De middenvelder van Excelsior stond al eens in het elftal van de week van het Algemeen Dagblad en ook bij Voetbal International staat hij hoog in het algemene spelerklassement. Na de gewonnen wedstrijd tegen VVV-Venlo schreef het weekblad: Jerdy Schouten speelde niet voor het eerst dit seizoen een ijzersterke wedstrijd. De rossige middenvelder valt bij diverse media op, maar blijft voor het grote publiek toch nog enigszins onder de radar.
Schouten voegde zich in 2008 bij de jeugdopleiding van ADO Den Haag, maar daar kreeg hij met een flinke tegenslag af te rekenen. Hij stond door een complex syndroom zo’n anderhalf jaar aan de kant. Eind 2016 maakte hij toch zijn debuut voor de Hagenaars, maar tot een definitieve doorbraak kwam het niet in de Hofstad. Hij zette dan ook, met opzet, een stapje terug om er vervolgens twee vooruit te kunnen zetten. Waar hij bij ADO voornamelijk als aanvaller inviel, ging hij in Velsen de positie van middenvelder bekleden. Bij Telstar viel hij dusdanig op dat Schouten een contract voor drie jaar kon ondertekenen bij Excelsior afgelopen zomer.
Namens ADO Den Haag in duel met Nick Viergever
Seizoenkaart
“Ik heb voor Excelsior gekozen vanwege de manier van voetballen en het feit dat het naar mijn idee een warme club is”, vertelde Schouten na zijn overgang op de site van Excelsior. “Ik had meer mogelijkheden, ook in de Eredivisie, maar ik heb Excelsior altijd als een goede stap in mijn loopbaan gezien. Ik ben vooral een rechtshalf die kan opbouwen van achteruit en voor de goal kan komen.”
Excelsior blijkt de ideale club voor hem. Niet alleen vanwege zijn snelle ontwikkeling, maar ook gezien het feit dat hij vroeger een seizoenkaart had van de club. Dat kwam door de oom van zijn vader, een legendarische Nederlandse voetballer: wijlen Henk Schouten, die namens Feyenoord eens negen doelpunten maakte in één wedstrijd. “Ik heb een tijd bij Excelsior op de tribune gezeten. Dat kwam door mijn oom. Excelsior probeert altijd te voetballen, maar daarbij kennen ze hun eigen plek. Die instelling spreekt me aan.”
Dribbelaar
Schouten is als middenvelder geen goaltjesdief, want hij scoorde nog niet in de Eredivisie en vorig jaar bij Telstar vond hij ‘slechts’ vier keer het net. Op de statistiekensite Whoscored.com wordt hij omschreven als een middenvelder die vooral kort speelt en graag een dribbel inzet, waar zijn kracht dan ook ligt. Naast het dribbelen heeft Schouten ook de gave om in de persoonlijke duels zijn mannetje te staan, want de site roemt hem om zijn luchtduels en het blokken van de bal. Qua geslaagde dribbels van spelers met meer dan zes wedstrijden in de Eredivisie staat hij zelfs in de top. Met bijna twee geslaagde rushes per wedstrijd bivakkeert hij rond de tiende plaats.
Met zijn passing en duelkracht zit het ook wel goed, waardoor Schouten zich dit seizoen ontpopt heeft tot een veelzijdige speler. 80,2 procent van zijn passes komt op de juiste plaats van bestemming, wat vrij hoog is voor een relatief kleine club als Excelsior. Qua duelkracht doet Schouten het eveneens naar behoren, want hij scoort dus goed wat betreft luchtduels, opruimen van gevaarlijke ballen en intercepties. Als hij op deze voet verder blijft gaan, dan zal het grote publiek de naam Jerdy Schouten ook snel in de oren knopen.
In het uitshirt van Excelsior

