Laatste nieuws
14.30Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

PSV treft BATE Borisov, maar wat weten we over de kampioen van Wit-Rusland?

Nu er geen enkele Nederlandse club meer automatisch geplaatst is voor de Champions League, zal ook de winnaar van de Eredivisie in de voorrondes van het miljoenenbal moeten gaan vechten voor een plaats bij de laatste 32. PSV zal alleen de play-offs moeten overleven voor het bereiken van de groepsfase. Na vanavond weten we dat de laatste hindernis voor de Eindhovenaren gevormd zal worden door BATE Borisov. Een stugge ploeg met een aantal goede resultaten in het verleden.
14-08-2018 21:18 door Thijs de Bruijn

BATE Borisov doorliep het tweeluik met FK Qarabag, in de laatste ronde voor de play-offs, zeker niet fluitend. Nadat het in Azerbeidzjan met een 0-1 overwinning een prima uitgangspunt had bereikt, werd het in de return alsnog spannend. In een meer lege dan volle Borisov Arena wist de Wit-Russische kampioen ternauwernood, met een man meer, een 1-1 gelijkspel te verdedigen. 

Het leek er namelijk lang op dat FK Qarabag alsnog toe zou gaan slaan. Een vroege 1-0 van Borisov-speler Marko Ivanic gooide echter al snel roet in het eten voor de ploeg uit Azerbeidzjan. De bezoekers gaven echter niet op en creëerde een aantal kansen. Het leidde uiteindelijk ook tot de gelijkmaker. De jacht naar de beslissende 2-1 werd door FK Qarabag in de 77ste minuut echter gestaakt. Na de rode kaart van Innocent Emeghara kon BATE Borisov de wedstrijd met een gerust hart uitspelen.

Ook in de voorgaande ronde kwam BATE niet overtuigend voor de dag. Het tweeluik met het Finse HJK verliep moeizamer dan verwacht. Na een 0-0 in de thuiswedstrijd wisten de Wit-Russen in de uitwedstrijd ternauwernood met 2-1 te winnen.

Voorrondes winnen is iets waar de PSV-oppenent wel al veel ervaring mee heeft. De afgelopen jaren werden de nodige Europese kampioenen uitgeschakeld door BATE Borisov. Sterker nog, de Wit-Russen spelen bijna elk jaar in de Europa League of de Champions League.

Foto:

Resultaten in het verleden

Zo ook in het afgelopen seizoen. Alashkert en FK Oleksandria werden toen nog verslagen in aanloop naar de Champions League. Alleen tegen Slavia Praag ging het fout. BATE werd doorgestuurd naar de Europa League en belandde in een loodzware groep met Rode Ster Belgrade, 1.FC Köln en Arsenal. Een ronde verder kwam BATE uiteindelijk niet, maar een uitstekende indruk liet het wel echter. 1.FC Köln werd in eigen huis met 1-0 verslagen en Red Star werd twee keer op een gelijkspel gehouden.

Maar ook in de Champions League presteerde BATE Borisov in het verleden meer dan verdienstelijk. Zo ook in 2016. Na een succesvolle kwalificatiecampagne waarin Dundalk FC, Videoton FC en Partizan werden verslagen, plaatsten de Wit-Russen zich voor het miljoenenbal. Daarin maakte BATE Borisov vervolgens indruk. AS Roma werd thuis met 3-2 verschalkt en uit op een 0-0 gehouden. Ook Bayer Leverkussen werd in de thuiswedstrijd op 1-1 gehouden. In geen van deze wedstrijden was BATE Borisov de bovenliggende partij, maar met een ijzersterke verdediging en een vlijmscherpe counter maakten ze het vele Europese topclubs aardig lastig.

In de Champions League-editie van 2015 plaatste BATE zich ook al na drie hordes in de aanloop naar het toernooi overwonnen te hebben. Deze editie liep, op een 2-1 overwinning op Athletic Bilbao na, een stuk minder voorspoedig. Zo verloor het met 6-0 van FC Porto en ging het met 7-0 onderuit tegen Shakhtar Donetsk.

Competitie

De eigen competitie is al jaren kinderspel voor de Wit-Russen. Op het seizoen 2012/2013 na werd de competitie sinds 2006 gewonnen door de alleenheersers in de Wyschejschaja Liga. Het ondervind hier dan ook weinig weerstand van concurrenten. Een aanzienlijk voordeel voor de Eindhovenaren. Wat in het nadeel van PSV werkt is het wedstrijdritme. Waar PSV pas een competitiewedstrijd speelde, is de Wit-Russische competitie al in volle gang. En wie anders dan BATE Borisov leidt de rangschikking.

Foto:

Sterspelers

Op wie moet PSV nou voornamelijk gaan letten bij BATE Borisov. De absolute sterspeler aan Wit-Russische kant lijkt Mirko Ivanic te zijn. De man uit Montenegro, linksbuiten van beroep, is de man met de meeste dreiging aan de kant van BATE Borisov. Zo scoorde hij in de competitie al de meeste doelpunten voor BATE en was hij ook tegen FK Qarabag trefzeker. Ook verdedigingsleider Egor Filipenko is belangrijk voor BATE Borisov. Al is dit geen speler waar je al te veel rekening moet gaan houden.

Stugge tegenstander, lastige uitwedstrijd

BATE Borisov is geen tegenstander waar je zomaar overheen loopt. Gezien de resultaten in het verleden is vooral het scoren tegen het goed georganiseerde elftal een lastige opgave. Ook FK Qarabag sloeg er dus ook slechts een keer in om te scoren tegen de Wit-Russen. Desalniettemin moet de sterke PSV-aanval het net vaker kunnen vinden.

Vooral in de uitwedstrijd moet PSV gaan opletten. In eigen huis is BATE maar moeilijk te verslaan. In de Champions League-voorrondes verloor het thuis nog niet. Ook resultaten in het verleden leren ons dat je niet zomaar in Borisov wint. Zo wisten AS Roma, Athletic Bilbao en Bayer Leverkusen niet te winnen en het barre oosten van Europa.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.