Laatste nieuws
00.18Van Dijk met 'dubbel gevoel' na WK-opening Oranje: 'Dit was te voorkomen geweest'
00.16VI Live: opstellingen Ivoorkust en Ecuador zijn bekend
00.14Koeman gebeten hond na remise Oranje op WK: 'Niets aan de hand'
00.12Wisselbeleid van Koeman gekraakt: 'Ik begreep de wissels niet zo goed...'
00.02Ongeslagen Oranje evenaart ondanks late tegenvaller WK-record van Brazilië

Gisteren

23.59Oranje geeft zege op Japan bij WK-start in slotfase uit handen
23.56Oranje op Rapport: Summerville blinkt uit, Van Dijk stelt ondanks treffer teleur
23.55Ronald Koeman ontmantelde systeem Japan, tot hij wisselde
23.53'Curaçao speelde beter dan velen hadden verwacht hier, ze speelden met lef'
23.47VI Live: Van Dijk na teleurstellend einde Man of the Match bij Nederland
23.47VI Live: Ogawa en Kamada delen Oranje mokerslag uit met late gelijkmaker Japan
23.47VI Live: Kamada deelt Oranje mokerslag uit met late gelijkmaker Japan
23.45Praat mee op VP: Ivoorkust - Ecuador
23.41VI Live: Koeman brengt extra verdediger, Japan komt met supersub
23.41Nagelsmann vol lof over Curaçao: 'Ze speelden met lef'
23.35Oranje-supporters loven massaal één speler: 'Heerlijke speler om naar te kijken'
23.30Summerville achtste Nederlander met eerste interlandgoal op een WK
23.27VI Live: Summerville schiet Oranje op voorsprong, Koeman wisselt driemaal
23.22VI Live: Summerville zet Oranje met heerlijke actie en dito schot op voorsprong
23.20Duitse pers ziet 'fantastisch verhaal' van Curaçao: 'Was zijn aura aangetast?'
23.17Van Dijk kopt raak tegen Japan en heeft Koeman bijna te pakken
23.16Boosheid na uitspraken UEFA-baas over 'totaal niet interessante' WK-duels
23.13Kieft neemt het op voor Malen, Van der Vaart schrok van 'Boeing 747' Van Dijk
23.11VI Live: Nederland kan maar kort genieten van voorsprong, Nakamura maakt gelijk
23.09VI Live: Van Dijk zet Oranje op voorsprong tegen Japan
23.05Van Nistelrooij trekt conclusie na eerste helft tegen Japan: 'Dit moeten we vasthouden'
23.03Van der Vaart ziet 'Boeing 747' bij Oranje: 'Ik moet eerlijk zeggen dat ik schrok'
23.03VI Live: Nederland jaagt in tweede helft op goal tegen Japan
22.56Advocaat verklaart zijn tranen: 'Dat moet ik proberen te voorkomen'
22.55Van Aanholt trots op Curaçao ondanks nederlaag: 'Iedereen verdient een 10'
22.53Advocaat schrikt niet van harde WK-ontgroening Curaçao: 'Wel veel tegengoals, jammer'
22.48Klopp biedt excuses aan bij Nagelsmann na ongelukkige uitspraak
22.48VI Live: Oranje komt amper door Japanse muur, kansen voor Malen, Ueda en Nakamura
22.45België dreigt sterspeler Doku te missen in cruciaal WK-duel
22.34VI Live: Gravenberch komt totaal niet in het spel voor, tweede kans voor Malen
Resultaten x
Binnenland
Foto:

De speciale band van de familie Sierhuis met Ajax-tegenstander AEK Athene

Ajax-aanvaller Kaj Sierhuis kijkt uit naar de Champions League-wedstrijden tegen AEK Athene. En wel om een bijzondere reden. Hij speelt dan tegen de club waarvan zijn vader voorzitter was en keert terug naar zijn geboortestad.
02-09-2018 10:00 door Wesley de Bree

Kaj Sierhuis zag het levenslicht in de hoofdstad van Griekenland. Zijn ouders waren in een eerder stadium geïmmigreerd naar het Zuid-Europese land. De vader van de Ajax-aanvaller, Cock Sierhuis, was in zijn Griekse tijd zelfs twee jaar voorzitter bij AEK Athene. In 2001 vertrok de familie Sierhuis weer naar Nederland.

Naar Koog aan de Zaan welteverstaan. Twee jaar later kwam Kaj Sierhuis terecht in Jisp, een plaatsje in de buurt van Purmerend. Toch ging Sierhuis niet bij het plaatselijke FC Purmerend spelen, maar bij het naastgelegen WSV ’30 uit Wormer. De club waar hij nu nog jeugdtrainer is. Vanaf Jisp is het een klein stukje naar WSV; via de Dorpsstraat ben je zo op de club waar Sierhuis in de jeugd speelde. Vanaf daar ging het snel met Sierhuis. De spits kon stage lopen bij FC Volendam, AZ en Ajax. De keuze was makkelijk voor de familie Sierhuis: Ajax. De hele familie Sierhuis is fan van de Amsterdamse club en had jarenlang een seizoenskaart.

Foto:

In huize Sierhuis kijken ze reikhalzend uit naar 19 september en 27 november. Eerst speelt Ajax in de Johan Cruijff Arena tegen AEK en in november pakt de hele familie Sierhuis het vliegtuig naar Athene. Sierhuis zal erop gebrand zijn om minuten te maken tegen de oude club van zijn vader. Daarnaast wil hij natuurlijk ook scoren tegen AEK Athene. Dat Sierhuis in Europese wedstrijden doelpunten kan maken bewees hij vorig seizoen al in de Youth League. Zijn omhaal tegen het IJslandse Breidablik ging de hele wereld over.

 

Voor het eerst in 24 jaar kampioen

Wat kunnen Kaj Sierhuis en zijn ouders verwachten van AEK Athene? Met AEK Athene treft Ajax een club die de weg omhoog inzet. Vorig seizoen werden de hoofdstedelingen kampioen van de Griekse Super League. We schreven eerder al dat het titelfeest van AEK Athene nogal apart tot stand kwam. Dat maakt het kampioenschap niet minder speciaal voor de hoofdstedelingen. De club was vorig jaar voor het eerst in 24 jaar weer de beste van Griekenland.

Een kampioenschap betekent in Griekenland niet dat je direct gekwalificeerd bent voor de groepsfase van de Champions League. De hoofdstedelingen moesten twee hordes overleven om terecht te komen in poule E. Eerst schakelde AEK Athene het Schotse Celtic uit (3-2 over twee duels). In de afgelopen twee weken werd het Hongaarse FC Fehérvár met dezelfde eindcijfers over de knie gelegd. Het duurt nog even voordat de Champions League begint, maar voor de familie Sierhuis kan het miljardenbal niet snel genoeg starten.

 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.