Vorig jaar was Björn Johnsen goed voor maar liefst 42% van de doelpunten van ADO Den Haag, in het seizoen 2016/2017 was het aandeel van Ricky van Wolfswinkel in de doelpunten van Vitesse zo'n 40% en in het seizoen 2015/2016 nam goalgetter Christian Santos 43% van de NEC-doelpunten voor zijn rekening. Voor deze clubs was hun topscorer van levensbelang. Ook in dit seizoen waren er tot dusver al een paar clubs die erg afhankelijk waren van hun topscorer.
ADO Den Haag: Nasser El Khayati
Geen club was tot dusver zo afhankelijk van zijn topscorer als ADO Den Haag. Nasser El Khayati nam immers al 57,1% van de Haagse doelpunten voor zijn rekening. Van de veertien doelpunten die de huidige nummer dertien van de Eredivisie scoorde, werden er acht gemaakt door Nasser El Khayati. Thomas Necid, Elson Hooi, Dion Malone en Sheraldo Becker scoorden de overige vier doelpunten.

Willem II: Fran Sol
Het afgelopen seizoen was Sol al van cruciaal belang voor Willem II door 32% van de Tilburgse doelpunten voor zijn rekening te nemen. Dit seizoen lijkt de Spanjaard daar nog een schepje bovenop te doen. Sol scoorde dit seizoen namelijk al negen keer en is daarmee goed voor 45% van de Tilburgse doelpunten. De formatie van Adrie Koster scoorde in totaal immers al twintig doelpunten.
NAC: Mitchell te Vrede
NAC Breda had tot dusver moeite met de weg naar het doel te vinden. In twaalf wedstrijden vond de ploeg van Mitchell van der Gaag pas dertien keer het doel. Hofleverancier van de Bredase doelpunten is Mitchell te Vrede. De boomlange spits vond het net al vijf keer. Daarmee is hij goed voor 38,5% van de Bredase doelpunten. Doelpunten die de nummer laatst van de Eredivisie hard nodig heeft.

Niet afhankelijk
Er zijn daarentegen ook clubs die totaal niet onafhankelijk zijn van een doelpuntenmaker. Zo heeft FC Emmen dit seizoen al veertien keer het net gevonden, maar scoorde nog geen Emmenaar vaker dan twee keer.
Ook in het elftal van FC Utrecht vond een speler het net tot dusver vaker dan twee keer, terwijl de club dit seizoen al vijftien keer het net vond.
Tot slot is ook Ajax niet afhankelijk van een doelpuntenmaker. Dusan Tadic en Hakim Ziyech, topscorers van de Amsterdammers, scoorden beiden zeven doelpunten. Zij nemen daardoor beiden zo'n 18% van de Amsterdamse doelpunten voor hun rekening.

