 uit Rotterdam vertrokken en nu keren we terug met twee lieve kinderen. Wij willen dat Rotterdam hun thuis wordt. Voor de tienerjaren van de kinderen willen we een vaste plek. Wij kijken ernaar uit om ons hier te settelen.”


Meningen

Van Persie merkt wel dat de voetbalwereld harder is geworden. Kritiek van analytici, oud-spelers en de fans werd grover, meer op de man. “Ook door social media. Vroeger was er meer respect. Ik heb een soort schild om mij heen gecreëerd. Als je voor een topclub als Feyenoord kiest heb je te maken met veel meningen. Net als bij Arsenal, Manchester United en Fenerbahçe. Je leert omgaan met de kritiek. Als je jong bent, ben je zoekende. Op alle niveaus. Ik heb ook fouten gemaakt, maar ik bekijk het nu relaxed. Je kunt niet iedereen pleasen. Als ik de column van Wim Kieft lees, streelt mij dat wel. Dat hij positief is over mij. Maar ik lees ook de column van Willem van Hanegem. Daar heb ik geen issues mee. Willem is een legend. Als iemand een mening mag hebben over voetbal, is hij het wel. Willem is altijd open en eerlijk, dat moet hij vooral blijven. Ik kan voor jullie niet uitschrijven hoe de komende tijd verloopt. Ik kan wel beloven dat ik mijn best ga doen. Het zou mij een fantastische feeling geven als ik mijn carrière mooi kan afsluiten. Ik hoop gewoon veel mensen blij te maken.”

Lees de hele reportage over de rentree van Robin van Persie in ELF Voetbal. Daarin ook interviews met Oussama Assaidi, Justin Kluivert, Terence Kongolo & Rajiv van La Parra, Tyronne Ebuehi & William Troost-Ekong, Kylian Mbappé en Albert Gudmundsson. ELF Voetbal is nu verkrijgbaar!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.