Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Binnenland

Gorgi Hristov: 'Jack de Gier is juiste persoon bij NEC'

Net na de millenniumwisseling vormde hij met Jack de Gier een levensgevaarlijk spitsenduo. Gorgi Hristov volgt NEC nog steeds op de voet en is blij met het nieuws dat zijn maatje komend seizoen de nieuwe trainer wordt. “NEC had geen betere keuze kunnen maken.”
01-06-2018 13:30 door Sander Berends

“Ik was very happy toen ik het nieuws afgelopen week hoorde. Blij voor de club, voor de supporters, blij voor Jack zelf. Hij is de juiste persoon om NEC uit deze moeilijke tijden te halen. Ik wens hem veel succes”, vertelt de 42-jarige voormalige spits tegenover ELF Voetbal vanuit de Macedonische hoofdstad Skopje.

“NEC is nog steeds my club. Ik heb er drie prachtige jaren gehad. Ik volg alles rond de club nog. Op de televisie in Macedonië kan ik helaas geen beelden bekijken van de Eerste Divisie, maar via internet en YouTube lees en zie ik zoveel als ik kan. Nijmegen is my second home. Of eigenlijk Beuningen, daar heb ik vijf jaar gewoond. Vanuit daar reisde ik ook naar FC Den Bosch en PEC Zwolle, toen ik daar in totaal nog twee jaar voetbalde.”

Oud NEC

Twee jaar geleden was Hristov voor het laatst in Nijmegen. “Ik kreeg een uitnodiging om mee te spelen met Oud NEC. Dat was voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. Helaas had mijn vliegtuig vertraging. Met de auto moest ik met mijn vrouw en twee zoontjes nog vanuit Duitsland naar Nijmegen komen. Dat schoot niet op. Toen ik arriveerde, begon de tweede helft. Meespelen ging niet meer. Ik heb daarna wel de wedstrijd bekeken. NEC won met 2-0. In de tussentijd veel bijgepraat met oud-ploeggenoten Dennis Gentenaar, Jack de Gier, Arjan Ebbinge en Peter Wisgerhof. In september wil ik weer komen om een wedstrijd te bezoeken.”

“Ik baalde ervan dat ik een jaar eerder niet aanwezig kon zijn bij de testimonial van Dennis. Dat was augustus en toen speelden we net voorronde Europa League. Toen kon ik niet weg.” Sinds een jaar is Hristov coördinator van de jeugdopleiding van FK Vardar Skopje. “De voorgaande vijf seizoenen werkte ik in de jeugdopleiding van Metalurg Skopje. Vardar is drie jaar geleden gekocht door een Rus. Hij heeft grootste plannen. Hij liet direct een nieuw jeugdcomplex bouwen en zorgde ervoor dat alle faciliteiten rond de club in orde waren. Afgelopen jaar plaatste de club zich voor de eerste keer voor de poulefase van de Europa League en speelde het tegen Zenit St. Petersburg, Real Sociedad en Rosenborg BK. Een mooie uitdaging om hier nu bij betrokken te zijn.”

Hristov beschikt over het UEFA Pro License diploma. “Die heb ik drie jaar geleden behaald. Ik volgde cursussen in Skopje, maar ook in bijvoorbeeld het Zwitserse Nyon. In Macedonië is zo’n papiertje nodig om jeugdcoördinator zijn. Bij Vardar spelen vierhonderd kinderen in de jeugdopleiding. Ik ben verantwoordelijk voor de leeftijdscategorie zes tot en met twaalf jaar. Dat zijn acht teams. I enjoy it. Over enkele jaren willen we met veel zelf opgeleide jongens in het eerste elftal gaan spelen.”

Panini-plaatjes

Ook zijn oudste zoon maakt deel uit van de academie van Vardar. “Hij is nu zeven jaar en speelt in de jongste lichting. In tegenstelling tot mij is hij linksbenig. Het is nog te vroeg om in te schatten hoe ver hij zal komen. In de jongste lichtingen wordt er ook nog niet met posities gespeeld. Pas de lichting daarna word je verdediger of juist aanvaller. We zullen zien. Hij is wel erg enthousiast. Samen verzamelen we nu ook Panini-plaatjes voor het boek van het WK 2018. Elk pakje maken we met spanning open. Nog 29 en we hebben ons boek vol. Mijn jongste zoon van vier jaar lijkt het ook allemaal leuk te vinden.”

Bijna elke dag is Hristov bij Vardar te vinden. “Nu vaak al vroeg. Van mei tot en met oktober loopt de temperatuur in Macedonië elke dag op tot minstens 25 graden. We trainen daardoor extra vroeg en daarna pas weer laat op de dag. Komend weekend staan voor veel jeugdteams finales op het programma. Daarna gaan de meeste ploegen naar het buitenland voor toernooien. Kroatië, Servië en een team zelfs naar de Zwarte Zee in Bulgarije. Vanaf 1 juli heb ik vakantie. We gaan nu opnieuw naar de Griekse kust.”

Leicester City

Afgelopen jaar bezocht hij ook twee keer Engeland. “Rond Kerstmis liep ik als gastcoach mee in de jeugdopleiding van Leicester City. Vorige maand was ik bij Barnsley, waar NEC me vandaan plukte. Ik maakte de laatste wedstrijd van het seizoen mee, waarin ze helaas degradeerden van de League One naar de League Two. Daar heb ik ook nog steeds contacten, maar die bij NEC zijn warmer.”

Het gesprek loopt nog één keer richting Jack de Gier. “Wat me het eerste binnenschiet is onze start van het seizoen 2000/01. Ik scoorde eerst op woensdag drie keer uit tegen FC Groningen (4-4, red.) en maakte daarna op zondag een hattrick tegen Vitesse (4-1, red.). Supporters spreken me daar nog steeds over aan. De samenwerking met Jack was top. Met zijn mentaliteit, zijn temperament en karakter zou ik niet weten welke trainer op dit moment beter bij NEC past dan Jack. Ik duim voor hem dat hij het goed doet. En mocht hij nog iemand zoeken... I am always ready to help NEC. Ook al moet ik te voet van Skopje naar Nijmegen, dat heb ik voor de club over.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.