Laatste nieuws
00.30Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
Resultaten x
Binnenland

Kritiek op Hateboer: kreeg hij te snel zijn kans bij Oranje?

Hans Hateboer maakte dit seizoen op het eerste oog een redelijke indruk bij zijn club Atalanta Bergamo, maar in het Nederlands elftal heeft hij nog geen beklijvende indruk achter kunnen laten. Ook in en tegen Italië was de verdediger een van de zwakste schakels van Oranje. Is hij te vroeg bij de selectie gehaald?
05-06-2018 12:55 door Tim Beck

De kritiek was niet mals in de rust van het duel met Italië. FOX-analytici Kenneth Perez en Ronald de Boer vroegen zich hardop af waarom iemand als Hateboer in hemelsnaam het tenue van Oranje mag dragen. De rechtsback speelde dan ook op zijn minst een ongelukkige wedstrijd. Verdedigend liet hij meermaals steken vallen, aanvallend droeg hij nauwelijks iets bij en ging hij eens naar voren dan leed hij knullig balverlies.

In de tweede helft moest Hateboer afhaken vanwege een blessure aan zijn vinger. Zijn vervanger Daryl Janmaat had het een stuk makkelijker, mede door de rode kaart aan Italiaanse kant. Met concurrenten als Kenny Tete, Janmaat en Rick Karsdorp lijkt Hateboer zich geen illusies meer te hoeven maken. Hij zakte de laatste periode voor zijn examen bij Oranje.

Vijfmans verdediging

De 24-jarige Hateboer maakte in de winter van 2017 de overstap naar Zuid-Europa. Hij mocht even wennen, maar veroverde al snel een basisplaats. Met zijn onuitputtelijke energie raasde Hateboer langs de rechterflank in Bergamo. Zijn spel viel op, want voor de pers werd Hateboer haast het toonbeeld van wat er allemaal niet klopt in Nederland. De Groninger vertelde in meerdere interviews dat hij veel fitter is geworden en veel harder moet trainen in Italië.

Ook Oranje moest die kant maar eens opgaan en dus was het niet onlogisch dat Hateboer genoemd werd als kandidaat bij Oranje. Tegen ELF Voetbal vertelde hij vorig jaar september daar niet te veel mee bezig te zijn: “Volgens mij is de buitenwereld daar meer mee bezig dan ik. Komt het, dan komt het. Komt het niet, dan niet. Ik moet het hier bij Atalanta wekelijks laten zien en dat probeer ik ook.”

Maar met de nieuwe bondscoach Ronald Koeman aan het roer wordt er realisme geëist. Met keihard werken en honderd procent toewijding moest en zou er een omslag komen bij Oranje, want kwalitatief zijn we volgens Koeman nog steeds beter dan landen als IJsland en Zweden. Het vlaggenschip van het Nederlandse voetbal verhuisde van Noordwijk naar Zeist zodat de discipline wat aangedraaid kon worden. En dus werd Hateboer opgeroepen. 

Matig in duels

Toch kun je je achteraf afvragen of zijn uitverkiezing niet te snel is gekomen. Om daar antwoord op te krijgen analyseren we zijn statistieken uit de Serie A. We vergelijken Hateboer zijn statistieken met die van de subtoppers uit de competitie: Lazio Roma (Adam Marusic), AC Milan (Davide Calabria) en Fiorentina (Vincent Laurini). Dat zijn dus niet ze absolute toppers uit Italië, het niveau dat we vroeger wel gewend waren.

Wat direct opvalt is dat Hateboer qua gewonnen duels vrij laag scoort ten opzichte van zijn ‘concurrenten.’ Hij scoort het slechtste wat betreft gewonnen duels, gewonnen kopduels en succesvol ingrijpen bij dribbels van de tegenstander. Zijn percentage geslaagde overnames is heel laag, nog geen veertig procent. Dat betekent dus dat Hateboer aanvallers naar hartenlust hun actie kunnen maken tegen Hateboer. Iets wat tegen Italië ook bleek. 

Ook aanvallend draagt Hateboer minder bij dat Marusic, Calabria en Laurini. Hij heeft het laagste gemiddeld aan sleutelpasses, assists en gecreëerde kansen. De middenmoot van Italië is dus genoeg om het tot Oranje te schoppen. Daarbij moet worden aangetekend dat bondscoach Koeman tegenwoordig uit een beperkte vijver moet vissen, maar Hateboer heeft nog niet laten zien uit te kunnen groeien tot Oranje-waardig materiaal. Bij Oranje niet en statistisch gezien ook niet bij zijn club. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.