Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.04Ajax O17 kent droomstart Future Cup: talenten boeken overtuigende zege op Sporting
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Wat gaan we meemaken in speelronde 5 van de Eerste Divisie?

Terug van weggeweest: de Eredivisie! Terug van niet weggeweest: de Eerste Divisie! Vrijdagavond staat ronde vijf alweer voor ons in beide competities. Zeker voor de volgers van de Eredivisieclubs is het na twee weken hoog tijd om weer hun eigen club in actie te zien. Waar moet je dit weekend op letten – als alle wedstrijden ondanks politiestakingen tenminste doorgaan?
14-09-2018 06:00 door Jan Willem Spaans

Vrijdagavond: Vliegen de Eagles nog hoger en pakt Eindhoven een puntje?

Geen Eredivisiewedstrijd om het weekend mee af te trappen, wel acht wedstrijden in de Eerste Divisie. De ongeschonden koploper Go Ahead Eagles reist naar Wijdewormer om ook de vijfde wedstrijd te gaan winnen, bij het slecht gestarte Jong AZ. FC Twente krijgt nog maar eens een onvervalste dosis Eerste Divisie voor de kiezen: de Tukkers treden aan op de Dordtse Krommedijk. Verder boeiend: gaat FC Eindhoven als laatste profclub van de nul af raken? Met MVV komt er op de Aalsterweg niet bepaald een hoogvlieger op bezoek.

Zaterdagavond: Denderen PSV en Ajax gewoon door?

PSV en Ajax staan na vier wedstrijden al bovenaan in de Eredivisie. Dat die twee in mei nog steeds de bovenste plekken bezetten lijkt een zekerheidje. Al in de eerste weken hebben beide ploegen aangetoond een veel hoger niveau te halen dan de rest. Zaterdagavond volgen dan de generale repetities voor de Champions League. Voor Ajax lijkt het een makkie te worden: het zieke FC Groningen bezoekt de Johan Cruijff ArenA: na vier slechte wedstrijden is het nu al onrustig in het noorden. Iets anders dan een simpele thuiszege zou opzien baren.

PSV heeft het lastiger getroffen: de mannen van Mark van Bommel moeten in het Cars Jeans Stadion aantreden tegen ADO Den Haag, een ploeg met zeer gemengd succes in het huidige seizoen. De groen-gelen weten in ieder geval, vaak via Nasser El Khayati, het netje te vinden. Op die manier zal de ploeg van Alfons Groenendijk de meeste kans maken: met open vizier.

Zondagmiddag: krakers boven- en onderin

Al vroeg op de middag in Alkmaar de vraag: wie mag zich voorlopig uitdager van Ajax en PSV noemen? AZ begon flitsend aan de Eredivisie, maar volgde dat op met twee fletse resultaten. Feyenoord startte juist hopeloos. Niet dat ze van het voetbal intussen de polonaise lopen ‘op Zuid’, maar er wordt tenminste weer gewonnen. De afgelopen twee seizoenen werd het twee keer 0-4 in het AFAS Stadion, de keer ervoor veegde AZ de Rotterdammers juist weg. Kan John van den Brom eindelijk weer eens van een top-drieploeg winnen?

De speelronde wordt afgesloten met een staartduel. Fortuna Sittard zoekt als enige ploeg op het hoogste niveau nog naar een eerste zege, NAC Breda heeft die wel maar staat alsnog op de voorlaatste plaats. Het keeperskwartetten in het Rat Verlegh Stadion lijkt met de tijdelijke komst van Benjamin van Leer opgelost, nu is de vraag hoe de nieuwe Manchester City-jongens zich gaan inpassen. Ook bij Fortuna zorgt het grote aantal nieuwelingen voor een moeizame start. Een zege in Breda zou in ieder geval wat van de druk wegnemen.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.