Laatste nieuws
01.09Van Persie: "Natuurlijk doet het wat met mij"
01.02Bijlow: "Ze hebben al het recht om boos te zijn"
00.57Valente doodziek van horrorweek Feyenoord
00.55Twentevrouwen delen punten met Real Madrid in laatste Champions League-duel
00.50Klaassen ziet positieve vibe binnen Ajax na reeks overwinningen
00.45Bounida blij met eerste goal: "Mijn hoogtepunt"
00.39Grim blij met volgende ronde en mooie momenten
00.25Van Persie snapt woede Feyenoordfans na bekerdeceptie, maar: 'Ik blijf strijdbaar'
00.15Van Persie rekent niet op Feyenoord-ontslag: 'Ik geloof heel erg in mezelf'
00.10Fluminense bevestigt vertrek van clubicoon Thiago Silva
00.09Bijlow neemt Van Persie in bescherming: 'Wij moeten dat uitvoeren, doen we niet'
00.07Bijlow vertelt over gesprek met boze Feyenoord-fans: 'Wij moeten klappen opvangen'
00.05Nieuwe dreun voor Feyenoord in KNVB-beker, Heerenveen wint in De Kuip
00.00Opvallend: Van Persie klimt over boarding en gaat in gesprek met woedende fans

Gisteren

23.58'We hebben laten zien dat wij goed kunnen voetballen tegen Ajax'
23.51Been ziet speler die 'kwalitatief niet goed genoeg is' bij Feyenoord: 'Te veel gevraagd'
23.45Leuven lacht ondanks nederlaag in Champions League, Chelsea zit Wolfsburg dwars
23.45Valente baalt als stekker van 'kinderlijk' Feyenoord: 'Ik begrijp de woede'
23.40Teleurgestelde Van Persie over boze fans: 'Ik moet ze dat podium geven'
23.40Bekerhouder Eagles via penalty's door, Almere City schakelt Fortuna Sittard uit
23.37Bijlow reageert op moment met Van Persie: 'Verdienen het om hun zegje te doen'
23.30Kraay voorspelt toekomst van Van Persie in Feyenoord-crisis: 'Is mismanagement'
23.28'Vier kansen, vier doelpunten: welkom in een wedstrijd tegen Ajax'
23.28Jonge Feyenoorder houdt hoop: 'Zijn dezelfde spelers als aan het begin'
23.25Feyenoord-fans richten zich op twee kopstukken: 'Het is klaar: over en uit'
23.05Crisis in Rotterdam: Feyenoord verliest van Heerenveen na zinderende apotheose
23.05Excelsior Maassluis-uitblinker geniet tegen Ajax: 'Geweldige ervaring'
22.56Desastreuze week krijgt gitzwart vervolg met bekeruitschakeling
22.50Driessen snoeihard voor 'ongeloofwaardige' man binnen Ajax: 'Nu al niet meer te handhaven'
22.49Go Ahead Eagles dankt De Busser wederom in de beker en verslaat Roda JC
22.45Praat mee op VP: Feyenoord recht de rug en maakt in slotfase gelijk
22.40KNVB geeft 'denkbeeldige finishlijn' voor Koeman: 'En geen dag eerder'
22.40Teammanager Excelsior Maassluis groot Ajax-fan: ‘Dat kan hij zelf wel'
22.22Man City pakt met Aké en Reijnders zakelijke overwinning op Brentford in beker
22.15Veel frustratie bij Feyenoord-fans: 'Wat heeft Te Kloese aangericht?'
Resultaten x
Binnenland

De vorige vijf keer dat AZ de Europa League bereikte

AZ was de afgelopen jaren een graag geziene gast aan de koffietafels in de Europa League. De Alkmaarders sloegen het afgelopen seizoen een rondje over. Met het gelijkspel van FC Utrecht tegen ADO Den Haag weet AZ zich voor komend seizoen verzekerd van een comeback. Dit zijn de vorige vijf keer dat AZ de Europa League bereikte.
09-04-2018 07:06 door Cas Broxterman

2011/12

AZ moest zich staande zien te houden in een groep met Metalist Charkov, Austria Wien en Malmö FF. Dat lukte de ploeg door vijf keer gelijk te spelen en één keer te winnen. Als nummer twee van de groep werd er Europees overwinterd. 

Na de winterperiode maakte AZ indruk in de Europa League. Anderlecht werd eerst verslagen, waarna ook het Italiaanse Udinese aan de beurt kwam. AZ vond het eindstation in Valencia. De Spanjaarden dienden de ploeg haar grootste Europese nederlaag ooit toe. Het werd 4-0.

2012/13

Die 4-0 tegen Valencia bleek een voorbode voor een nieuwe Europese deceptie, maar dan in het seizoen erna. AZ mocht zich als nummer vier van de Eredivisie via de play-offs laten zien in de Europa League. Dat werd verre van een succes.

Met FC Anzhi als tegenstander waren de Europese intenties snel voorbij. Die ploeg werd toen nog gecoacht door Guus Hiddink. De 1-0 in de heenwedstrijd zorgde ervoor dat AZ nog mocht hopen. Maar Anzhi liet in de return geen spaan heel van de Noord-Hollanders. Dit keer werd het 5-0.

2013/14

Als winnaar van de KNVB Beker moest AZ zich in het daaropvolgende seizoen opnieuw zien te plaatsen via de play-offs. Daarin werd dit keer korte metten gemaakt met Atromitos. Het werd een indrukwekkend tweeluik waarbij de return door een brand in het stadion moest worden gestaakt en een dag later werd uitgespeeld. 

AZ plaatste zich al na vijf groepsduels voor overwintering en wist vervolgens ook Slovan Liberec en - dit keer wel - FC Anzhi te verslaan. In de kwartfinale was Benfica te sterk. Ondertussen liet AZ het lopen in de competitie: FC Groningen bereikte ten koste van de Alkmaarders de Europa League voor het daaropvolgende seizoen.

2015/16

Met een derde plek in het seizoen 2014/15 volgde een jaar later de Europese comeback. AZ moest beginnen in de derde voorrondes. Istanbul Basaksehir en FC Astra werden aan de kant gezet om het hoofdtoernooi te bereiken. 

Het werd een groepsfase om niet over naar huis te schrijven. Sterker nog, AZ verloor vier van de zes duels. Alleen van Athletic de Bilbao werd gewonnen. FC Augsburg en Partizan Belgrado waren te sterk. Uitschakeling in de eerste ronde van de Europa League was wat volgde.

2016/17

Het daaropvolgende seizoen betekende opnieuw een plek in de derde voorrondes van de Europa League. AZ toog wederom naar Griekenland waar PAS Giannina een maatje te klein bleek. FK Vojvodina was in de volgende ronde niet goed genoeg.

AZ speelde in de groepsfase dit keer tegen FC Zenit, Dundalk en Maccabi Tel Aviv. Zes punten bleken genoeg om de volgende ronde van het toernooi te bereiken. Daarin was Olympique Lyon te sterk.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.