Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Binnenland

Nordin Amrabat over volgepakte stadions, spelen om de titel met Al-Nassr en winkelen in Saoedi-Arabië

Zijn keuze voor Saoedi-Arabië was misschien onverwacht en een tikje onconventioneel, maar Nordin Amrabat heeft nergens spijt van. Integendeel. De 31-jarige aanvaller geniet met volle teugen. Van spelen om het kampioenschap, volgepakte stadions én het leven in een land dat hem in positieve zin heeft verrast.
07-11-2018 07:00 door Geert Beckers

Als hij zijn ogen dichtkneep waande hij zich in een uitverkocht Camp Nou. Het niveau is misschien niet wat hij gewend is van eerdere avonturen in LaLiga en de Premier League, maar qua sfeer doet de topper tussen Al-Nassr en Al-Ahli weinig onder voor een topper in 's werelds grootste competities. Nordin Amrabat verloor de eerste topper van het seizoen met 0-2. Zijn Al-Nassr, waarvoor hij afgelopen zomer tekende na periodes in Spanje, Engeland en Turkije, bekleedt nu de gedeeld tweede plaats in de Premier League van Saoedi-Arabië.

Zestigduizend mensen keken vanaf de tribunes toe hoe Al-Nassr, met naast Amrabat ook oude bekenden Brad Jones en Ahmed Musa op het veld, de goede seizoensstart geen vervolg kon geven. Tegenvallertje voor Amrabat, die het verder uitstekend naar zijn zin heeft in het Midden-Oosten.

“Ik speel alles en ben belangrijk, dus ja, het gaat wel lekker”, zegt hij tegen ELF Voetbal. In zijn eerste acht wedstrijden kwam Amrabat tot drie goals en drie assists. De Saoedische competitie is misschien niet de meest aansprekende, maar biedt volgens Amrabat genoeg uitdagingen. “Vergis je niet: het niveau is best hoog. Ieder team heeft sinds dit seizoen acht buitenlanders onder contract en de Saoedische spelers kunnen zeker ook een aardig balletje trappen. Dat kon je afgelopen zomer nog zien op het WK. Ook is het ritme pittig. We spelen veel wedstrijden, met naast de competitie ook de Arab Cup, de Prince Cup en de Aziatische Champions League.” 

De ambiance rond de topper van afgelopen weekend was voor Amrabat de reden om voor Al-Nassr te kiezen. Want na zijn sterke optredens op het WK met Marokko dongen er meer clubs naar zijn hand. “Ik had meerdere opties. Kon ook naar de kampioen van Qatar en naar Abu Dhabi. Uiteindelijk heb ik gekozen voor de fans. Onze wedstrijden zijn altijd uitverkocht. We hebben twee stadions: een met dertigduizend plaatsen en een met zestigduizend voor de topwedstrijden. Een beetje zoals Ajax vroeger, met De Meer en het Olympisch Stadion. In Qatar bijvoorbeeld wordt ook heel aardig voetbal gespeeld, maar een leeg stadion werkt niet echt motiverend. Dan ga je puur voor de financiën. Hier niet. Dit is dé topcompetitie in Azië, met veel druk erop. Als we een keer niet winnen heerst er meteen volop teleurstelling. Dat vind ik heerlijk. Iedere wedstrijd willen winnen, spelen voor het kampioenschap: daar geniet ik van.”

 

 

Ready for tonight. Happy to see the @alnassr_fc fans again. let's do it together!

Een bericht gedeeld door Nordin Amrabat (@n_amrabat_official) op


WINKELEN EN HITTE

Ook naast het veld heeft Amrabat het naar zijn zin. “Het land is niet heel anders dan ik verwacht had. Ik hoorde natuurlijk ook alle verhalen uit de Nederlandse media. Maar het is hier echt heerlijk wonen. Ik merk weinig van politieke problemen. Ik ben hier namelijk om te voetballen. Iedereen in mijn omgeving is tevreden. Mijn kinderen gaan hier naar school, net als die van Brad Jones bijvoorbeeld. Hij heeft het ook heel erg naar zijn zin. Er zijn hier mooie restaurants en winkelcentra. Wij doen bijvoorbeeld gewoon boodschappen bij een Europese winkelketen.”

Toch merkt hij wel degelijk verschillen met eerdere woonplaatsen in Spanje en Engeland. “Ja, de vrouwen hier op straat zijn bedekt. Dat valt natuurlijk wel op. Maar ik ben zelf moslim, dus voor mij is dat niets nieuws. Wat me wel opviel: sommige winkels hebben een familiegedeelte en een apart gedeelte voor vrijgezelle mannen. Dat had ik nog niet eerder gezien.”

“Als ik dan toch een klein minpuntje moet noemen: we trainen om half zes 's avonds, vanwege de hitte. Nu is het hier zo'n dertig graden, prima uit te houden, maar het kan écht warm worden. Het heetst tot nu toe? 45 graden. Daar kun je niet tegenop drinken. Onbegonnen werk. Zulke temperaturen vergen aanpassing. Je moet niet met krachten smijten. Gelukkig heeft iedereen thuis airco, want ik kan je vertellen: 45 graden went nooit. Maar die extreme hitte daargelaten is het hier goed toeven. Alles staat in het teken van voetbal en mijn gezin.”


 

 

Good result, up to last 16. Happy with my goals! #Arabcup2019

Een bericht gedeeld door Nordin Amrabat (@n_amrabat_official) op




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.