Laatste nieuws
03.20Jaros verklaart 'mindere' wedstrijd in Sittard: 'Derbystar-bal gedraagt zich heel anders'
00.55Hancko deelt bijzonder ritueel: 'Daarom draag ik het Feyenoord-logo'
00.45Salah-Eddine dolt en verbetert Bosz over Afrika Cup: 'Op m'n verjaardag...'
00.39Bij Twente overheerst trots na nipt verlies tegen Arsenal: 'Hoop dat we mooi afsluiten'
00.32Hancko niet verrast door PSV: 'Dat weet ik nog uit mijn tijd in Nederland'
00.30Fraaie reeks PSV komt ten einde met thuisnederlaag tegen Atlético Madrid
00.24Teleurstelling overheerst bij PSV: 'Maar helaas hebben we nu geen punten...'
00.19Jansen velt PSV-oordeel: 'Bij hem eerst een 10, maar net zo makkelijk een 2'
00.15Spaanse pers noemt PSV 'een Formule 1-team': 'Hij was de nachtmerrie van Atlético'
00.05Oud-Feyenoorder blijft verbonden met club: 'Altijd goed om het logo te zien'
00.05Mauro Júnior neemt PSV-ploeggenoot in bescherming: 'Het is een jonge jongen'
00.02PSV'ers voelden dat er een resultaat in zat tegen Atlético, Bosz vindt nederlaag terecht
00.02Toptalent krijgt harde klap van eigen coach: 'Anderen zijn gewoon beter'

Gisteren

23.56PSV-sterkhouder loopt tegen schorsing aan: 'Heel jammer, ik baal ervan'
23.48Bosz reageert op kritiek: 'Dat is onzin, dan zouden we niet staan waar we staan'
23.35Zes PSV-conclusies: unieke Champions League-kans vervlogen, harde les Driouech
23.31Schouten baalt van specifieke tegentreffer van PSV: 'Normaal onze kracht...'
23.28Opluchting bij Slots Liverpool na fortuinlijke zege in Milaan, Atalanta klopt Chelsea
23.25Keiharde conclusie na nederlaag PSV: 'Onnodig en teleurstellend'
23.25PSV op rapport: één onvoldoende en één lichtpuntje na onnodige zeperd tegen Atléti
23.23PSV-aanvaller openhartig in interview: 'Dat was wel een klap voor mij'
23.10'Of we verrast waren dat zij de trainer hebben ontslagen? Ja, uiteraard'
23.05Barcelona keert winnend terug in Camp Nou, Simons scoort voor Tottenham
23.02Slot krijgt iets meer lucht: Liverpool pakt broodnodige zege tegen Inter
23.00LIVE: PSV gaat na spannende slotfase met 2-3 onderuit tegen Atlético (gesloten)
22.55FC Twente-vrouwen uitgeschakeld in Champions League na nipte nederlaag bij Arsenal
22.52Droomstart van PSV niets waard: Eindhovenaren onderuit tegen Atlético Madrid
22.45Arsenal moet 'man van 116 miljoen' én twee anderen missen, spits wél terug in CL
22.30Analisten lovend over één PSV'er tegen Atlético Madrid: 'Dat was wel even smullen'
22.22Mulder kritisch op PSV: 'Schiet jezelf gigantisch in voet door dit slappe gedoe'
22.18FIFA-baas Infantino beschuldigd van machtsmisbruik: 'Tegen belangen van de sport'
22.03Liverpool-fans laten duidelijk hun mening horen over Slot in Champions League-duel
21.50Fikse domper: PSV moet sterkhouder missen tegen Newcastle United
21.35PSV-fans worden gek van één speler: 'Dé intelligentste voetballer van Nederland!'
21.15Sem Steijn gelinkt aan opvallende Eredivisie-transfer: 'Misschien Steijn huren?'
Resultaten x
Binnenland

Welke (top)teams moeten vrezen voor uitschakeling in de Europa League?

De Europa League lijkt dit seizoen onvoorspelbaarder dan voorheen. De kanshebbers, waaronder Atlético Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal en AC Milan, zijn allemaal nog in de race voor de eindzege. Maar er zijn ook clubs die voor verrassingen zorgen waardoor sommige kanshebbers plots moeten vrezen voor eliminatie. ELF Voetbal maakte een overzicht met daarin clubs die op de rand van uitschakeling staan.
22-02-2018 16:40 door Marc Gunterman

Vanavond (donderdag) staan de vijftien returns van de zestiende finales in de Europa League op het programma. CSKA Moskou en Rode Ster Belgrado werkten woensdagavond al hun return af. CSKA Moskou won over twee duels met een minimaal verschil van de Servische ploeg, waar de Nederlander Mitchell Donald onder contract staat: 0-0 en 1-0.

