Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Westerveld legende in Liverpool: ‘’Heb een mooie legacy daar’’

Sander Westerveld wordt in Liverpool gezien als een legende en beleefde prachtige successen bij zijn clubs, maar zag dat niet beloond worden door een mooie loopbaan als international. In gesprek met ELF Voetbal vertelt hij over mooie tijden in Engeland en Spanje, concurrentie van Edwin van der Sar en geeft hij zijn mening over de huidige Nederlandse keepers.
30-03-2018 20:28 door Krist Stoelwinder

Recent reisde Westerveld naar Ghana voor Liverpool. Hij gaf er een clinic. De voormalig doelman van The Reds speelt ook regelmatig wedstrijden met de ‘Liverpool legends’. “Op de laatste wedstrijd na (omdat ik toen in Ghana zat) heb ik alle legend-wedstrijden gespeeld. Dan speel je op Bernabeu tegen de legendes van Real Madrid en ga je naar Australië om tegen de WK-ploeg van 2006 te spelen. Dat zijn mooie dingen. Schijnbaar word ik hier gezien als een legende.”

Een bijzondere prestatie voor een doelman die er slechts twee jaar speelde. “Laatst vroeg een medewerker van Liverpool aan mij waarom ik dacht dat ik hier gezien wordt als een 'legend' in plaats van een 'former player'. Ik antwoorde dat ik geen idee had. Hij legde me uit dat spelers hier legends worden als ze iets heel bijzonders hebben gepresteerd, of prijzen hebben gewonnen. Dan hebben wij met de treble en de vijf prijzen in één kalenderjaar zeker gedaan.“

Legacy

Westerveld won met de UEFA Cup, Europese Super Cup,  FA Cup, League Cup en de Charity Shield. Een ongelofelijk aantal prijzen in korte tijd. “En ik heb 107 wedstrijden gespeeld. Ik heb echt een mooie legacy daar. Het is geweldig als je tijdens de rondrit door de stad (na de UEFA Cup winst, red.) oude mensen ziet huilen van vreugde, kinderen in een rolstoel ziet genieten en zoveel mensen zo trots kunt maken. Dat vergeet je nooit meer.”

Foto:
Naast zijn unieke status bij Liverpool beleefde Westerveld ook een bijzondere tijd bij Real Sociedad. “Toen ik daar binnen kwam waren er grote degradatiezorgen en uiteindelijk liepen we pas op een haar na de titel mis. Dat is ongelofelijk. Vergelijk het met FC Twente. De club stond in brand en vocht tegen degradatie en dat bogen we helemaal om tot bijna een titel. Je zag hoeveel het met de fans en de mensen van de club deed. Het is zo'n geweldig gevoel als je die mensen een glimlach bezorgt. Ondanks de misgelopen titel hebben we na het seizoen een groot feest gevierd.”

Van der Sar

Hoewel hij grote successen bij zijn clubs kende, speelde Westerveld slechts zes interlands. De doelman had concurrentie van Edwin van Sar bij het Nederlands Elftal en dat maakte het moeilijk. ”Dat is echt mijn pech geweest. Ik speelde in de wereldtop met Liverpool, maar een kans bij Oranje zat er niet in. Met Van der Sar had ik één van de beste Nederlandse keepers ooit als concurrent. Daarnaast was het ook nog eens zo dat hij elke wedstrijd wilde spelen en altijd fit was.”

Tegenwoordig krijgt een tweede keeper vaak speeltijd bij onbelangrijke wedstrijden, maar dat was in de tijd van Westerveld niet het geval. “Het was ook niet normaal om in oefenwedstrijd of WK-wedstrijd  waarin je al door was de tweede keepers speeltijd te geven. Het enige wat ik jammer vind is dat ik slechts zes interlands heb gespeeld tussen 1999 en 2004. Dat is natuurlijk wel heel weinig. Met een andere concurrent had ik waarschijnlijk veel meer gespeeld. Aan de andere kant kun je beter achter Van der Sar op de bank zitten, dan een keeper van hetzelfde niveau. Dan is het heel frustrerend en onbegrijpelijk, nu is het logisch.”

Foto:

Nederlandse keepers

Anno 2018 is er veel kritiek op de Nederlandse keepers. Westerveld kan zich verplaatsen in die mening. “Het algehele niveau is lager dan toen ik zelf keeper was. In mijn tijd kon je alleen in de Eredivisie al een waslijst met goede doelmannen opnoemen. Henk Timmer, Oscar Moens, Raymond van der Gouw, Ruud Hesp, Edwin van der Sar. Noem maar op. Dat is nu anders. De keepers zijn over het algemeen veel minder constant. Een Sergio Padt keept de ene week heel goed en de andere wedstrijd is hij weer onzeker.”

Er staan nog altijd Nederlandse keepers bij de top onder contract, maar spelen doen ze niet meer. “Met Jasper Cillessen en Michel Vorm hebben we twee keepers die bij topclubs op de bank zitten. In mijn tijd speelden hadden we ook keepers in de top, maar zij speelden. Bij zo'n Vorm begrijp ik niet dat hij dit wil. Bij Swansea werd hij verkozen tot beste keeper van de Premier League en dan kiest hij ervoor om bij Tottenham reserve te zijn. Hij had bij bijna alle clubs in Engeland alles gespeeld, behalve hier, Daarmee ben je je kans in Oranje kwijt, terwijl hij anders jarenlang de onbetwiste doelman van Oranje was geweest.”
 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.