Groep A
In de eerste poule zullen we weinig aanwas uit de Eredivisie kunnen zien. Enkel Gastón Pereiro heeft nog zicht op een uitnodiging om zijn kunsten te vertonen komende zomer. De buitenspeler annex aanvallende middenvelder kampt echter met moordende concurrentie bij Uruguay, waardoor het allerminst zeker is of hij de schifting overleeft. Wat voor hem spreekt: zijn vorm. De laatste weken laat Pereiro weer zien bovengemiddeld te kunnen voetballen, maar hij speelde pas één interland voor het Zuid-Amerikaanse land.
Groep B
Terwijl de Eredivisie met Alireza Jahanbakhsh en Reza Ghoochannejhad goed vertegenwoordigd zal zijn in de selectie van Iran, zal de blik van menig Nederlander toch vooral gericht zijn op Marokko. Karim El Ahmadi en Hakim Ziyech zullen uiteraard van de partij zijn in Rusland, maar ook Sofyan Amrabat, Mimoun Mahi, Zakaria Labyad, Nasser El Khayati en Yassin Ayoub hopen de bondscoach nog te kunnen overtuigen van hun kwaliteiten. Amrabat maakte de voorgaande interlandperiode een goede indruk en heeft dus uitstekende papieren om mee te gaan naar Rusland.
Jörgensen
Groep C
Australië heeft met bondscoach Bert van Marwijk sowieso een Nederlands tintje, maar ook in de selectie zelf mag nog wel wat Eredivisie-bloed worden verwacht. Zo is Brad Jones na lange tijd weer kanshebber op een plek bij de drie beste keepers van het land. De Feyenoorder maakte een weifelend seizoen door, maar liet in de bekerfinale weer zien hoe goed hij kan zijn. Daarnaast zijn Craig Goodwin en Kenneth Dougall van Sparta nog opties, hoewel die eerste net is vertrokken bij de Kasteelclub. De kans dat zij naar Rusland mogen afreizen als speler is echter niet bijster groot.
Wie sowieso verzekerd zijn van een plekje op het wereldkampioenschap zijn Feyenoorders Renato Tapia en Nicolai Jörgensen. Bij de Denen lijkt ook Ajacied Lasse Schöne zijn koffers alvast in te kunnen pakken. Wat bondscoach Age Hareide van plan is met Kasper Dolberg is nog een raadsel. De centrumspits kampte in de eerste seizoenshelft met een vormdip en raakte tot overmaat van ramp ook nog geblesseerd. De laatste weken mocht hij weer een paar keer opdraven, maar zijn die zeventig minuten genoeg voor de coach van Denemarken?
Groep D
Nicolás Tagliafico van Ajax is er naar alle waarschijnlijkheid wel bij als Argentinië op 16 juni tegen IJsland speelt. De linksback kwam in de winter naar Nederland en veroverde eenvoudig een basisplek bij de Amsterdammers. Zijn solide spel hoopt hij nu door te zetten in Rusland. In het eerste duel met IJsland is de kans aannemelijk dat hij Ögmundur Kristinsson van Excelsior tegenkomt. De keeper kreeg bij de Kralingers de laatste wedstrijden weer de voorkeur boven Theo Zwarthoed, zodat hem de kans op het WK niet zou worden ontnomen.
Een poule op het wereldkampioenschap met een speler van Excelsior en ADO Den Haag, het zou zomaar kunnen. Bij het Afrikaanse land hoopt Tyronne Ebuehi op een uitverkiezing. De rechtsback moest de laatste wedstrijden missen door blessureleed, maar maakte de voorbije interlandperiode een aardige indruk op bondscoach Gernot Rohr.
Groep E
-
Tagliafico
Groep F
Hirving Lozano geldt als een van de absolute smaakmakers van Mexico. Afgelopen weekend kwam hij lelijk ten val tegen ADO Den Haag, maar de schade viel gelukkig mee. Toch zal voetbalminnend Mexico even hun adem hebben ingehouden, want het land uit Midden-Amerika moet hopen op de kwaliteiten van de PSV’er. De aanvaller wist tot nu toe zeven keer het net te vinden in 26 interlands.
Verder is Feyenoorder Sam Larsson nog een optie bij Zweden, maar de linksbuiten is dit seizoen geen schim van de speler die hij was bij SC Heerenveen. Larsson moest de laatste tijd bovendien vaak afrekenen met fysieke mankementen.
Groep G
-
Groep H
Ook in de laatste groep zijn er Eredivisiespelers te aanschouwen. Bij Colombia is Santiago Arias een zekerheidje. De rechtsback van PSV maakte een uitstekend seizoen door en hoopt in Rusland een mooie transfer af te dwingen.
Arias zou bij Japan zomaar Ritsu Doan en Yuki Kobayashi tegen het lijf kunnen lopen. De jongeling van FC Groningen speelde nog nooit voor de hoofdmacht van Japan, maar maakte de tweede seizoenshelft indruk in het Hoge Noorden en geldt als een groot talent. Heerenveen-middenvelder Kobayashi was er de laatste interlandperiodes niet bij en lijkt daardoor een plek in de 23-koppige selectie te kunnen vergeten.