Spaanse eliminatie dreigt

Waar in de Champions League de Spaanse heerschappij nog altijd de boventoon voert, is daar in de Europa League vooralsnog niet echt sprake van. Villarreal CF en Real Sociedad zijn door de uitslagen in het heenduel nog niet verzekerd van een plek bij de laatste zestien. Villarreal CF verloor met 3-1 bij Olympique Lyon en Real Sociedad kwam in het eigen Anoeta niet verder dan 2-2 tegen RB Salzburg. Voor Villarreal wacht dus een inhaalrace tegen het Olympique Lyon van Memphis Depay, Kenny Tete, ex-Ajacied Bertrand Traoré en voormalig PSV'er Marcelo. De ploeg van trainer Bruno Genesio werd vorig seizoen in de halve finales uitgeschakeld door Ajax. Real Sociedad moet in Oostenrijk scoren om zicht te houden op de volgende ronde.

Villarreal overlegt dit seizoen Europees gezien een goede reeks. FC Astana werd in de poulefase met 3-1 verslagen en ook Slavia Praag werd in El Madrigal op 2-2 gehouden. Alleen FC Barcelona, Sevilla en Alavés gingen er met de drie punten vandoor. De club uit de staat Valencia, die in 2006 nog de kwart- en halve finale speelde tegen Internazionale en Arsenal, lijkt uitgeschakeld. Maar in El Madrigal kan het spoken. Dus schrijf de Submarino Amarillo nog niet af. Donderdagavond 19.00 uur: Villarreal CF - Olympique Lyon.


Italiaanse clubs en hun voorkeur voor de competitie

Topclubs in Italië besteden vaak meer aandacht aan de landelijke competitie dan een Europa League-avontuur. Zo startte Napoli met vier andere basisspelers tegen RB Leipzig dan in de competitie tegen SPAL. De Duitsers waren met 1-3 te sterk in stadion San Paolo. Wil Napoli nog kans maken op de volgende ronde, dan moet het in het oosten van Duitsland minimaal drie keer scoren.

Verrassing Atalanta Bergamo, dat in de groepsfase als eerste eindigde, leek tegen Borussia Dortmund voor een enorme stunt te zorgen. De toch al zo bewierookte ploeg van trainer Gian Piero Gasperini, stond na ruim een uur spelen met 1-2 voor, maar moest in de slotfase toch buigen voor die Borussen: 3-2. Al hebben de Italianen, met Marten de Roon en Hans Hateboer, door de twee uitdoelpunten nog goede hoop op het bereiken van de volgende ronde. Atalanta Bergamo presteert bovendien in haar thuisduels bijzonder goed. Alleen AS Roma, Napoli, Juventus en Cagliari pakten in Stadio Atleti Azzurri D'Italia drie punten. En in de Europese thuisduels vertrokken Everton (3-0, Apollon Limassol (3-1) en Olympique Lyon (1-0) allemaal met de staart tussen de benen naar huis.

SS Lazio ging in Roemenië pijnlijk onderuit tegen FCSB. Zonder Stefan de Vrij in de gelederen verloren de Romeinen met 1-0. In de return in Stadio Olimpico moet SS Lazio dus vol aan de bak. Eén tegengoal kan fataal zijn. FCSB is een stugge tegenstander. Dat ondervond SS Lazio al in het heenduel, maar ook Europees zijn de Roemenen uiterst sterk. Zo legden ze het Zwiterse FC Lugano met 1-2 over de knie en won het ook met dezelfde cijfers op bezoek bij Hapoel Beer Sheva.


Russisch roulette

De laatste keer dat een Russische club een Europese eindstrijd bereikte is alweer tien jaar geleden. Zenit St. Petersburg verschalkte in de UEFA Cup-finale Glasgow Rangers met 2-0. Ook dit seizoen lijkt de kans op een finale met een Russische club, nihil. Zowel het Spartak Moskou van Quincy Promes als Zenit St. Petersburg van trainer Roberto Mancini liet zich in het heenduel volledig de kaas van het brood eten. Spartak Moskou ondervond tegen Athletic Bilbao de klasse van het Spaanse voetbal én Aritz Aduriz. De routinier scoorde twee keer en zag Ahtletic Bilbao met 1-3 winnen. In San Mamés wacht Spartak een loodzware opgave. Zenit St. Petersburg verloor op het magische Celtic Park met 1-0. Celtic gaat met een voorsprong de return in en zal dat met man en macht willen verdedigen.
 

Returnwedstrijden Heenwedstrijd
Sporting Lissabon - FC Astana 3-1
Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund 2-3
AC Milan - Ludogorets 3-0
SC Braga - Olympique Marseille 0-3
Lokomotiv Moskou - OGC Nice 3-2
Arsenal - Österstunds  3-0
Salzburg - Real Sociedad 2-2
Ahtletic de Bilbao - Spartak Moskou 3-1
Dynamo Kiev - AEK Athene 1-1
Zenit St. Petersburg - Celtic 0-1
Atlético Madrid - FC Kopenhagen 4-1
SS Lazio - FCSB 0-1
Villarreal - Olympique Lyon 1-3
RB Leipzig - Napoli 3-1
Viktoria Plzen - Partizan Belgrado 1-1

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.