Laatste nieuws
00.02'Antman mag vertrekken bij Rangers FC, eerste club meldt zich voor ex-GAE-speler'

Gisteren

23.34Arteta volgt Slot op als Manager van het Seizoen in de Premier League
23.27Gullit komt superlatieven tekort: 'Zo ongekend goed, kan bijna niet'
23.25Glasner hoopt op 'perfect afscheid' bij Crystal Palace met Conference League-winst
23.15'Noa Lang kiest nieuwe agent en hakt knoop door over toekomst bij Napoli'
23.04Ron Jans deelt pensioenplannen: 'Daar verheug ik me op, behalve de tandarts'
22.55Florentino Pérez strijdt in juni voor 24ste jaar als Real Madrid-president
22.52Derksen steunt ING-campagne tegen online haat: 'Dit moet je serieus nemen'
22.43Driessen verwacht deze 'verrassing' in WK-selectie Oranje, Gijp: 'Echt?!'
22.32Zechiël bespreekt toekomst bij FC Utrecht: 'Niet mijn eerste optie'
22.12Update: Pepi, Dest en Tillman in definitieve selectie voor WK met Verenigde Staten
22.10Pepi, Dest en Tillman spelen WK in eigen land met Verenigde Staten
22.05Jan Mulder verbaast Rondo-tafel met beste speler ter wereld
22.03Braziliaanse media eensgezind over gesprekken Corinthians en Memphis
22.00Chris Woerts plaatst vraagtekens bij KNVB-besluit: 'Dat komt onrechtvaardig over'
21.52KNVB trekt verhuisplannen in: Oranje blijft voorlopig in Zeist
21.50Bizarre racisme-onthulling: 'De ultra's daar wilden geen donkere speler'
21.47Pepi en Dest in WK-selectie Verenigde Staten, ook oud-PSV'er Tillman opgeroepen
21.43Ajax-fans gaan vertrekker niet missen: 'Ga lekker weg, maakte geen indruk'
21.42'Optimisme bij Corinthians over nieuw contract Memphis neemt toe'
21.32'Manchester City bereid recordbedrag te betalen voor Engelse middenvelder’
21.31Buitenspel: Godts deelt ideale Oranje-voorhoede en ruimt plek in voor Ajax-collega
21.17Hearts-aanvoerder Shankland maakt overstap naar concurrent Rangers
21.07City lijkt United af te troeven, Summerville genoemd bij AS Roma
20.56WK 2026 komt eraan: dit zijn de selecties die tot dusver bekendgemaakt zijn
20.55'Corinthians en Memphis naderen akkoord en tekenen voor WK nieuw contract'
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.15'Droomtarget van Barça wil vertrekken, vraagprijs van 150 miljoen euro'
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

De make-over van Vitesse: met een half nieuw elftal klaar voor Europa

Over precies één week vangt het Europese avontuur van Vitesse aan. De tegenstander wordt in de loop van vandaag bekend, maar de formatie van Leonid Slutsky zal geen van de mogelijke opponenten enorm vrezen. Daarvoor tankten de Arnhemmers tegen Lokomotiv Moskou afgelopen dinsdag (3-0 zege) teveel vertrouwen.
19-07-2018 12:00 door Nick de Jager

Normaliter is de voorbereiding nog te vroeg om conclusies te trekken. Veel ploegen staan pas net op het veld, hebben hun selectie nog niet op orde of moeten simpelweg nog even aan de plannen van de trainer wennen. In Arnhem kunnen ze dit seizoen weinig met deze excuses. Het aantrekken van de Russische succescoach Slutsky was een blijk van ambitie en gaat niet gepaard met een amateuristische voorbereiding op de voorrondes van de Europa League. Vitesse wil het niveau van voorgangers uit de Nederlandse subtop ontstijgen en alles zetten op kwalificatie voor het hoofdtoernooi.

