Laatste nieuws
16.10'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
Resultaten x
Binnenland

Esseboom: ‘Het is laat geworden zaterdagnacht’

Het was een goed feestje, zo erkent Raoul Esseboom (25) aan het begin van het interview. De verdediger van Katwijk werd afgelopen weekend in zijn eerste jaar bij de club kampioen van de Tweede Divisie. “Het was bijzonder om te zien wat we teweeg hebben gebracht.”
29-05-2018 13:27 door Tim Beck

Zaterdag 26 mei rond een uurtje of half 6 ’s middags was het eindelijk zeker: Katwijk kroonde zich op dat moment tot kampioen van de Tweede Divisie. Na een seizoen met hoge pieken en diepe dalen volgde er een ontlading die zijn weerga niet kent. “Ik zit nu (maandagmorgen, red.) op school, dus moet ik me wel focussen. Maar als ik thuiskom vanmiddag doe ik nog wel even mijn ogen dicht”, vertelt Esseboom lachend tegen ELF Voetbal.

Zaterdagnacht is er dan ook een goed feestje gevierd in het oranje gedeelte van Katwijk. “Het begon eigenlijk al met de busreis, die was euforisch. Er werd gezongen, gedronken en we aten pizza. We hebben tijdens de reis ook nog geprobeerd een grapje met Kozakken Boys uit te halen, maar wat de grap precies was laat ik in het midden. Als het was gelukt had iedereen er wel van gehoord. Alleen het lukte niet.”

You’ll Never Walk Alone

Na de busrit terug was er in het dorp een indrukwekkende huldiging bij het gemeentehuis, gevolgd door een rit op de platte kar. “Het vuurwerk van de fans, het You’ll Never Walk Alone voor Sander Molenaar… Het was prachtig. Als je ziet wat we hebben teweeggebracht is dat geweldig. Toen we op de platte kar door het dorp gingen, namen veel inwoners even de moeite om bij de voordeur te gaan staan zwaaien. Dat had ik niet verwacht, maar was onwijs bijzonder om mee te maken.”

Zoals het echte voetballiefhebbers betaamt werden de gebeurtenissen van de Champions League-finale wel in de gaten gehouden. “We hebben natuurlijk niet alles gevolgd, maar Petrit Hoxhaj had het live opgezet op zijn mobiele telefoon, dus we hebben de omhaal van Gareth Bale wel voorbij zien komen. We zijn nog lang in de kantine blijven hangen en vervolgens ben ik samen met Marciano Mengerink nog even de stad ingedoken. Rond een uur of vier en na een broodje shoarma hadden we het wel gezien. Ja, de dag erna was wel redelijk zwaar, haha.”

Tijdens het feest na afloop was allang vergeten hoe het kampioenschap tot stand was gekomen. In een kwalitatief niet al te beste kampioenswedstrijd trok Katwijk aan het langste eind. Door goed verdedigen en een portie geluk. “Dat schot van Abdullahi van Kozakken Boys leek op weg richting de kruising, maar belandde op de paal. Ik dacht nog even: zo, dat was een mooi schot. Zulke afstandsschoten zijn natuurlijk extra mooi als ze uiteenspatten op de paal of lat, haha. Ik had op het veld constant het gevoel dat het goed zou komen. Met keeper Ricardo Kieboom had ik afgesproken dat we koste wat het kost de nul zouden houden.”

Namens FC Volendam in duel met Cyriel Dessers

Psychologie

Esseboom geeft aan dat hij geen extra spanning voelde voor de wedstrijd van het jaar. Wat heeft meegespeeld is dat de ex-prof een studie psychologie volgt aan de Hogeschool van Leiden. “Ik denk dat het voor mij zeker een toevoeging is geweest dat ik meer kennis heb van concentratie en mentale weerbaarheid, maar het is niet zo dat ik doelbewust leerstof heb toegepast. Bovendien hebben alle andere jongens, die geen psychologie studeren, ook een goede wedstrijd gespeeld.”

Toch heeft Katwijk wel doelbewust gebruikgemaakt van een sportpsycholoog in de aanloop naar de wedstrijd met Kozakken Boys. “We hebben met ze allen besproken wie wat moest doen. Iedereen weet natuurlijk wel wat zijn taak is, maar het is handig om het met een sportpsycholoog nog eens uit te spreken. We hebben op kaartjes opgeschreven wat elk individu moest doen zaterdag. Dat maakte het iets tastbaarder. Of het veel heeft uitgemaakt weet ik niet, maar we hebben uiteindelijk gewonnen.”

Zo is het eerste seizoen bij Katwijk voor Esseboom zeer succesvol geworden. “Ik heb wel de nodige aanpassingsproblemen gehad, want het is in de Tweede Divisie heel anders voetballen. Een stuk opportunistischer. Wat dat betreft heb ik veel gehad aan Dick Schreuder, Johan Plat en Patrick Heijmans. Die mannen hebben me duidelijk gemaakt dat ik een andere benadering van het voetbal moest zoeken. Dat heb ik goed opgepakt. Ik kan tevreden zijn over mijn seizoen.”

Ibiza

Ook moest de Amsterdammer wennen aan de rest van zijn dagindeling. Bij FC Volendam was alles gericht op presteren op het veld, terwijl nu ook zijn studie een belangrijke rol speelt in zijn leven. “Ik ben blij dat ik alvast een basis heb kunnen leggen voor mijn toekomst, maar tegen een mooie profclub zou ik geen nee zeggen. Ik heb afgelopen zomer stagegelopen bij Wimbledon in Engeland, maar daar werd ik gebruikt als rechtshalf. Ze zeiden dat ik goed genoeg was, maar ik was niet de speler die de club zocht.”

Esseboom vertelt dat er momenteel niets speelt vanuit het profvoetbal en benadrukt dat hij nog een contract voor twee jaar heeft bij Katwijk. “Dus op naar die tweede schaal”, klinkt het strijdbaar. “In de zomer ga ik eerst even genieten en rust pakken. Dan is het zaak om de conditie op peil te houden. Dat is niet moeilijk voor me, want ik vind het leuk om te trainen. Wat er dit seizoen nog gaat gebeuren? Vrijdag hebben we nog een bijeenkomst op de club waar Marciano wordt gekroond tot topscorer en voetballer van het jaar. En we gaan nog met de hele selectie naar Ibiza, wat aangeboden is door onze hoofdsponsor.” Daar zal het feestje van afgelopen zaterdag ongetwijfeld nog eens dunnetjes worden overgedaan.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.