Laatste nieuws
11.02Vrouw vier jaar de cel in voor afpersen voetballer Son, deed alsof ze zwanger was
11.00VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Valente heen bij Oranje'
10.50Defensieve problemen voor Atlético richting PSV-clash: derde verdediger haakt af
10.45Ajax besluit jaar met pittige tests: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.35Eredivisie-Japanners strijden om WK-plek: 'Hij is op dit moment beter dan ik'
10.30Feyenoord wacht nog pittige clashes: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.29Kieft 'verrast': 'Hij kan beter koppen dan Weghorst, die veel langer is'
10.15PSV is bijna winterkampioen: dit is het volledige programma in 2025/'26
10.09Martijn Meerdink lyrisch: 'Hij laat elke week zien dat hij bij Oranje hoort'
10.00Rooney snapt uitbarsting Salah niet: 'Heeft het helemaal verkeerd aangepakt'
10.00Eredivisie-flops: PEC-trio na slachting in De Kuip, Ajax-hulpje Fortuna levert duo
09.55Afellay en Van Hooijdonk oneens over Ajax-talent: 'Nieuw wonderkid is opgestaan..'
09.40Vier jaar cel voor vrouw die Heung-min Son afperste met nepecho
09.40Live Transfers: Idzes kan nieuwe stap maken, Liverpool kijkt naar Konaté-vervanger
09.30Neymar emotioneel na degradatiestrijd: 'Ik had de kracht niet meer'
09.23'Ajax nadert akkoord met talent die al op radar Europese topclubs verscheen'
09.10Onvrede bij AZ groeit na nieuw puntverlies: 'Moeten veel harder zijn tegen elkaar'
09.05'Liverpool houdt Salah mogelijk buiten selectie, volste vertrouwen in Slot'
09.00VP's Elftal van de Week: Feyenoord en PSV gedeeld hofleverancier, ook één Ajacied
08.57'AC Milan ziet aanvoerder van Indonesië als mogelijke winteraanwinst'
08.50Spaanse pers genadeloos: 'Real Madrid zakt door de ondergrens'
08.36Kieft en Van Hooijdonk bewieroken Valente: 'Dit is zeldzaam, een sensatie'
08.25'Schouten beste speler van Eredivisie, Feyenoord heeft kroonjuweel, hoop Ajax'
08.10Voormalig VVV-trainer en international Glen De Boeck (54) overleden
08.00WK voetbal 2026: ontdek hier alle groepen en het volledige speelschema
08.00Driessen laakt 'naïve' Eredivisie: 'Vol van zwakke broeders en onervaren coaches'
07.43'De voetbalvulkaan die NAC zo vaak bleek, staat op het punt van uitbarsten'
07.40'Iedereen bij Ajax beter dan gros van de spelers, heeft met vertrouwen te maken'
07.28WK-loting Oranje opnieuw bekeken: 'Nederland heeft dan toch slecht geloot'
07.25Aangrijpend moment bij FC Porto: concurrent De Jong draagt goal op aan Nederlander
07.15Steun voor Timber: 'Van Bijlow eist niemand dat, als Feyenoord dat zelf wel wil'
06.55Kieft baalt van Ajax-invaller: 'Dachten dat hij ster zou worden, maar slap gedoe'
06.20Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
06.10Moet Oranje op WK vrezen voor uitblinkende Japanners in eredivisie?
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
Resultaten x
Binnenland

Risicoduels van Ajax: De historie en wat is de stand van zaken?

Regelmatig speelden zich de afgelopen jaren ongeregeldheden af tussen supporters van Ajax, ADO Den Haag, Utrecht en Feyenoord. Supporters van deze clubs zijn niet welkom bij elkaars wedstrijden of er worden extra maatregelen getroffen om de veiligheid toch te kunnen garanderen. ELF Voetbal duikt in de historie, maar kijkt ook naar de situatie van nu.
09-09-2018 11:00 door Sander Kruitbos

Ajax en ADO Den Haag:

Uitsupporters van Ajax en ADO Den Haag zijn vanaf 2006 niet meer welkom bij onderlinge wedstrijden. In dit bewuste jaar overvielen zeventig hooligans van Ajax het supportershonk van ADO Den Haag. Er vielen acht gewonden en het gebouw werd in de fik gestoken. Het verbod op uitsupporters van beide ploegen gold in eerste instantie voor vijf jaar. Dit besluit werd daarna verlengd. Inmiddels lijkt een doorbraak in de maak, want de clubs zijn met elkaar in gesprek. Het is nu wachten op de formele toezegging dat allebei de supportersgroepen weer in elkaars stadion mogen komen. Hoogstwaarschijnlijk gebeurt dit voor 2 december, de dag dat Ajax het thuis opneemt tegen de ploeg uit Den Haag. De kans is groot dat de ADO-supporters bij deze wedstrijd aanwezig kunnen zijn. Bij een goede uitkomst zouden Amsterdamse fans op hun beurt op 24 februari mogen afreizen naar het Cars Jeans Stadion in Den Haag. 

Ajax en Feyenoord: 

In 2009 werd besloten dat supporters van Ajax en Feyenoord niet meer bij elkaar op bezoek mochten komen. Bij voorgaande Klassiekers was het al vaak misgegaan tussen de supportersgroepen. In 2010 werd de bekerfinale in tweeën gesplitst. Daar kwam veel kritiek op, omdat voetbalfans vonden dat de finale altijd maar uit één wedstrijd hoorde te bestaan. Toenmalig burgemeester van Amsterdam, Eberhard van der Laan wilde in 2013 weer toestemming geven om uitsupporters toe te staan, maar de Rotterdamse burgemeester, Ahmed Aboutaleb, hield vast aan de afspraak. In 2014 werd het verbod nogmaals verlengd, omdat Ajax-supporters vernielingen hadden aangebracht in De Kuip na de met 5-1 verloren bekerfinale tegen PEC Zwolle. In 2016 waren er wel fans van de Rotterdamse club in de Amsterdam ArenA, maar dit was vanwege het duel tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal. Tot op heden zijn de supporters van Feyenoord en Ajax niet welkom in elkaars stadion. Of en wanneer dit wel mogelijk gaat worden, is nog onduidelijk. De volgende Klassieker staat gepland op 28 oktober in Amsterdam. Op 27 januari neemt Feyenoord het in eigen huis op tegen Ajax.  

Ajax en FC Utrecht:

Ook de verhoudingen tussen de supporters van Ajax en Utrecht zijn verre van optimaal. In april 2002 werden 670 supporters weggestuurd uit Amsterdam en weer de trein in geholpen. Ze riepen antisemitische leuzen. Ook in 2010 mochten zeshonderd supporters van Utrecht alweer gauw de trein in nadat ze waren gearriveerd in Amsterdam. Flyers die uitgedeeld werden, moesten voorkomen dat er  kwetsende teksten geroepen werden. Dit bleek dus niet te werken. Een ander conflict speelde zich in 2011 af in het stadion van Utrecht. Enkele Ajax-supporters gooiden twee vuurwerkbommen  naar de supporters van Utrecht. Vijf Ajax-supporters werden aangehouden. Vanaf 2016 zijn uitsupporters van beide ploegen wel bij elkaar welkom, maar dit verandert weer als de veiligheid niet wordt gegarandeerd. Utrecht ontvangt op 23 december Ajax in Stadion Galgenwaard. De return staat gepland op 12 mei. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.