Laatste nieuws
08.05Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Binnenland

Op deze spelers moeten we letten bij Eredivisie-debutant FC Emmen

FC Emmen zal zondagmiddag voor de allereerste keer in de clubgeschiedenis de bal in beweging gaan brengen op het hoogste niveau. De kersverse Eredivisionist zal op bezoek bij ADO in Den Haag zijn officiële Eredivisiedebuut gaan maken. Om kwart over twaalf zal daar de voetbalmiddag afgetrapt worden. Voor de Eredivisievolger zal de selectie van FC Emmen grotendeels nog niet bekend voorkomen. ELF Voetbal zette de uithangborden van de Emmenaren voor je op een rij.
11-08-2018 20:14 door Thijs de Bruijn

Onderschatting ligt op de loer bij ADO Den Haag als FC Emmen zondagmiddag op bezoek komt. Ook Den Haag-oefenmeester Alfons Groenendijk waakte hier al voor. "We nemen ze bloedserieus", liet de oefenmeester in de aanloop naar het nieuwe Eredivisieseizoen al weten. FC Emmen krijgt nu dan ook de kans om aan Nederland te laten zien waarom ze bloedserieus genomen moeten worden. Na het sprookje van de play-offs doelt FC Emmen op een nieuwe stunt. Handhaving in de Eredivisie zou al genoeg zijn om voetbal liefhebbend Emmen meer dan tevreden te stellen. Met de sterkhouders in dit overzicht hoopt FC Emmen als underdog zijn eerste slag alvast te slaan tegen ADO Den Haag.

Kjell Scherpen

Een van de spelers waar de Drentse supporters het meest lyrisch over zijn is Kjell Scherpen. Alhoewel hij pas een wedstrijd in het shirt van FC Emmen keepte, heeft de Eredivisiedebutant het volste vertrouwen in de ruim twee meter lange doelman. De doelman mag zelfs ten koste van de ervaren Dennis Telgenkamp starten tegen ADO Den Haag. En dat terwijl Scherpen pas net achttien is geworden. FC Emmen is maar wat trots op zijn talentvolle keeper. De kans is dan ook groot dat we Scherpen aankomend seizoen een aantal uitstekende reddingen zullen gaan zien verrichten. Scherpen moet dan echter wel hopen dat het beter gaat dan in zijn tot dusver enige wedstrijd in het profvoetbal. In zijn debuut tegen Helmond Sport vorig seizoen moest hij immers drie keer de bal weer uit het net halen.

Nicklas Pedersen

Ook nieuweling Pedersen stapt zondagmorgen naar alle waarschijnlijkheid met FC Emmen in de bus richting Den Haag. De dertigjarige spits werd donderdag pas overgenomen door de Emmenaren, maar zal in het Eredivisiedebuut van FC Emmen waarschijnlijk alsnog aan speelminuten kopen.

FC Emmen hoopt dat de Deense centrumspits met zijn doelpunten FC Emmen dit seizoen vooral aanvallend bij de hand kan gaan nemen. De spits heeft niet voor niets ooit dertien A-interlands voor Denemarken achter zijn naam kunnen schrijven. Aan ervaring op het hoogste niveau heeft de spits in ieder geval geen gebrek. De Deen speelde in het verleden bijvoorbeeld nog een paar seizoenen voor FC Groningen. In het afgelopen seizoen was de spits wekelijks te bewonderen in het shirt van KV Mechelen. Deze ploeg kon hij echter niet voor degradatie behoeden.

???????

Keziah Veendorp

Naast Kjell Scherpen heeft FC Emmen nog een speler in zijn gelederen die de nodige potentie op zak heeft. De 21-jarige Keziah Veendorp was immers jarenlang een van de grootste talenten uit de jeugdopleiding van FC Groningen en speelde een handjevol interlands voor de nationale jeugdelftallen alvorens hij naar Emmen vertrok. Bij FC Emmen kreeg het talent onmiddelijk een basisplek toegewezen. De verdediger annex verdedigende middenvelder presteerde vervolgens naar behoren. Een goalgetter is hij niet. Ook sierlijke acties kun je niet van hem verwachten. Voor FC Emmen is hij echter een van de cruciale spelers in het hart van het elftal.

Alexander Bannink

In tegenstelling tot Veendorp is Bannink wel een middenvelder die voor de goals kan zorgen. Het afgelopen seizoen was de aanvallend ingestelde middenvelder zelfs nog goed voor tien doelpunten. Ook in voorgaande seizoenen was Bannink een zeer productieve speler die vooral aanvallend veel bijdraagt aan zijn ploeg. Op het hoogste niveau heeft Bannink het echter nog nooit laten zien. 179 keer verscheen hij op het veld in een Tweede Divisie-duel. In de Eredivisie slechts achttien keer.

Tegen ADO Den Haag is Bannink er nog niet bij vanwege een blessure, een behoorlijke aderlating voor de Emmenaren. Toch is er nog altijd kans op een resultaat. Met ervaren Eredivisionisten als Wouter Marinus en Luciano Slagveer heeft FC Emmen in de transferperiode nog twee spelers aangetrokken die doorslaggevend kunnen gaan worden voor hun ploeg. 

Deze spelers moeten de trots van FC Emmen uitstralen op het veld, want trots zijn de Emmenaren inmiddels wel op hun elftal. Zoals Dick Lukkien in zijn persconferentie naar aanloop van het Eredivisieseizoen al afsloot: "Je mag weer trots zijn op FC Emmen."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.