Laatste nieuws
00.02'Antman mag vertrekken bij Rangers FC, eerste club meldt zich voor ex-GAE-speler'

Gisteren

23.34Arteta volgt Slot op als Manager van het Seizoen in de Premier League
23.27Gullit komt superlatieven tekort: 'Zo ongekend goed, kan bijna niet'
23.25Glasner hoopt op 'perfect afscheid' bij Crystal Palace met Conference League-winst
23.15Jan Mulder verbaast Rondo-tafel met beste speler ter wereld
23.15'Noa Lang kiest nieuwe agent en hakt knoop door over toekomst bij Napoli'
23.04Ron Jans deelt pensioenplannen: 'Daar verheug ik me op, behalve de tandarts'
22.55Florentino Pérez strijdt in juni voor 24ste jaar als Real Madrid-president
22.52Derksen steunt ING-campagne tegen online haat: 'Dit moet je serieus nemen'
22.43Driessen verwacht deze 'verrassing' in WK-selectie Oranje, Gijp: 'Echt?!'
22.32Zechiël bespreekt toekomst bij FC Utrecht: 'Niet mijn eerste optie'
22.12Update: Pepi, Dest en Tillman in definitieve selectie voor WK met Verenigde Staten
22.10Pepi, Dest en Tillman spelen WK in eigen land met Verenigde Staten
22.03Braziliaanse media eensgezind over gesprekken Corinthians en Memphis
22.00Chris Woerts plaatst vraagtekens bij KNVB-besluit: 'Dat komt onrechtvaardig over'
21.52KNVB trekt verhuisplannen in: Oranje blijft voorlopig in Zeist
21.50Bizarre racisme-onthulling: 'De ultra's daar wilden geen donkere speler'
21.47Pepi en Dest in WK-selectie Verenigde Staten, ook oud-PSV'er Tillman opgeroepen
21.43Ajax-fans gaan vertrekker niet missen: 'Ga lekker weg, maakte geen indruk'
21.42'Optimisme bij Corinthians over nieuw contract Memphis neemt toe'
21.32'Manchester City bereid recordbedrag te betalen voor Engelse middenvelder’
21.31Buitenspel: Godts deelt ideale Oranje-voorhoede en ruimt plek in voor Ajax-collega
21.17Hearts-aanvoerder Shankland maakt overstap naar concurrent Rangers
21.07City lijkt United af te troeven, Summerville genoemd bij AS Roma
20.56WK 2026 komt eraan: dit zijn de selecties die tot dusver bekendgemaakt zijn
20.55'Corinthians en Memphis naderen akkoord en tekenen voor WK nieuw contract'
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.15'Droomtarget van Barça wil vertrekken, vraagprijs van 150 miljoen euro'
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

De fratsenreeks van Nicklas Bendtner

Internetfaam is ongezond. Vraag het maar aan nabestaanden van pubers die overleden aan een of andere uitdaging. Of aan Nicklas ‘Lord’ Bendtner. Arsenal kende wel meer spitsen die het niet maakten. Neem Francis Jeffers maar als voorbeeld. Of Park Chu-Young en Jérémie Aliadière. Niemand flopte met zoveel spot dat ze uiteindelijk een ironische eretitel als aandenken meenamen.
12-09-2018 12:00 door Jan Willem Spaans

Lord Bendtner. Het fenomeen is eigenlijk stomvervelend. De spits prikte er per ongeluk eentje in voor Denemarken tegen een of ander voetbaldwergstaatje, en overal ter wereld gingen jongetjes op zweterige slaapkamertjes aan de slag met grapjes. “Scoren voor Denemarken, ik zie het Messi niet doen”. Of: “Nicklas, ze zeggen dat je beter bent dan Maradona.” “Wie is Maradona?” Dat werk. Laten we zeggen dat de kleinkunstacademie vermoedelijk niet hun volgende station is.

Probleem is dat Bendtner de ironie niet lijkt te snappen. Er zijn tientallen spitsen die het bij een topclub om uiteenlopende reden niet redden. Nou, die kunnen dan toch wel elders terecht. Aliadière had een prachtige carrière inclusief cashbeurt in de zandbak. Jeffers diende de ene na de andere werkgever, Park is gewoon weer terug in Zuid-Korea. Alle drie kenden ze nog een gelukkige tijd als voetballer. Bendtner zijn hoofd daarentegen is op hol geslagen: het regent echt incidenten rond de Deen. Deze week weer eentje. We zetten ze op een rij.

Taxi swaffelen

Terwijl Arsenal weer eens uit de Champions League gekegeld werd, zat Bendtner met vrienden in Kopenhagen te eten. Om de nederlaag tegen Bayern München te verkroppen zetten de heren het eens goed op een zuipen. Daarna is het wel zo verstandig om een taxi huiswaarts te nemen. Dan moet je je alleen wel gedragen. Een dronken Bendtner riep de taxichauffeur allerlei onvriendelijkheden toe alvorens hij een trend uit 2008 bovenhaalde: hij opende zijn gulp en begon de taxi te swaffelen. Swaffelen en Bendtner hebben inderdaad gemeen dat ze allebei tien jaar geleden hun hoogtepunt kenden.

 Wie heeft er de broek aan?

Bendtner mag gerust een bon vivant genoemd worden, na een verhouding met een barones was de Deen jaren vrijgezel. Op zich kan hij wel iemand gebruiken die de broek aan heeft thuis, de spits heeft er zelf een handje van zich van het kledingstuk te ontdoen. Zo ook in 2009 na een gevoelige nederlaag tegen Manchester United. Bendtner besloot om de bloemetjes buiten te zetten in het chique stadsdeel Kensington en hoopte dat de paparazzi naar bed ging als hij maar lang genoeg bleef. Niet dus.

Scoren naast het veld

Ook in Duitsland doet Bendtner raar, in dienst bij VfL Wolfsburg. Hij ging een keer niet mee naar een uitwedstrijd bij Borussia Dortmund, vermoedelijk door een blessure. Toch liet hij zijn gevolg op Twitter weten dat hij wel degelijk een goede scoringskans had die avond, hij zou namelijk een ‘cutie’ gaan ophalen op het vliegveld. Dat is weer eens wat anders dan de tactische minivlogs van Aad de Mos…

Taxigate 2.0

Er is iets met taxi’s in Kopenhagen, het lijkt erop alsof een van de chauffeurs er ooit met z’n meisje vandoor is gegaan. In de afgelopen dagen was het weer raak: Bedntner, nu in dienst van Rosenborg, was zaterdagavond op stap in de Deense hoofdstad. Hij zat ook niet bij de selectie van de Deense ploeg. Waarom nu weer weten we niet, maar de chauffeur brak zijn kaak. Hij slaat vaker raak dan dat hij succesvol schiet.

 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.