Laatste nieuws
20.08Perez springt in de bres voor Van Persie: 'Hij is echt een trainerstalent'
20.00Live Transfers: AC Milan wil ervaren spits als vervanger van geblesseerde Giménez
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
19.47Excelsior Maassluis - Ajax 'risicowedstrijd': 'Het blijft regio Rotterdam'
19.45'Feyenoord durft verantwoordelijkheid voor ontslag Van Persie niet te nemen'
19.45Praat mee op VP: AS Roma - Como
19.28Kersvers kampioen Inter Miami vindt opvolger stoppende Alba in Spanje
19.20'Manchester City wil Slot en Liverpool aftroeven in strijd om gewilde verdediger'
19.20Terry kampte met mentale klachten na CL-finale: 'Ging van alles door mijn hoofd'
19.05Driessen kraakt Feyenoorder na Klassieker: 'Alleen maar negatief aan het coachen'
19.05Suriname verwacht groen licht: 'Speler met uitzonderlijke kwaliteiten'
19.00Buijs laakt Fortuna en prijst Ihattaren: 'Andere jongens ver onder zijn niveau'
19.00Vermoedelijke opstelling PSV
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
Resultaten x
Binnenland

Wat gaan we meemaken in speelronde 5 van de Eerste Divisie?

Terug van weggeweest: de Eredivisie! Terug van niet weggeweest: de Eerste Divisie! Vrijdagavond staat ronde vijf alweer voor ons in beide competities. Zeker voor de volgers van de Eredivisieclubs is het na twee weken hoog tijd om weer hun eigen club in actie te zien. Waar moet je dit weekend op letten – als alle wedstrijden ondanks politiestakingen tenminste doorgaan?
14-09-2018 06:00 door Jan Willem Spaans

Vrijdagavond: Vliegen de Eagles nog hoger en pakt Eindhoven een puntje?

Geen Eredivisiewedstrijd om het weekend mee af te trappen, wel acht wedstrijden in de Eerste Divisie. De ongeschonden koploper Go Ahead Eagles reist naar Wijdewormer om ook de vijfde wedstrijd te gaan winnen, bij het slecht gestarte Jong AZ. FC Twente krijgt nog maar eens een onvervalste dosis Eerste Divisie voor de kiezen: de Tukkers treden aan op de Dordtse Krommedijk. Verder boeiend: gaat FC Eindhoven als laatste profclub van de nul af raken? Met MVV komt er op de Aalsterweg niet bepaald een hoogvlieger op bezoek.

Zaterdagavond: Denderen PSV en Ajax gewoon door?

PSV en Ajax staan na vier wedstrijden al bovenaan in de Eredivisie. Dat die twee in mei nog steeds de bovenste plekken bezetten lijkt een zekerheidje. Al in de eerste weken hebben beide ploegen aangetoond een veel hoger niveau te halen dan de rest. Zaterdagavond volgen dan de generale repetities voor de Champions League. Voor Ajax lijkt het een makkie te worden: het zieke FC Groningen bezoekt de Johan Cruijff ArenA: na vier slechte wedstrijden is het nu al onrustig in het noorden. Iets anders dan een simpele thuiszege zou opzien baren.

PSV heeft het lastiger getroffen: de mannen van Mark van Bommel moeten in het Cars Jeans Stadion aantreden tegen ADO Den Haag, een ploeg met zeer gemengd succes in het huidige seizoen. De groen-gelen weten in ieder geval, vaak via Nasser El Khayati, het netje te vinden. Op die manier zal de ploeg van Alfons Groenendijk de meeste kans maken: met open vizier.

Zondagmiddag: krakers boven- en onderin

Al vroeg op de middag in Alkmaar de vraag: wie mag zich voorlopig uitdager van Ajax en PSV noemen? AZ begon flitsend aan de Eredivisie, maar volgde dat op met twee fletse resultaten. Feyenoord startte juist hopeloos. Niet dat ze van het voetbal intussen de polonaise lopen ‘op Zuid’, maar er wordt tenminste weer gewonnen. De afgelopen twee seizoenen werd het twee keer 0-4 in het AFAS Stadion, de keer ervoor veegde AZ de Rotterdammers juist weg. Kan John van den Brom eindelijk weer eens van een top-drieploeg winnen?

De speelronde wordt afgesloten met een staartduel. Fortuna Sittard zoekt als enige ploeg op het hoogste niveau nog naar een eerste zege, NAC Breda heeft die wel maar staat alsnog op de voorlaatste plaats. Het keeperskwartetten in het Rat Verlegh Stadion lijkt met de tijdelijke komst van Benjamin van Leer opgelost, nu is de vraag hoe de nieuwe Manchester City-jongens zich gaan inpassen. Ook bij Fortuna zorgt het grote aantal nieuwelingen voor een moeizame start. Een zege in Breda zou in ieder geval wat van de druk wegnemen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.