Opvallend in de voorbereiding van Vitesse was het gebrek aan oefenwedstrijden in eigen land. Normaliter beginnen Nederlandse clubs graag hun voorbereiding met een potje tegen een lokaal amateurteam. Het zijn wedstrijden waarin de uitslag ondergeschikt is aan de hoeveelheid meters bier op de tribune. Slutsky drong aan op een ietwat professionelere aanpak, zeker gezien de korte tijdspanne van de voorbereiding. Vitesse vertrok begin juli op trainingskamp naar Oostenrijk. De technische staf kon hier vliegensvlug aan een systeem werken, terwijl de beleidsmakers in een recordtempo versterkingen voor de selectie lieten invliegen.

Foto:

De resultaten lieten tot afgelopen dinsdag te wensen over. De Oostenrijkse laagvlieger Wolfsberger AC was nipt te sterk (1-2) en de Oekraïense grootmacht Shakhtar Donetsk liet geen spaan van Vitesse heel (1-4). Tegen het Russische Arsenal Tula werd in ieder geval nog een remise behaald, maar 2-2 was allerminst een droomuitslag voor de Arnhemmers. Tegen Lokomotiv Moskou leek het kwartje eindelijk te vallen. De regerend Russisch bekerwinnaar werd met 3-0 aan de kant gezet.

Wat is er veranderd?

Wat resultaten uit oefenwedstrijden ook waard mogen zijn, het is logisch dat Slutsky tijd nodig had voor een coherent systeem. Tegen Lokomotiv Moskou liet hij naar verluidt zijn beoogde basiself voor volgende week starten. Daarin stonden vijf spelers die de selectie van Vitesse vorig seizoen niet kende.

Vooral het verdedigende blok heeft een metamorfose ondergaan. De Portugese ex-international Eduardo brengt met zijn 35 jaar een karrevracht aan ervaring en heeft Remko Pasveer tot tweede doelman gedegradeerd. Recht voor zijn neus staan ook twee nieuwelingen. Matt Miazga is teruggekeerd naar Chelsea en Maikel van der Werff op dit moment te licht bevonden. Hun plaatsen worden overgenomen door de talentvolle Chelsea-huurling Jake Clarke-Salter en Rasmus Thelander, een Deen die deze zomer is overgenomen van FC Zürich.

Foto:

Op het middenveld zijn de prille uitkomsten van de concurrentiestrijd misschien wel verrassender. Thulani Serero lijkt geen eerste keus van Slutsky te worden. Roy Beerens kreeg in de voorbereiding ruimschoots speelminuten als nummer ‘10’ en wordt op het middenveld geflankeerd door de tot zover imponerende Navarone Foor. Voor de balans begon Slutsky tegen Lokomotiv Moskou niet met Serero, maar met aanwinst Matus Bero. De Slowaak is nieuw in Arnhem en afkomstig van Trabzonspor.

Voorin zijn Tim Matavz en Bryan Linssen zekerheidjes, daar heeft zelfs de komst van Algerijns schutter Oussama Darfalou weinig aan kunnen veranderen. Op rechts is door de verschuiving van Beerens wel een plek vrijgekomen. Met Mitchell van Bergen heeft Vitesse op die positie een groot talent voorhanden, maar de Arnhemmers hebben sinds deze zomer nog een troef met potentie. De Nigeriaan Hilary Gong is jong (19) en toonde zich in de voorbereiding nog wat druistig, maar moet met zijn snelheid hét wapen van Vitesse op rechts worden.

Foto:

Samen met de backs Khalid Karami en Max Clark staat het aantal versterkingen van Vitesse deze zomer op acht. Vijf van hen hebben een aanzienlijke kans op een basisplaats. Het is een enorm getal voor deze fase van de voorbereiding. Tegen alle voorgangers in lijkt Vitesse zijn selectie op orde te hebben voor de tweede kwalificatieronde van de Europa League. Of de tegenstander na vanavond het Luxemburgse Racing FC uit Luxemburg en het Roemeense FC Viitorul blijkt (de heenwedstrijd werd 0-2 voor de Roemenen), de Nederlandse naïviteit oogt in ieder geval in Arnhem verdwenen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.