Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.04Ajax O17 kent droomstart Future Cup: talenten boeken overtuigende zege op Sporting
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Welke Eredivisiespelers zien we komende zomer op het WK?

Nog ruim een maand en dan barst het wereldkampioenschap in Rusland los. Terwijl veel clubs nog ergens voor spelen, begint het spektakel in Rusland toch al enigszins in het achterhoofd te raken. Welke Eredivisiespelers zijn er zeker bij en wie moeten in de laatste weken van het seizoen nog een uitverkiezing afdwingen?
01-05-2018 14:16 door Tim Beck

Groep A

In de eerste poule zullen we weinig aanwas uit de Eredivisie kunnen zien. Enkel Gastón Pereiro heeft nog zicht op een uitnodiging om zijn kunsten te vertonen komende zomer. De buitenspeler annex aanvallende middenvelder kampt echter met moordende concurrentie bij Uruguay, waardoor het allerminst zeker is of hij de schifting overleeft. Wat voor hem spreekt: zijn vorm. De laatste weken laat Pereiro weer zien bovengemiddeld te kunnen voetballen, maar hij speelde pas één interland voor het Zuid-Amerikaanse land.

Groep B

Terwijl de Eredivisie met Alireza Jahanbakhsh en Reza Ghoochannejhad goed vertegenwoordigd zal zijn in de selectie van Iran, zal de blik van menig Nederlander toch vooral gericht zijn op Marokko. Karim El Ahmadi en Hakim Ziyech zullen uiteraard van de partij zijn in Rusland, maar ook Sofyan Amrabat, Mimoun Mahi, Zakaria Labyad, Nasser El Khayati en Yassin Ayoub hopen de bondscoach nog te kunnen overtuigen van hun kwaliteiten. Amrabat maakte de voorgaande interlandperiode een goede indruk en heeft dus uitstekende papieren om mee te gaan naar Rusland.

Foto:
Jörgensen

Groep C

Australië heeft met bondscoach Bert van Marwijk sowieso een Nederlands tintje, maar ook in de selectie zelf mag nog wel wat Eredivisie-bloed worden verwacht. Zo is Brad Jones na lange tijd weer kanshebber op een plek bij de drie beste keepers van het land. De Feyenoorder maakte een weifelend seizoen door, maar liet in de bekerfinale weer zien hoe goed hij kan zijn. Daarnaast zijn Craig Goodwin en Kenneth Dougall van Sparta nog opties, hoewel die eerste net is vertrokken bij de Kasteelclub. De kans dat zij naar Rusland mogen afreizen als speler is echter niet bijster groot.

Wie sowieso verzekerd zijn van een plekje op het wereldkampioenschap zijn Feyenoorders Renato Tapia en Nicolai Jörgensen. Bij de Denen lijkt ook Ajacied Lasse Schöne zijn koffers alvast in te kunnen pakken. Wat bondscoach Age Hareide van plan is met Kasper Dolberg is nog een raadsel. De centrumspits kampte in de eerste seizoenshelft met een vormdip en raakte tot overmaat van ramp ook nog geblesseerd. De laatste weken mocht hij weer een paar keer opdraven, maar zijn die zeventig minuten genoeg voor de coach van Denemarken?

Groep D

Nicolás Tagliafico van Ajax is er naar alle waarschijnlijkheid wel bij als Argentinië op 16 juni tegen IJsland speelt. De linksback kwam in de winter naar Nederland en veroverde eenvoudig een basisplek bij de Amsterdammers. Zijn solide spel hoopt hij nu door te zetten in Rusland. In het eerste duel met IJsland is de kans aannemelijk dat hij Ögmundur Kristinsson van Excelsior tegenkomt. De keeper kreeg bij de Kralingers de laatste wedstrijden weer de voorkeur boven Theo Zwarthoed, zodat hem de kans op het WK niet zou worden ontnomen.

Een poule op het wereldkampioenschap met een speler van Excelsior en ADO Den Haag, het zou zomaar kunnen. Bij het Afrikaanse land hoopt Tyronne Ebuehi op een uitverkiezing. De rechtsback moest de laatste wedstrijden missen door blessureleed, maar maakte de voorbije interlandperiode een aardige indruk op bondscoach Gernot Rohr.

Groep E

-

Foto:
Tagliafico

Groep F

Hirving Lozano geldt als een van de absolute smaakmakers van Mexico. Afgelopen weekend kwam hij lelijk ten val tegen ADO Den Haag, maar de schade viel gelukkig mee. Toch zal voetbalminnend Mexico even hun adem hebben ingehouden, want het land uit Midden-Amerika moet hopen op de kwaliteiten van de PSV’er. De aanvaller wist tot nu toe zeven keer het net te vinden in 26 interlands.

Verder is Feyenoorder Sam Larsson nog een optie bij Zweden, maar de linksbuiten is dit seizoen geen schim van de speler die hij was bij SC Heerenveen. Larsson moest de laatste tijd bovendien vaak afrekenen met fysieke mankementen.

Groep G

-

Groep H

Ook in de laatste groep zijn er Eredivisiespelers te aanschouwen. Bij Colombia is Santiago Arias een zekerheidje. De rechtsback van PSV maakte een uitstekend seizoen door en hoopt in Rusland een mooie transfer af te dwingen.

Arias zou bij Japan zomaar Ritsu Doan en Yuki Kobayashi tegen het lijf kunnen lopen. De jongeling van FC Groningen speelde nog nooit voor de hoofdmacht van Japan, maar maakte de tweede seizoenshelft indruk in het Hoge Noorden en geldt als een groot talent. Heerenveen-middenvelder Kobayashi was er de laatste interlandperiodes niet bij en lijkt daardoor een plek in de 23-koppige selectie te kunnen vergeten.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.