Laatste nieuws
15.36'Feyenoord speelt een heel slechte wedstrijd, Ajax is heer en meester'
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
Resultaten x
Binnenland

Hedwiges Maduro: "Ik ben klaar voor nieuwe uitdagingen"

De afgelopen weken verschenen er diverse leuke filmpjes van Hedwiges Maduro online. De oud-Ajacied kondigde daarin aan dat hij stopt als profvoetballer, maar wel actief blijft in het voetbal. De voormalige Oranje-international gaat aan de slag als analist bij FOX Sports en als assistent-bondscoach bij Jong Oranje. ELF Voetbal belde met Maduro.
21-08-2018 13:30 door Aaron Deckers

Gefeliciteerd met je nieuwe werkgevers. Het nieuws kwam voor ons als een verrassing. Hoe heb jij de afgelopen periode beleefd?

“Bedankt. Het was voor mij al even duidelijk dat ik zou stoppen als voetballer. De afgelopen tijd kwamen er nog wel interessante clubs voorbij, maar sinds het WK wist ik al dat ik niet meer verder zou gaan als voetballer. Vorig seizoen heb ik al wat werkzaamheden verricht bij FOX Sports. Daar waren zij enthousiast over. Ik vond het ook leuk om te doen en heb sindsdien contact met ze gehouden.”

Maandag bracht je naar buiten dat je assistent-bondscoach van Jong Oranje wordt. Hoe zie jij een trainerscarrière voor je?

“Het is voor mij een eer om bij de KNVB te werken. Ik heb nog veel te leren als jonge trainer en de KNVB is waarschijnlijk de beste plaats om dat te leren. Bij het Nederlands elftal zag je in het verleden ook dat beginnende trainers als Ruud van Nistelrooij en Frank de Boer de kans kregen om ervaring op te doen als assistent-trainer. Met de huidige bondscoach van Jong Oranje, Erwin van de Looi, heb ik voorheen al samengewerkt bij FC Groningen. Met hem had ik in mijn periode bij Groningen al inhoudelijke discussies over voetbal. Toen voelde ik al dat ik na mijn carrière iets in het trainersvak wilde gaan doen."

Hoe uitte zich dat?

"Bij Groningen probeerde ik al jonge spelers te coachen. Het gaf me een goed gevoel als die jongens dan luisterden. Ik hoop dat ik veel kan leren in Zeist. Daar zal ook het Nederlands elftal trainen, daar wil ik bondscoach Ronald Koeman ook gaan volgen. Ik kom pas net kijken in de trainerswereld, dus ik moet zoveel mogelijk leren deze jaren." Je hebt een mooie carrière als speler gehad. Je speelde onder andere voor Ajax, Valencia en Sevilla."

Van welke trainer heb jij het meest geleerd?

“Van Unai Emery (huidig coach van Arsenal, red.). Met hem werkte ik bij Valencia en Sevilla. Hij heeft veel indruk op mij gemaakt, niet alleen om zijn tactische methodes. Hij wist ook goed hoe je een groep moest aansturen. Daarnaast maakt Emery intensief gebruik van videoanalyses, daar kunnen spelers en ook trainers onwijs veel van leren. Ik ondervond dat zelf ook. Emery begrijpt dat een team uit meer dan elf spelers bestaat. Hij weet hoe hij de hele selectie dezelfde kant op moet laten kijken. Ik weet zeker dat hij het goed gaat doen bij Arsenal. De club is gewend geraakt aan Arsène Wenger, maar op den duur gaat het hem zeker lukken om te slagen bij Arsenal.”

Tot slot: Cristiano Ronaldo is vertrokken naar Juventus. Je speelde meermaals tegen hem. Hoe denk jij dat hij gaat presteren in de Serie A?

“Het is interessant dat Ronaldo op dit moment in zijn carrière kiest voor de Serie A. Persoonlijk denk ik dat de Spaanse competitie meer gemaakt is voor hem. In Italië verdedigen ze namelijk nog net iets meer en beter. Daarnaast kunnen ze daar een wedstrijd ook echt op slot gooien. Dat zorgt ervoor dat er nog minder ruimte is, waardoor scoren bijna onmogelijk wordt. Als ik terugdenk aan mijn wedstrijden tegen Ronaldo dan denk ik dat hij het óók in Italië gaat maken. Hij wordt steeds ouder, maar is nog steeds topfit en een fantastische speler. In Italië zal hij misschien minder doelpunten per seizoen maken dan in Spanje, maar hij speelt in een fantastische ploeg dus hij zal zeker slagen.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.