Laatste nieuws
04.48Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Om zoveel geld gaat het bij PSV - BATE Borisov

Na een jaar afwezigheid staat PSV weer op de drempel van de Champions League. Als de Eindhovenaren zich niet blameren tegen BATE Borisov wacht woensdagavond omstreeks elf uur de pot met goud. De Champions League is in het aankomend seizoen lucratiever dan ooit. Dit is hoe goed de pot met goud gevuld is.
29-08-2018 07:00 door Jan Willem Spaans

Het zekere deel

De UEFA kondigde in juni trots aan dat er ruim twee miljard euro verdeeld wordt over de 32 deelnemers van het hoofdtoernooi, en de twee ploegen die de Europese Super Cup speelden. Een deel is de startpremie. Daags na het plaatsen krijgen alle clubs 15,25 miljoen euro op de bankrekening bijgeschreven. Daar hoeft niemand iets voor te doen.

De market pool

Ieder deelnemend land mag ook mee-eten uit de ‘market pool’, een potje waar volgens UEFA-schattingen een kleine driehonderd miljoen euro in zit. Hoeveel exact daarvan naar de Champions League deelnemers gaat is niet bekend, maar voor Nederland is normaliter zo’n tien miljoen euro gereserveerd. Als kampioen strijkt PSV twee derde op, Ajax als runner-up krijgt een derde. 

Winstpremies

Het gejuich in De Kuip was vorig seizoen niet zomaar. Feyenoord had Napoli op de knieën gedwongen. Niet alleen was zo de Rotterdamse eer gered, de 2-1 betekende ook twee extra punten. De UEFA keerde toen nog vijf ton per punt uit. Nu is dat negen ton. In de groepsfase is een gelijkspel dus 900.000 euro waard, een overwinning maakt je 2,7 miljoen euro rijker. Voor de echt grote clubs zijn dat fooitjes, voor de Nederlandse afvaardiging is zo’n bedrag meer dan de moeite waard. Voor de volledigheid: bij een gelijkspel blijft er inderdaad 900.000 euro over.

Dat wordt uit alle poules opgepot en na afloop van de groepsfase krijgen de clubs die veel wedstrijden wonnen het restgeld. Verder kijken is nogal voorbarig, laten we het toch maar doen. Het overleven van de groep is 9,5 miljoen euro waard. De kwartfinale is goed voor 10,5 miljoen, de halve finale twaalf miljoen. Finalisten krijgen vijftien miljoen, de winnaar ontvangt daar nog eens vier miljoen bovenop. Winnaar Real Madrid zou in het huidige systeem dus 63 miljoen euro hebben ontvangen voor hun prestaties van vorig seizoen.

Coëfficienten

Uiteindelijk worden PSV en Ajax nog in de staart gebeten voor de magere prestaties in het vorige Europese seizoen. De UEFA heeft een nieuw systeem gemaakt om nog een smak geld mee te verdelen. Alle 32 deelnemers worden gerangschikt op Europese prestaties in het voorbije decennium. De ploeg onderaan krijgt 1,1 miljoen euro, voor iedere plek die je opschuift komt er 1,1 miljoen bij, zodat de koploper ruim 35 miljoen ontvangt. PSV staat 35e, maar niet alle ploegen boven hen doen mee in de Champions League.

Er zijn er hoe dan ook twaalf niet bij. PSV kan zich dus rond plek 23 verwachten. Dat betekent negen keer 1,1 miljoen euro, in totaal krijgen de Eindhovenaren dan een slordige tien miljoen uitgekeerd. Ajax wordt er nog wijzer van: de Amsterdamse club vindt zich in deze lijst op plek 21, vijf clubs boven hen doen sowieso niet mee. Ajax komt daarmee zeven plaatsen hoger dan PSV, goed voor een kleine acht miljoen euro.

Kaartverkoop

Op de recette hebben clubs natuurlijk zelf wel enige invloed, ze bepalen immers zelf hun prijzen. In de Champions League liggen die vanzelfsprekend hoger dan in de Europa League, de affiches zijn tenslotte mooier. Ajax weet zich in de Champions League verzekerd van nog drie keer uitverkocht huis. Uit eerdere jaarverslagen valt op te maken dat zoiets in de Johan Cruijff Arena ruim een miljoen per keer oplevert. In het Philips Stadion is dat vanzelfsprekend minder, omdat daar minder toeschouwers inpassen.

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.